Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spatele undeva sub 1.8 iar fata undeva intre 1.8 si 2. Am inteles ca ideal trebuie sa aiba 2.2 cu 2.4, asa e?

 

2.2 fata si 2.4 spate vara, cand e rece mai scazi putin la 2 cu 2.2 sau chiar mai jos, conteaza si modelul anvelopei. Nu te lua dupa altii ca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.2 fata si 2.4 spate vara, cand e rece mai scazi putin la 2 cu 2.2 sau chiar mai jos, conteaza si modelul anvelopei. Nu te lua dupa altii ca..

 

 

si invers e ok, eu toata vara am mers cu 2.4 fata si 2.2 spate cu michelin PP 2ct si nu am avut treaba.

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut o plimbare scurta pana la mare si inapoi. Am tras cateva poze in Constanta si Mamaia si am revenit in Bucuresti. Vestea buna e ca au asfaltat A2 inainte de poduri astfel incat sa nu iti mai sara mufa la viteze la care se suspenda permisul 3 luni si au inceput sa monteze la loc paletele verzi lipsa de la intrarea in Bucuresti, alea care te apara de xenoanele de pe contrasens. MTR-urile si-au facut datoria si raman fanul declarat al cauciucurilor soft in sezonul rece. Consumul a fost nesimtit (8% la dus cu mers 10-12,000 rpm, 6,5% la intors cu mers 7-10,000 rpm) si incep sa ma intreb de ce spune honda ca are rezervor de 19 litri cand in al meu in continuare la ultima liniuta pe display abia intra 15. Maine se anunta tot 8 grade asa ca lansez invitatia sa invartim roata pe asfalt romanesc sau bulgaresc.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sa ma intreb de ce spune honda ca are rezervor de 19 litri cand in al meu in continuare la ultima liniuta pe display abia intra 15.

 

Volumul rezervorului e de 18 L, dar cam 15-16 litri de benzina iti intra.

 

Frumoasa plimbarea ta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Volumul rezervorului e de 18 L, dar cam 15-16 litri de benzina iti intra.

 

Frumoasa plimbarea ta ;)

 

Adevarat... mereu cand imi intra rezerva (3,5l) si fac plinu, numa 12,5l imi mai intra.... deci... rezervoru are 16 (pana la bareta de maxim) mai mult nu are rost sa bagi pt ca ti-o da afara pe supraplin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat 17 si ceva litri maxim in rezervor.

Dar.

 

Mergeam de mult pe rezerva, nu prea mai era nimic in el.

Tineam motorul drept, nu pe cric, cand puneam benzen.

L-am umplut pana-n bot, cat sa nu dea p-afara.

 

Stai linistit ca nu da afara pe sus... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestiala poza cu scoica si mobra pe fundal. ;)

Ma si eu aveam dubii mari in ceea ce priveste rezervorul (capacitatea lui) ca nu am reusit niciodata sa bag mai mult de 13L

Editat de george46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15litri de la 0 absolut, mi se termianse si rezerva :D Atat are full ...

 

BTW, a mea rupe, 8-9-10% asa ca luni o duc la reparat carburatia .

 

N-ai vrut tu sa bati fireblade-ul cu f2-tau?? Felicitari ...tocmai ai facut primu' pas,m-ai intrecut la...consum ;)

 

Un rider adevarat nu are nevoie de costum de ploaie ;)

 

Da'...dar noi traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu' :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, deci recunosti!! Te-am batuuuut!! Ieeeei! ;) :wave:

 

Cand o sa ajungeti sa mergeti ca baietii astia... puteti sa va laudati/certati/ bateti cu pumnii in piept ca voi stiti, faceti dregeti, intreceti...

 

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In F4 intra ~17 litri, foarte putin peste. Si asta cu rezervorul gol complet, (gol la modul de motor impins pana la pompa:)) )

Bine.... asta e valabil la majoritatea benzinariilor, ca la Mol-ul de la udriste au intrat aproape 18 litri si mai aveam vreo 2 din rezerva =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne strangem si noi la o cana de vin fiert & scortisoara? Asa de dragu sarbatorilor.. :( Za mobra is desigur invitata :laugh:

 

Salutari CBR`stilor!Am o nelamurire de unde pot cumpara o cheie de bujii(si de cat e?) pentru un F1 ?Multumesc anticipat :D

 

Nimeni nu vrea sa ma ajute? :D

 

Si uite asa ai mai facut un post :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am realizat ca mirificul meu consum poa' sa fie motivat de media turatiei pe la 7-9 mii de ture "cumintel" si schimbat in rosu cand ma grabesc. Nu-i vina mea, pana acum nu ma uitam la turatie iar dupa sunet... suna bine :laugh: Urmatoru' rezervor il merg cu 5-6-7 mii de ture, sa vad daca nu cumva buba e undeva la mana me dreapta si nu la carburatoare :D

 

PS: CE FACETI DE REVEL'?

 

Fake LE: 'neataa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum e clar, cu cat zici mai multe cu atat imi dau seama ca tu chiar nu stii sa mergi cu motoreta! Ori minti de ingheata Nilul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...