Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

bai ce nu intelegeti odata? intalnirea CBRistilor este joi la ora 19. Cine vrea sa se intalneasca in alte circumstante pentru orice tip de distractii, este liber sa o faca. cine nu vrea sa vina joi la Constituiei, este liber sa nu vina. Incepe sa ma plictiseasca toata disputa asta. Fiecare se intalneste cu cine vrea, cand vrea, unde vrea. Si daca are timp si chef, poate sa vina si joi la Constitutiei. Oricum pentru cei mai proaspat veniti printre CBRisti nu prea are nici o insemnatate ziua asta. Asa ca lasati-o drq asa cum e. :smoke:

 

Of mai Alex ..si am adus-o si pe Alexutza :grinbandit: sa mai zici tu ca nu o aduc :laugh:

 

foarte bine, asta e un pas inainte. eu am fost retinut in ultima clipa de niste probleme.

 

PS: weekendul asta sunt pe Cheia cu motorul :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai ce nu intelegeti odata? intalnirea CBRistilor este joi la ora 19. Cine vrea sa se intalneasca in alte circumstante pentru orice tip de distractii, este liber sa o faca. cine nu vrea sa vina joi la Constituiei, este liber sa nu vina. Incepe sa ma plictiseasca toata disputa asta. Fiecare se intalneste cu cine vrea, cand vrea, unde vrea. Si daca are timp si chef, poate sa vina si joi la Constitutiei. Oricum pentru cei mai proaspat veniti printre CBRisti nu prea are nici o insemnatate ziua asta. Asa ca lasati-o drq asa cum e. :smoke:

Incearca sa ii explici si Alexutzzei asta. Noi am incercat si am esuat lamentabil.

Ceea ce ai scris tu aici am scris si eu in multe alte randuri. Oricum discutiile au devenit futile.

Good Luck!

PS: weekendul asta sunt pe Cheia cu motorul :bounce:

Te invidiez ... Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Fiind posesor de f4i, doresc sa o dotez cu o toba sport, eventual sa fac schimb cu cineva care doreste stock(daca exista :)) si sa ne intelegem asupra diferentei. Scriu aici fiindca e cea mai mare probabilitate ca sa gasesc pe cineva.

Merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flaviu, toba gasesti repede... cotul e mai greu de gasit.

Also, tine-ti si toba aia stock, ca nu stii cand o sa ai nevoie... (sper totusi sa n-ai).

 

Poate dai motorul pe jos, poate te opreste politia, poate vrei sa iti schimbi motorul, poate cade un meteorit direct peste toba ta... mai stii, se intampla si lucruri mai ciudate decat asta...

 

 

Eu am toba de masina pe motor... si se aude la fel (si aici ma refer la tonalitate) cu un GPR (de pe un suzuki).

Ca volum in schimb, eu am silencerul pus... si se aude la fel (sau foarte aproape) ca cele de motor fara silencer...

Am sa mi-l dau jos intr-o zi... sa sperii toata țara cu toba :)

 

Acum sa nu ma intelegi gresit, nu incerc sa te conving sa iti iei toba de masina... dar incerc sa iti transmit sa iti tii si toba stock... ca nu stii niciodata cand vei avea nevoie de ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Fiind posesor de f4i, doresc sa o dotez cu o toba sport, eventual sa fac schimb cu cineva care doreste stock(daca exista :)) si sa ne intelegem asupra diferentei. Scriu aici fiindca e cea mai mare probabilitate ca sa gasesc pe cineva.

Merci,

De gasit nu gasesti pe cineva care sa isi dea toba sport si sa revina la stock...

Toba sport gasesti destule oferte si destule modele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te invidiez, asfalt uscat

 

nu ma invidia, ca se anunta ploi in toata tara pe parcursul weekendului :laugh: dar eu sunt perseverent. motociclismul nu inseamna numai mers pe soare :wink:

 

PS: intalnirea de joi n-o sa moara niciodata. :rock:

 

PS2: daca exista persoane interesate de mers de maine pana luni la Cheia, contactati-ma. Scopul e mai mult relaxare. si daca vremea permite, si plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De gasit nu gasesti pe cineva care sa isi dea toba sport si sa revina la stock...

Toba sport gasesti destule oferte si destule modele.

 

Cand am vandut fostul motor(Hornet) am fost intrebat de catre actualul proprietar daca nu am toba stock fiindca nu il intereseaza arrow-ul cu care era dotata motoreta.

Nici eu nu as dori sa revin de la toba AM la stock, insa am zis sa incerc marea cu degetul. Bineinteles ca as prefera sa pastrez si toba stock pe langa cea sport insa nu stiu daca ma incadrez cu finantele fiindca nici nu as dori sa ajung la preturi astronomice doar pentru un (semi)moft. Singurul motiv pentru care vreau evacuarea modificata este pentru ca m-am obisnuit sa fiu auzit de catre participantii la trafic ceea ce imi conferea o senzatie de siguranta sporita(pe Hornet) comparativ cu situatia actuala cand sunt cam "invizibil"..

Cand am spus ca as dori o toba sport, am vrut sa spun ca o vreau cu tot cu cot :D daca se poate, adica ceva de genul plug&play. Am vazut ca sunt oferte multe de tobe, insa problema e ca ori e mare pretul(toba+cot) ori e doar toba si trebuie sa caut cot(ceea ce am observat ca nu prea se gaseste)..

Editat de flaviu57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reiterez: vremea spune ca de sambata seara se face frumos si o sa fie soare si duminica si luni pe cheia. daca ajungeti pe acolo, dati un telefon sa ne grupam. :burnout:

 

Am ajuns, am rupt curbele in 2, vremea e ok, putini nori, in rest asfaltul e uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am bagat 250 km de curbe cu noua jucarie, Piagio Energy Power2t. Cine n-a incercat un scuter pe curbe a pierdut multe :)))

 

Ca bine zici .

 

un MASH este musai la intoarcere..Eventual un Open? Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am bagat 250 km de curbe cu noua jucarie, Piagio Energy Power2t. Cine n-a incercat un scuter pe curbe a pierdut multe :)))

 

 

 

un MASH este musai la intoarcere..Eventual un Open? Ce zici?

 

 

Un MASH mai bine ca baga N&D ! :crack: Pana la urma gasca sa fie si voie buna. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am bagat 250 km de curbe cu noua jucarie, Piagio Energy Power2t. Cine n-a incercat un scuter pe curbe a pierdut multe :)))

 

 

 

un MASH este musai la intoarcere..Eventual un Open? Ce zici?

nici macar nu mi te imaginam vreodata pe un scuter,rusine sa iti fie,te degradez din gradul de motociclist mai ales ca ti-a mai si placut :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras e lux, mai bine 3% decat 8-10%. cand vin acasa am in plan un 125-200 cc in patru timpi pt oras si imprejurimi. Mobra o pastrez pt calatorii si ocazionalul amc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu am ajuns la urmatoarea concluzie:

ori imi pun bull-bar pe masina si merg cat se poate de legal, pe prima banda, si cum iese unu cu jumatate de masina, POC!!!

ori fac cheta si imi cumpar 20 rable, le fac RCA (ca asa e corect) si incep sa joc pin-ball cu masinile extra scumpe cu soferi extra nesimtiti...

ori ma mut in plm in Barcelona si imi reduc si stresul si dorinta de a ucide si o sa am si circuit cum trebuie, oarecum aproape :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...