Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cand am plecat de la Ghermanesti m-a oprit pe mine un pitzoi ca faceam jaloane ( eu imi incalzeam gumele )...m-a pus sa suflu si mi-a cautat nod in papura...pacat pentru el ca n-a avut mai nimic de ce sa se lege sa ma arda. Asta s-a intamplat.

 

Sambata propun o iesire la un party moto - niste prieteni again - multi s-ar putea sa-i cunoasteti : Sambata, 18 iunie, va asteptam la petrecerea Wolf Moto Service,Casa Presei Libere, Str Tipografilor vis a vis de Taverna Sarbului. Incepem cu ora 13 cu un gratarel si o berica si vedem cand incheiem si cu ce .

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,

acum cred ca am amortizoarele cam tari sau cam asa... ca ma cam zdruncina la gropi si simt toooaaate denivelarile

 

Ti-am aratat ca sunt setate la mediu, nu sunt la soft. (cele pe fata, cele de pe spate nu mai tin minte cum erau)

Editat de adiking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a tot scris pe aici, dar cum nu esti CBR-ist, te iertam :P

Ulei sintetic, 10W40 4T (utilizat de multi e Motul 7100)

Filtru de ulei Hiflo (nu e super marca, dar e decent)

Placute de frana conform specificatiilor (eventual SBS - alta marca nu imi vine acum in minte).

Spor!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,

acum cred ca am amortizoarele cam tari sau cam asa... ca ma cam zdruncina la gropi si simt toooaaate denivelarile

Dupa cum ti s-a mai spus: ocoleste gropile.

E normal sa fie asa cum spui.

In primul rand este o alta clasa de motocicleta fata de cea care o aveai, drept urmare are o alta pozitie, un alt feed-back ... Pe urma tu inca nu ti-ai gasit pozitia pe ea si stai inca in maini si inca nu te-ai obisnuit cu ea si de aia s-ar putea sa ti se para greu de manevrat (in asa fel incat nu eviti toate denivelarile).

Suspensia e mai buna asa cum ti-a pus-o Over aseara; oricum o sa trebuiasca sa trecem pe la Mashi sa iti verifice amortizoarele fata. Pe spate e bine. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o dilema: a avut cineva h7 100W pe faza scurta??? Cele normale sunt de 55W, am mai citit pe forumuri de masini si cica ar strica lupa farului... a avut cineva??? Este vorba de far de F4i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare duminica :

 

Ne strangem la ora 9 in benzinarie la petrom de la miorita.

 

maxim 9:30 o taiem spre munte.

Nu mergem cu totii pe traseul asta?

/index.php?/topic/663700-plimbare-moto-pe-la-sala-p/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o dilema: a avut cineva h7 100W pe faza scurta??? Cele normale sunt de 55W, am mai citit pe forumuri de masini si cica ar strica lupa farului... a avut cineva??? Este vorba de far de F4i.

 

Vrei sa schimbi bateria si releul anual?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sambata propun o iesire la un party moto - niste prieteni again - multi s-ar putea sa-i cunoasteti : Sambata, 18 iunie, va asteptam la petrecerea Wolf Moto Service,Casa Presei Libere, Str Tipografilor vis a vis de Taverna Sarbului. Incepem cu ora 13 cu un gratarel si o berica si vedem cand incheiem si cu ce .

Da eu si Marlitza avem chef de asa ceva. Asa ca anunt: maine (sambata) ore 12.30 intalnire in Piata Victoriei si de acolo mergem impreuna la Wolf Moto Service pentru un gratarel si un suc :P Alcool seara :P

Need me, buzz me or call me 0766499621.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o dilema: a avut cineva h7 100W pe faza scurta??? Cele normale sunt de 55W, am mai citit pe forumuri de masini si cica ar strica lupa farului... a avut cineva??? Este vorba de far de F4i.

 

100w sunt pentru proiectoare de offroad sau in tari unde e nevoie de o lumina de genul asta pe strada din cand in cand (gen Suedia unde iti sar moose in cale si tre sa-i vezi de departe). Nu are ce cauta un astfel de bec intr-un far. Pentru a imbunatati distanta la care bate lumina, pe halogen singura solutie care mi s-a parut cat de cat ok sunt Philips Vision Plus (nu, n-au tenta albastra de girofar, in schimb ai parte de o lumina buna si care se duce destul de departe). Problema e ca un set de becuri e in jur de 150 de lei. La banii astia mai pui 100 si iei un kit decent de Xenon. Eu am avut doua seturi de Vision Plus care s-au ars la interval de 1 an, in conditiile in care instalatia electrica era in stare perfecta. La xenon, daca se arde un bec (rar) e 40-80 de lei, iar un balast (cel mai intalnit) e in jur de 80-100 maxim. La xenoane, daca e musai sa pui pe reflector, ideal este sa pui un bec D2R care e gandit special pentru reflectoare si bineinteles musai sticla farului sa fie clear, farurile striate sau cele cu valuri (gen dacia 1310) vor face din raza aia xenon o varza (un fel de luminita de la capatul tunelului). Cel mai frumos este sa faci un retrofit de proiectoare (lupe) daca nu ai deja asa ceva (Viva Yamaha...).

 

P.S. Si la Xenon, becuri mai puternice de 35W nu prea isi au sensul, mai ales pe reflector.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti ceva de Mashi; ca eu nu mai dau de el la telefon ? :scratch:

 

Las ca-l sun eu sa vezi ce raspunde la domnisoare.......... :)

 

nu am genunchiere pt duminica

are cineeva sa-mi imprumute? nu de cross pls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca-l sun eu sa vezi ce raspunde la domnisoare.......... :)

 

nu am genunchiere pt duminica

are cineeva sa-mi imprumute? nu de cross pls

Ale mele sunt la Oana. Daca nu merge Duminca, ia-le de la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu si Marlitza avem chef de asa ceva. Asa ca anunt: maine (sambata) ore 12.30 intalnire in Piata Victoriei si de acolo mergem impreuna la Wolf Moto Service pentru un gratarel si un suc :P Alcool seara :P

Need me, buzz me or call me 0766499621.

 

La 1 am antrenament. Ne auzim acolo oricum.

 

Las ca-l sun eu sa vezi ce raspunde la domnisoare.......... :)

 

nu am genunchiere pt duminica

are cineeva sa-mi imprumute? nu de cross pls

 

Pe speed e aiurea sa porti genunchere tocmai ca zgarii rezervorul daca te intereseaza sa fie nezgariata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...