Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Cu aceiasi bani am luat un stander pentru roata spate care poate fi folosit si la alte motorete :what:

 

cati bani ai dat pe stander pentru ca vreau sa comercializez cateva bucati :haha:.

 

@ strumfu : hey tipule ! ce te-a apucat ? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu unu ma bag. Neatza :rock:

Ma nene si a mea are probleme, pleaca la sfert fara shoc pe vremea asta, chiar nu stiu ce sa-i fac...

Ceva indicatii?

In cazul asta , daca suntem macar 2 , ne vedem diseara la 19:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adidas Merci pentru link. Acum singura problema pe ca o mai am este cum o sa ridic motocicleta ai roata spate sa fie libera, pt ca nu am cric central.

 

Pentru ce iti trebuie sa o ridici? Sa-i setezi suspensia spate? Sa ungi lantul? Merge si fara :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce iti trebuie sa o ridici? Sa-i setezi suspensia spate? Sa ungi lantul? Merge si fara :rock:

Pai scria acolo ca sa iei masura la preload pentru spate ca trebuie masurata distanta si cu roata spate descarcata complet, adica fara greutatea motocicletei pe ea, ceea ce inseamna ca trebuie sa ridici roata spate. Oricum daca acolo e prea mare sau prea mica distanta trebuie schimbat arcul ... deci o foarte mare importanta in reglare nu are decat preloadul cu greutatea ta pe motor, ca doar nu o setezi de pista ca sa te apuci sa schimbi si arcuri sau amortizoare acum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ strumfu : hey tipule ! ce te-a apucat ? :what:

:rock: ce sa ma apuce sexoaso? n'am nimic. :10:

 

Pai scria acolo ca sa iei masura la preload pentru spate ca trebuie masurata distanta si cu roata spate descarcata complet, adica fara greutatea motocicletei pe ea, ceea ce inseamna ca trebuie sa ridici roata spate.

Esti in eroare. Daca o ridici pe stander nu inseamna ca spatele e descarcat, e comprimat aproape la fel (aproape fiindca datorita pozitiei se mai basculeaza din greutate spre fata), fiindca tu ridici bascula nu codita. :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: ce sa ma apuce sexoaso? n'am nimic. :haha:

 

 

Esti in eroare. Daca o ridici pe stander nu inseamna ca spatele e descarcat, e comprimat aproape la fel (aproape fiindca datorita pozitiei se mai basculeaza din greutate spre fata), fiindca tu ridici bascula nu codita. :what:

 

Nu era vorba de ridicat pe stander, daca citeai mai atent vedeai ca se referea la ridicarea pe un butuc sau ceva ... am si zis ca roata spate trebuie sa fie descarcata, pe stander e acelasi lucru cu a o tine jos pentru setarea preloadului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare gheisa mea. :haha: /index.php?...p;#entry1584175

 

copchii ce se intampla in puii mei ! toti isi vand f-urile :10: . gxg, am citit in anunt ca o dai si iti iei suv. presupun ca ai nevoie de el pentru ca in traficul din bucuresti e cea mai proasta alegere :rock: parerea mea :what:

 

LE: si ma intereseaza pe mine genuchierele :D de care sunt ?

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu deseara...

 

46 s anu crezi ca m-a luat frica...dara nu am nu am avut timp sa photoshopez semnatura..:rock:

 

@adi ma io am convis balabusta mea sa lase tomisu' pe calea victoriei ... desi am un sentiment ca invers e putin mai greu..:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adi ma io am convis balabusta mea sa lase tomisu' pe calea victoriei ... desi am un sentiment ca invers e putin mai greu..:rock:

ambele nasoale, multe treceri de pietoni, asfalt dubios.

mai bine ziceai lapusneanu sau mamaia pe magheru sau splai.. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambele nasoale, multe treceri de pietoni, asfalt dubios.

mai bine ziceai lapusneanu sau mamaia pe magheru sau splai.. :rock:

 

Sunt perfect de acord mai ales ca pe bulangiul ala de tomis au si cataroaie pe la treceri sa nu faca curse satanisti tomitani; numai ca ea statea pe tomis si eu stau pe calea victoriei deci de la asta a plecat comparatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@strumf , nu-i problema , stiu si eu cum sta treaba cu F5`u asta :rock: si in fond si la urma urmei sunt constient ca am un stil mai alambicat de a-mi expune parerile in scris.

 

@ Horje quaranta i seis, nu prea ai fost matinal azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adi.p cca 200 lei a fost standerul.

 

@Adidas...Stiu varianta cu prietenul care o tine pe cricul lateral si cu unul chinuit sub ea...dar e ca draq....nu poti face treaba pe indelete...

una din erorile frecvente este cea de a unge lantul pe partea exterioara , de obicei la roata spate. Impingi mizeria la interior si gresezi ceva.

Cu stander te descurci singur, ai tot timpul la dispozitie, nu mai stai bagat sub ea. In plus poti sa-ti intinzi lantul sau sa mai lucrezi la ea cu moto dreapta si sigura.

Poate daca gaseam cric central repede si la bani mai putini nu luam stander...dar asta a fost si de abia acum m-am convins ca e util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a unge lantul pe partea exterioara , de obicei la roata spate.

 

De obicei la roata spate e lantul :rock:

Am inteles ce ai vrut sa spui :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adi.p cca 200 lei a fost standerul.

 

@Adidas...Stiu varianta cu prietenul care o tine pe cricul lateral si cu unul chinuit sub ea...dar e ca draq....nu poti face treaba pe indelete...

una din erorile frecvente este cea de a unge lantul pe partea exterioara , de obicei la roata spate. Impingi mizeria la interior si gresezi ceva.

Cu stander te descurci singur, ai tot timpul la dispozitie, nu mai stai bagat sub ea. In plus poti sa-ti intinzi lantul sau sa mai lucrezi la ea cu moto dreapta si sigura.

Poate daca gaseam cric central repede si la bani mai putini nu luam stander...dar asta a fost si de abia acum m-am convins ca e util.

 

 

Io am 2 crice :what: lateral si central... pe central sta cand e la "depozitare" sau la "servisare" in rest lateralu... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa razi dar pachet de fumatori chiar mi-am dorit. M-a apucat bazdacul la un semafor in vara cand langa mine a aparut un scuteris cu casca openface si cu o tigare in bot.

Cat despre lantul pt roata spate...a fost o exprimare nefericita...intelegeti voi ce am vrut sa spun :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...