Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@strumfuadi Merci

@Oryon La Kawa cand maream preload pe roata spate...asta insemnand mai hard, nu mai netezea denivelarile asfaltului atat de bine insa era mai ferma, ceva mai precisa in viraj. Daca o lasam pe ultima pozitie soft era f ok pentru denivelari (le simteam mai putin) insa, poate din aceasta cauza aveam senzatia ca "balanseaza". Era mai comod insa nu la fel de exact. Vad ca tu folosesti termenii SUS si JOS sus insemnand probabil soft. La CBR nu am umblat deloc la suspensii, sunt multumit de ele. Dar stiti cum e cu motociclistul care a intrat la iernat si nu are ce face...il mananca. Ma gandeam sa ma documentez mai bine referitor la acest aspect, si daca tot sunt reglabile suspensiile ...atunci sa le reglam :rock:

 

Pai atunci nu umblai la preload. Preloadul (preincarcare) pur si simplu ii da pozitia initiala. Mai sus, sau mai jos. N-are nici o legatura cu cat de dur amortizeaza socurile.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adi , cati ani ai?

 

tuenti oan, dar incerc sa ma port ca la 10-12 maxim

 

jorje imi place socializare asta pe forum, ma ajuta sa strang posturi :rock:

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ritmul asta Horje o sa ma cam depasesti ... si ca tot ai adus vorba ... cate posturi iti trebuie ca sa fii super membru?

 

 

numai un supermembru ne poate spune :rock:

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce impresie iti faci tu ? Crezi ca o sa se coboare un super membru la nivelul nostru ca sa ne raspunda la vreo intrebare? Tu ai face asta daca ai fi super membru? Eu de ce crezi ca vreu sa fiu super membru, ca sa pot sa imi iau si eu nasu la purtare :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se putea sa o refuzi tu pe Alexutza ?! :what:

 

prietena mea ar refuza-o, dar noroc ca are motor si nu vrea pe shaua din spate. oricum mai am un apartament in acelasi bloc pe care il inchiriez pe timp de vara.

 

post-27759-1227111763_thumb.jpg

 

omg, cum se aduna posturile :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

500 posturi din cate stiu. :what:

 

Da, si cand ai facut 500 deja poti lasa genunchii jos pe curbe, la 1000 o poti da pe o roata, la 1500 poti face stunt-uri profesioniste si dupa 2000 posturi te poti inscrie in roSBK :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutza prietena ta. nu intelege gresit. asta e doar un alt motiv sa mai postez, k mai am o groaza pana la 500 si na tre sa ma leg de fiecare chestie :rock:

mi-a zis mie cineva o data ca la 20k km devii motociclist adevarat, daca mai sunt si super membru cred k o sa merg cu ochii inchisi pe mobra :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ... pai sa ma grabesc atunci sa prind si eu un loc in roSBK in 2009.

 

Foarte dragutza prietena ta Adi. Va urez numai bine, era o gluma treaba cu Alexutza oricum.

 

Si uite asa am ajuns si la to handred

 

dragutza prietena ta. nu intelege gresit. asta e doar un alt motiv sa mai postez, k mai am o groaza pana la 500 si na tre sa ma leg de fiecare chestie :rock:

mi-a zis mie cineva o data ca la 20k km devii motociclist adevarat, daca mai sunt si super membru cred k o sa merg cu ochii inchisi pe mobra :what:

Cu ochii inchisi, cu spatele si stand in maini . :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa-l futem in gat pe ADMIN :rock:

 

Sincer? Eu as spune criminal de frumoasa! Dar nu spun! :haha: Pacat ca-i el urat :what:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...