Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt strazi gen Magheru? In BV am aflat ca sunt, mi-a zis Antemiu :D

 

 

pozele mi le-a facut un amic :P

 

tomis = magheru , si mamaia cand e plina :laugh: deci invata sa te dai bine ca sa nu te faci de ras ca sunt multi pui de rossi si prin constanta.

 

dar strumfule ce te apuca sa inveti prostii d-astea ? ai avut o revelatie ?

 

@ adidas : daca prinzi un zx10 2005 mergi odata pe el. o sa te trezesti p-o roata si cu a 2-a, si a 3-a

doar din gaz :D

 

si curvele imi plac si mie, adica curbele :lol:

post-27759-1227531972_thumb.jpg

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tomis = magheru , si mamaia cand e plina :lol: deci invata sa te dai bine ca sa nu te faci de ras ca sunt multi pui de rossi si prin constanta.

 

Tomis sa fie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So?

 

 

Eu nu am poze d'astea reusite ca tine Ia sa o rogi pe amica ta la primavara sa ne faca poze la amandoi :lol:

 

 

In ce ipostaza...? :laugh: :D :P Faceti-va singuri...exista oglinzi :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar strumfule ce te apuca sa inveti prostii d-astea ? ai avut o revelatie ?

Ti'am zis ca am avut un vis umed. Se facea ca am ciupit ambreiajul, m'am ridicat pe o roata, senzatie majora la 40 la ora. Iar apoi a sunat ceasul. No kidding, eu chiar visam un vis acolosa, intelegi?

Tomis sa fie :lol:

Dar pe portiunea la vale, spre Lapusneanu. Se ridica mai usor pe o roata si vei merge orizontal. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele mi le-a facut un amic

 

tomis = magheru , si mamaia cand e plina deci invata sa te dai bine ca sa nu te faci de ras ca sunt multi pui de rossi si prin constanta.

 

dar strumfule ce te apuca sa inveti prostii d-astea ? ai avut o revelatie ?

 

@ adidas : daca prinzi un zx10 2005 mergi odata pe el. o sa te trezesti p-o roata si cu a 2-a, si a 3-a

doar din gaz

 

si curvele imi plac si mie, adica curbele

post-27759-1227531972_thumb.jpg

 

Scoate genunchiu si..."iesi" mai tare din sa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce ipostaza...? :laugh: :D :P Faceti-va singuri...exista oglinzi :D

In ipostaza in care isi incordeaza muschii ma! Muschii incheieturii de la mana dreapta.

 

Scoate genunchiu si..."iesi" mai tare din sa

moaaa, ce de profesori p'acilisa.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ipostaza in care isi incordeaza muschii ma! Muschii incheieturii de la mana dreapta.

 

 

moaaa, ce de profesori p'acilisa.. :lol:

 

Suna mai comic ...da' nu m-a lasat forumu pixdii sa pun emoticoane :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pe portiunea la vale, spre Lapusneanu. Se ridica mai usor pe o roata si vei merge orizontal. :P

 

eu la un moment dat am visat ca m-am ridicat p-o roata si am cazut si am stat cuminte fro saptamana :laugh:

 

si pentru ca est inecunoscator te iert, dar cand urci o panta mai lina e mai usor sa o ridici :D

 

@ gixu : :lol: eram felixibil ca o scandura, dar aici intervine problema celor 100 de kg ale mele :D si era si prima oara pe cheia ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Tomisu are tzatze d ealea de ka.ki la trecerile de pietoni si e sa zicem egal cu magheru desi e mult mai lung....dar are ceva proble ca latime (2 benzi)

de asemenea multe intersectii ,,, asflat bun in mare parte

2. mamaia (fost lenin) interesant are flori pe mijloc deci ar fi mai safe dar de asemenea foarte multe deschideri ... are tzatze in apropiere de intrarea in mamaia...portinuea din statiune numai are flori deci e naspa...asfalt bun

3. lapusneanu lat cu mult eintersectii avea tramvai pe mijloc ... asfalt mediu ... se continua spre statiuni ... ofc la iesire din nou tzatze ..cred ca mazare e obsedat sexual

4. calea bucuresti ...cel mai lat dar si asfaltul cel mai prost ...fara flori ...

5. centura...lata asfal variabil...cel mai periculos din cate stiu cele mai multe accidente mortale din ct

6. desi nu prea e cazul soveja:...asfalt prost tramvai pe mijloc s eingusteaza in diverse locuri....da rmacar duce la mc :lol:)

 

..daca am uitat ceva practicabil adi astept s aam contrazici sau completezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca est inecunoscator te iert, dar cand urci o panta mai lina e mai usor sa o ridici :lol:

mai, sa stii ca m'am gandit dpdv fizic ca la deal e mai usor.

eu ma refeream insa dpdv vizual. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Tomisu are tzatze d ealea de ka.ki la trecerile de pietoni si e sa zicem egal cu magheru desi e mult mai lung....dar are ceva proble ca latime (2 benzi)

de asemenea multe intersectii ,,, asflat bun in mare parte

2. mamaia (fost lenin) interesant are flori pe mijloc deci ar fi mai safe dar de asemenea foarte multe deschideri ... are tzatze in apropiere de intrarea in mamaia...portinuea din statiune numai are flori deci e naspa...asfalt bun

3. lapusneanu lat cu mult eintersectii avea tramvai pe mijloc ... asfalt mediu ... se continua spre statiuni ... ofc la iesire din nou tzatze ..cred ca mazare e obsedat sexual

4. calea bucuresti ...cel mai lat dar si asfaltul cel mai prost ...fara flori ...

5. centura...lata asfal variabil...cel mai periculos din cate stiu cele mai multe accidente mortale din ct

6. desi nu prea e cazul soveja:...asfalt prost tramvai pe mijloc s eingusteaza in diverse locuri....da rmacar duce la mc :D)

 

..daca am uitat ceva practicabil adi astept s aam contrazici sau completezi

 

In Constanta n-am vazut o strada ok...pe bune,iar liniile de tramvai sunt criminale :lol: In statiuni se schimba placa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca am uitat ceva practicabil adi astept s aam contrazici sau completezi

stiu ca nu la mine te refereai, dar mai imi vine in minte portiunea de "centura" dintre giratoriul de la intrarea in "m-am aia" si intersectia cu tomis, stopul din vale. Pe sensul de plecare din mamaia e asfaltul perfect si nici nu sunt stradute din dreapta parca..

 

LE: Aurel Vlaicu ii zice, m'am uitat p'o harta..

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. mamaia (fost lenin) interesant are flori pe mijloc deci ar fi mai safe dar de asemenea foarte multe deschideri ... are tzatze in apropiere de intrarea in mamaia...portinuea din statiune numai are flori deci e naspa...asfalt bun

 

Adi, acolo ma duci! Are de toate, flori, tzatze, NOI p'o roata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu la mine te refereai, dar mai imi vine in minte portiunea de "centura" dintre giratoriul de la intrarea in "m-am aia" si intersectia cu tomis, stopul din vale. Pe sensul de plecare din mamaia e asfaltul perfect si nici nu sunt stradute din dreapta parca..

 

imi cer scuze ca am scris ca draq...asa este ...de la petromu de la intrarea in mamaia pana la iesire spre palazu ovidiu and shit e bun...e o straduta si intrarea/iesire din campus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ... tipilor :laugh: . nu va faceti atat de multe probleme :

 

1. pe lapusneanul s-a scos linia de tramvai si s-a asfaltat, iar acum sutn 3 benzi de sens.

2. pe soveja au inceput lucrarile de scoatere liniilor de tramvai

3. bulevardul tomis e destul de lung si pe anumite portiuni te poti da far aprobleme si saracele tzatze au mai sarit si poti trece fara probleme.

4. asta vara mergeam in mamaia pe la capat si nu erau probleme decat cu lumea care se aduna ca la circ si intr-un final venea politia

5. pe varianta e ok exceptand traficul in anumite zile , dar noi eram pe metereze noaptea cand era lejer.

6. la vara va duc pe o strada intre jupiter care iese in neptun, urc 2-3 poze cand ajung acasa :P

7 . d`abia astept sa ajung iar cu motoru la bucuresti sa ma dau pe strazile voastre :D

8. pup iu all

 

LE : va cant o manea ? :D

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ... tipilor :P . nu va faceti atat de multe probleme :

 

1. pe lapusneanul s-a scos linia de tramvai si s-a asfaltat, iar acum sutn 3 benzi de sens.

2. pe soveja au inceput lucrarile de scoatere liniilor de tramvai

3. bulevardul tomis e destul de lung si pe anumite portiuni te poti da far aprobleme si saracele tzatze au mai sarit si poti trece fara probleme.

4. asta vara mergeam in mamaia pe la capat si nu erau probleme decat cu lumea care se aduna ca la circ si intr-un final venea politia

5. pe varianta e ok exceptand traficul in anumite zile , dar noi eram pe metereze noaptea cand era lejer.

6. la vara va duc pe o strada intre jupiter care iese in neptun, urc 2-3 poze cand ajung acasa :D

7 . d`abia astept sa ajung iar cu motoru la bucuresti sa ma dau pe strazile voastre

8. pup iu all

 

LE : va cant o manea ?

 

da'...doar la karaoke... :laugh: O sa faci furori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din gaz e cel mai simplu, dupa parerea mea, mergi cu 1-a pe la 6K ture si pentru o fractiune de secunda inchizi gazul si tragi brusc de el si Up it goes :D

 

Aham... deci asta era secretul. Practic te ajuti de extensia furcii fata :lol:

Fara asta, nu cred ca se ridica. Sau, cel putin, a mea nu a facut-o.

 

 

Din ambreaij, aici e mai periculos, pe la 3-4K, ciupesti putin din ambreaij, si accelerezi pana la 5-6K si dai drumul la ambreaij. Senzatia e fantastica foarte brusca, eu cred ca m-am (cuvant urat) pe mine prima oara, care a fost din greseala :P

 

Din ambreiaj am facut-o fara sa vreau. Turatia era undeva la 5 mii, cainele a facut hatz, cand am simtit coltii m-am incordat din reflex si... problema este ca tineam 2 degete pe ambreiaj. E foarte brusca ridicarea, ai dreptate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia treb sa puna "...who can still get it up after lifting it up" :laugh:

 

post-18773-1227538799_thumb.jpg

 

:lol:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de povestea de mai devreme am fost jos si am desfacut rezervorul cheia fiind acunsa temeinic printre furtune asa ca s-a rezolvat ... nu ca intereseaza pe cineva dar asa ca chestie....

 

da stiam ca pe lapusneanu s-au scos liniile (desi nu aveau voie) ... dar asfaltul nu este turnat doar au plombat (cel putin asa era ultima oara) ... nu stiam de soveja dar nu am mai fost cred ca din septembrie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-18773-1227538799_thumb.jpg

 

:lol:

 

Timisoara,Timisoaraaa...Timisoaaarrraaaaaa :laugh: (am mai facut un post) :P :copirait adi.p

 

Ba ce complicate este hondele astea...au un tacanit suspect care se muta si nu poate fi localizat,cand e la ghidon,cand pe saua pasagerului...cand pe rezervor...de la ce sa fie oare,va rog sa ma luminati...n-am timp si nici chef sa ma duc la un mecanic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei ! ce-i destrabalarea asta aici :P

 

post-27759-1227539937_thumb.jpg

 

abia astept sa vina vara si sa ne intalnim racerilor :D

 

ps : doamne cum se aduna posturile :laugh:

 

LE: adidas ai o pozitie ciudata cand faci uili :lol:

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...