Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Cu cat e mai obosit motorul si are mai multi Km cu atat e mai bine bagi ulei mai vascos. Ca bagi cu 50 sau cu 40 la urma aceiasi temperatura o are uleiul, doar ca proprietatile sunt diferite. :) Tine minte! In carte scrie 10W40, ala e recomandat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum 2 zile am fost nevoit sa-mi mut motoru in alt garaj :) . pe zapada e ciudat, cred ca am nimerit pe straduta cu cea mai multa zapada din toata constanta :D si mi-am facut motoru sanie. cand am iesit pe bulevard nu m-am abtinut si m-am ridicat nitel desi afara erau -5 grade. bt016 are the best :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am BT-016 si ma inteleg foarte bine cu ele ! Cand s-or duce astea ma reprofilez pe Corsa !

 

 

Ca un Off-Topic ! Adidas-ule treci pe gixxer ! Come to the dark side ,we have cookies ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Anul trecut cand mi-am ales modelul nu am avut probleme in alegere. Stiam 100% ca vreau CBR 600 F4i sport (si rosu cu negru) si a fost cea mai buna alegere, in schimb acum is derutat. Oricum sunt constient ca voi face o alegere buna :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam schimbat tot ce era de schimbat la a mea, adică kit de lanț (EK cu pinioane 15-47 :)), filtru de aer (K&N), plăcuțe de frână (SBS sintered), bujii (NGK Laser Iridium), o să vină și toba (Termignoni carbon). Mai am uleiul + filtrul și guma pe spate în principiu, după va fi gata de sezon! Mai mult ca sigur îi voi schimba semnalele (bag leduri) și manetele de frână și ambreiaj. Carena dreapta e cam gata, deci în sfârșit va fi așa cum trebuie.

 

Salutare la toata lumea si La Multi Ani ca nu v-am urat pe anul asta.

 

@Alter Ego: da-mi si mie un pm daca ai timp cu locurile sau cei de la care ai luat filtru de aer, bujiile si placutele de frana.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea si La Multi Ani ca nu v-am urat pe anul asta.

 

@Alter Ego: da-mi si mie un pm daca ai timp cu locurile sau cei de la care ai luat filtru de aer, bujiile si placutele de frana.

 

La mulți ani!

 

Îți pot spune direct aici, nu-i bai. Filtrul K&N l-am luat prin intermediul lui Bogdan de la Coasta de Est, userul coastadeest, are thread la Vânzări - Piese de schimb. Bujiile le-am luat prin Mihai, userul ElSpa, are thread la Vânzări - Piese de schimb. Acesta din urmă are și o promoție cu comenzi cu adaos 0% luna asta parcă, așa mi-a zis când am luat bujiile de la el.

Plăcuțele de frână le-am luat de la magazinul Moto Riders, este pe Șoseaua Viilor vis-a-vis de spitalul de plămâni.

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

THX Alter Ego & Adidas! :)

 

O sa incep sa caut pe net consumabilele dar daca aveti surse de incredere nu va sfiitzi sa-mi ziceti si mie :D

 

Daca pitica mea are 8 ani si peste 50K km ce ulei e mai bun? mai ales c-o sa merg mult cu ea in oras = ture mici, caldura mare si frecushul de rigoare din traficul bucurestean.

 

@ Adidas: Michelin power 2CT am acum dar am inteles ca BT016 sunt mai OK. Oicum ma gandesc sa le iau de la MAC si o sa mai vorbesc si cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea si La Multi Ani ca nu v-am urat pe anul asta.

 

@Alter Ego: da-mi si mie un pm daca ai timp cu locurile sau cei de la care ai luat filtru de aer, bujiile si placutele de frana.

 

Vand eu placute de frana, Brembo sinterizate, noi noute, luate de la Mac, cu 370 RON, exact cat am dat pe ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci 3 oameni care vorbesc de bine BT016 de la Bridgestone, momentan sunt în poll. :lol:

 

4 cu mine. Le-am votat si eu niste zeci de pagini in urma. Pentru octombrie-martie sunt alegerea optima. Pentru aprilie-septembrie insa, ma zbat sa aleg intre pilot power si pilot road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 cu mine. Le-am votat si eu niste zeci de pagini in urma. Pentru octombrie-martie sunt alegerea optima. Pentru aprilie-septembrie insa, ma zbat sa aleg intre pilot power si pilot road.

 

 

Eu votez pentru pilot power 2ct, mi se par cauciucuri foarte bune. Acum am pilot power, care sunt f bune dar la urmatoare schimbare de cauciucuri o sa pun 2ct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va si la review-uri pe net de la useri sa nu aveti surprize mai incolo. Singura parere de aici de care as tine eu cont ar fi cea a lui Ivi care stiu cum se da pe curbe :lol: (dai o bere ca-ti fac reclama). In alta ordine de idei cum va pare Aprilia RSV 1000R Factory?

 

Aprilia-RSV1000R-Factory-2004.jpg

 

 

 

PS. Daca nu mai sunt Hondist, nici macar motorist, mai pot posta aici? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez pentru pilot power 2ct, mi se par cauciucuri foarte bune. Acum am pilot power, care sunt f bune dar la urmatoare schimbare de cauciucuri o sa pun 2ct.

PP2CT e identic cu PP, mai putin 10% pe fiecare margine, unde are compozitia putin mai moale, pentru curbe extreme. Daca te stii ca nu pui genunchiul jos in mare forta si prea frecvent, atunci PP vor face exact aceeasi treaba. :crack:

 

PS. Daca nu mai sunt Hondist, nici macar motorist, mai pot posta aici? :crack:

Nu'mi spune ca ai vandut hondita.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va si la review-uri pe net de la useri sa nu aveti surprize mai incolo. Singura parere de aici de care as tine eu cont ar fi cea a lui Ivi care stiu cum se da pe curbe :crack: (dai o bere ca-ti fac reclama). In alta ordine de idei cum va pare Aprilia RSV 1000R Factory?

 

Aprilia-RSV1000R-Factory-2004.jpg

 

 

 

PS. Daca nu mai sunt Hondist, nici macar motorist, mai pot posta aici? :crack:

 

eu tocmai pe mobra lui ma bazez

ca am mers cu ea incaltata cu bt-urile, si se simte diferenta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu'mi spune ca ai vandut hondita.. :crack:

 

Yeah, she's goneeeeee! :lol:

Astept una noua (noua pentru mine), dar intai astept si niste banuti :crack:

 

Hai ca vand placute de frana Brembo sinterizate, noi cu 370 RON!

 

Nu am bani, dar cam asa va arata urmatoarea:

post-18773-1232113353_thumb.jpg

post-18773-1232113361_thumb.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rsv Mille are nevoie de multa bibileala si are o problema "cronica" cu electronica, e superba dar nu-si merita banii. Cum ti-am mai zis e una la united care sta acolo de mai bine de un an si nu ii pot da baietii de cap...Proprietaru si-a luat intre timp o japoneza(culmea ironiei) si se da cu aia pana ii rezolva buba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rsv Mille are nevoie de multa bibileala si are o problema "cronica" cu electronica, e superba dar nu-si merita banii. Cum ti-am mai zis e una la united care sta acolo de mai bine de un an si nu ii pot da baietii de cap...Proprietaru si-a luat intre timp o japoneza(culmea ironiei) si se da cu aia pana ii rezolva buba

 

Are una, nu au toate! Oricum, deja mi-am rezervat un 954!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are una, nu au toate! Oricum, deja mi-am rezervat un 954!

Felicitari pentru alegerea superba!! Ma bucur c-ai ramas Hondist :lol:

Daca Gixxu si Laur au F-uri pe steroizi, "nebuna" ta ce-o sa mai fie? :crack:

 

Abia astept sa o vad la intalniri cred ca o sa fie cea mai misto Honda pe

care am vazut-o pana acu', live :P

 

LE: daca-i chiar aia din poza, ma duc sa-mi vand casa :crack:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru alegerea superba!! Ma bucur c-ai ramas Hondist :lol:

Daca Gixxu si Laur au F-uri pe steroizi, "nebuna" ta ce-o sa mai fie?

 

Abia astept sa o vad la intalniri cred ca o sa fie cea mai misto Honda pe

care am vazut-o pana acu', live

 

LE: daca-i chiar aia din poza, ma duc sa-mi vand casa

 

:crack: pupincuristule :P

 

LE: A lu' Laur e deja din alta liga cu cei peste 150 de cai disponibili dupa lunga serie de modificari :crack: Da' anul asta il prind si eu din urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma acuza de chestii care stii ca nu-s reale :P rautacioasa mica :crack:

 

Am citit toata istoria CBR de la primul F pana la 600 RR 2009 si 1000 RR. Asa ca stiu ce poate "motorasu" asa si cred ca-l pot

aprecia destul de bine. Nu la adevarata lui valoare, pentru ca inca nu stiu ce sa fac cu el, da' din ce-am citit, imi cam imaginez

ca e vorba de o experienta mind blowing sa te dai cu el.

 

Uff, deja is gelos, toti va dati pe FireBlade :crack:

 

LE: da' stiti ca F2-ul meu e cel mai tare, nu :lol: ?

 

PS: sal horhe46, sal gixx!!

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...