Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ieri am testat pentru prima oara guma spate Dunlop Sportmax d208 RR si vreau sa spun ca RuLLLLLLLLLLzzzzzzz! In cateva minute s-a incalzit si vroia numai wheeliee apoi. Nici macar slide-uri nu am putut face cum faceam cu vechile Metzeler M3 Sportec, blocam frana spate si nu fugea in nici o directie.

In primele 5 minute am mers ca incepatorul, imi era frica de ea, aveam senzatia ca parca-i mai puternica acum :yikes: dar apoi m-am dezghetat si am mers ca nebunul prin oras, cam 180 pe Splai :blink:

 

 

PS. Am wallpaper cu Kawasaki :)

 

Dacă tot ai dat-o las-o-n pace, mai ai răbdare până-ți vine steroida. :kiss:

Nu de alta dar un tip de vreo 3 ori a vrut să-și vândă mobrele și de fiecare dată mai ieșea la "ultimă tură" și le făcea bucățele. :eek:

 

Apropo, Radu dacă vrei te scap eu de plăcuțele de spate. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Numai la tampenii va sta gandu'... :yikes: Maine daca e vremea ok la 6.30 -7 dau o tura si prin Piata Constipatiei...poate n-oi fi singuru'(nu...Shinu nu se pune) :yikes:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai la tampenii va sta gandu'... :yikes: Maine daca e vremea ok la 6.30 -7 dau o tura si prin Piata Constipatiei...poate n-oi fi singuru'(nu...Shinu nu se pune) :kiss:

Tâmpenii? Noi? Nici vorbă! :eek:

Hai poate ne întâlnim înainte de ora aia... gen, nu? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, nu mi-o lua in nume de rau dar las-o dracu de treaba! Daca nu poti sa tii mobra aia, ia una mai usoara sau du-te intr-un spatiu de serviciu pe a2 si incearca acolo manevre stranse si franari de urgenta, vad ca numai in oras la viteza mica ti-o iei. Altfel se duce dracului Honda aia si e si asa pacat de ea, vrei sa fie pacat si de tine?

 

In al doilea rand vad ca mereu numai altii sunt de vina, tu de ce pana mea nu esti atent? Nu ai auzit de conduita preventiva sau tu ai oua prea mari pentru a fi prudent? Il vezi ca se baga, lasa-l in pana mea sa o comita, daca tii neaparat sa fii cavalerul dreptatii, ii rupi oglinda dupa ce ti-o face dar macar nu mai dai mobra aia pe jos. Nu esti atent, nici prudent, nu te vad bine iar de mobra aia chiar imi e mila. Tie nu?

Bre, pe uscat n-am dat-o jos niciodata. Nu o scap, ca o stapanesc cat se poate de bine in situatii normale. Udeala nu se pune. Cablu in gat pe DN nu se pune.

 

Si 2, da, cand eu am verde si ma agata un (cuvant urat) care vine din stanga TRECAND PE ROSU, e vina lui. Parerea mea :kiss: Cum dracu treci ca vita pe rosu si nu-l vezi pe unu' care trece linistit pe verdele lui, nu-mi pot imagina.

 

Culmea este că nici de propria persoană nu-i e milă, se pare, d-apăi de mobră, așa că lasă. Oricum ne răcim gura degeaba, tot ce știe el va face, tot ca el va fi...

Pai eu scap mereu mai bine ca mobra :eek:

 

Mare greseala. Ai indraznit sa zici ceva de shinu? Mare greseala

Tu esti rautacios :yikes:

 

Numai la tampenii va sta gandu'... Maine daca e vremea ok la 6.30 -7 dau o tura si prin Piata Constipatiei...poate n-oi fi singuru'(nu...Shinu nu se pune)

Eu de ce nu ma pun mah? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cablu in gat pe DN nu se pune.

 

De ce nu esti atent la drum? Adica nu la sosea, ci la tot ce e in jurul tau.

 

Si 2, da, cand eu am verde si ma agata un (cuvant urat) care vine din stanga TRECAND PE ROSU, e vina lui. Parerea mea :yikes: Cum dracu treci ca vita pe rosu si nu-l vezi pe unu' care trece linistit pe verdele lui, nu-mi pot imagina.

 

Data viitoare ar trebui sa incerci sa il eviti. Apoi poti sa te iei dupa el linistit si sa ii rupi oglinda daca tii neaparat dar ai mila de motocicleta aia, daca nu de tine. Intr-o zi n-o sa mai ai noroc cum n-au avut nici copii aia cu hornetul si basculanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu esti atent la drum? Adica nu la sosea, ci la tot ce e in jurul tau.

 

 

Data viitoare ar trebui sa incerci sa il eviti. Apoi poti sa te iei dupa el linistit si sa ii rupi oglinda daca tii neaparat dar ai mila de motocicleta aia, daca nu de tine. Intr-o zi n-o sa mai ai noroc cum n-au avut nici copii aia cu hornetul si basculanta.

Eram foarte atent, imi amintesc de parca au trecut 2 ore de atunci... Intamplator ma uitam fix in directia cablului, da' la 50-60 kmh, ora 0:15, un cablu jegos, subtire si plin de praf il cam vezi de la 5 metri, in conditiile in care farul nu bate spre cer. In 5 metri nu stiu ce ai timp sa faci. Mai ales ca nu era o groapa sa o ocolesti instinctiv. Se pierde juma' de secunda pana iei o decizie :kiss:

 

Cat despre evitat, sa nu crezi ca n-am avut nici o reactie. Am bagat mana in gaz cat sa ma frece in spre codita si nu sa ma loveasca in plin, cum s-ar fi intamplat daca nu reactionam. En fin, am simtit ca si cum mi-ar da cineva branci, e tare aiurea.

 

Ce conteaza, eu is ok, fieru' l-am facut ... N-am invatat din prostia asta decat ca "verde" nu inseamna "treci" si ca next time cand vad pe unu' trecand pe rosu ii zbor oglinda o sa ii explic frumusel la semafor ca e urat ce-a facut :yikes:

 

Vestea buna e c-am dat de un reparator ieftin si mi-o fac "ca la carte" cu tot cu carene si toate cele :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a stabilit...ne intalnim la 3 ca sa avem timp si de o plimbarica... :yikes: Cel putin asta am vb eu cu Petre mai devreme...

 

pai sa fie ca la Heineken, atunci: meet you there!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie o firma de placute de frana care sa nu manance discurile foarte tare. si care sunt mai bune, cele sinterizate, metalice, semimetalice ?

 

Eu am avut nissin si am ramas fidel brandului. Sunt cam scumpe dar m-am gandit si eu ca daca japonezul a pus placute nissin pe discurile mele, nu e cazul sa fiu mai creativ ca el. Oricum am realizat tarziu ca nu placutele de frana opresc mobra ci cauciucurile.

 

Din cate am inteles de la altii, sbs si brembo sunt mai ok dar repet, doar din auzite.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O urma de rautate in postul tau simt, Alexutza :P

 

E adevarat ca in afara de ei 2 lumea e la munci, da' las' ca iesim mai pe seara sa la facem in ciuda :P Sau ei incalzesc gumele

pana venim noi, apoi dam o tura si fugim si la bericica.

 

Hai copchii ca vine primavara, sa ne bucuram de caldura si de ... ce dracu' aberez eu aici?? err, de soare, mare, fetite, alea alea :D :scratch: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie o firma de placute de frana care sa nu manance discurile foarte tare. si care sunt mai bune, cele sinterizate, metalice, semimetalice ?

 

Alege cu incredere Nissin (alea originale, din fabrica), Braking sau Brembo, sinterizate. Sunt mai moi, mai racing, pastreaza discurile mai mult timp, dar se consuma putin mai repede :scratch: ..si frana, e frana! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma injurati, da' am cautat 5 minute discutia despre gume, cand 4-5 din voi ziceau ca-si iau modelul ala. De care este vorba? Vreau ceva de udatura, care sa inghita cat mai multe pe ud, rece etc - adica de sosea, nu de "reisar" :scratch:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca tu ai cbr f si ca tineti cont de toti cei care au .....

 

Damn...tu ce ai? Ies la 3 ca sa prind o urma de caldura & asfalt decent. Care nu poate veni la 3...vine mai pe seara :D

 

Nu ma injurati, da' am cautat 5 minute discutia despre gume, cand 4-5 din voi ziceau ce-si iau modelul ala. De care este vorba? Vreau ceva de udatura, care sa inghita cat ma multe pe ud, rece etc - adica de sosea, nu de "reisar" :P

 

Pai daca vrei o guma care sa inghita cat mai mult pe ud...etc,iti recomand cu caldura Durex...face minuni :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu eu e mine. Daca ma insel dar eu nu stiu, deh, e teapa universala, toti o iau. Daca ma insel si aflu, ne vedem de drum.

Si desigur, daca am dreptate, traim fericiti pan la adanci batraneti :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...