Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

stie cineva sa monteze un undertail?ca asa in mare am idee dar imi e sa nu tai gresit ceva :crack: ca rabdarea nu e punctul meu forte:)))sau macar sa imi spuna unele detalii,ca mi-a venit undertailul si vreau sa il montez!a si inca ceva un suport de numar rabatabil de unde as putea sa cumpar?mersi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iar tu acum ne minti ca esti avansat? :D De unde stii tu diferentele intre uleiuri, cate uleiuri ai incercat pana acum? :crack: La 919 ma refer, ca japitza aia de dinainte nu se pune, ca mergea bine si cu Floriol din Carrefour :D

 

:laugh: Ce vremuri...7 lei litru de floriol premium :) Sunt incepator la ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Se apropie primavara si vreau sa ii schimb si eu consumabilele. Aveti idee de unde pot cumpara si eu ulei si filtre pentru un F4i la preturi rezonabile? (baiatul de la carea m luat anul trecut nu se mai ocupa). Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Ce vremuri...7 lei litru de floriol premium :laugh: Sunt incepator la ce?

 

7 lei/L? Cam scump :)

 

Salut! Se apropie primavara si vreau sa ii schimb si eu consumabilele. Aveti idee de unde pot cumpara si eu ulei si filtre pentru un F4i la preturi rezonabile? (baiatul de la carea m luat anul trecut nu se mai ocupa). Merci!

 

Vezi la Mymoto (Motul, Motorex) in Cotroceni, sau Alex in Giulesti (Repsol, Castrol, Motul) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Se apropie primavara si vreau sa ii schimb si eu consumabilele. Aveti idee de unde pot cumpara si eu ulei si filtre pentru un F4i la preturi rezonabile? (baiatul de la carea m luat anul trecut nu se mai ocupa). Merci!

dak vrei ulei+filtru+manopera la 100ron,contact me...ulei motorex 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că eu sunt singurul imbecil care a dat 230 lei pe 4 litri de ulei, 62 lei pe filtru și cine-știe cât voi da și pe schimb. :crack:

 

Is this a bad joke? :laugh:

primul meu post pe forum :)

cati litri de ulei intra?

si eu trebuie sa-i fac schimbul si nu stiu cat sa iau 3 sau mai mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că eu sunt singurul imbecil care a dat 230 lei pe 4 litri de ulei, 62 lei pe filtru și cine-știe cât voi da și pe schimb. :crack:

 

Is this a bad joke? :laugh:

depinde si de ulei acum :D

 

primul meu post pe forum :D

cati litri de ulei intra?

si eu trebuie sa-i fac schimbul si nu stiu cat sa iau 3 sau mai mult?

3.5 intra ...ia si u 4 oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că eu sunt singurul imbecil care a dat 230 lei pe 4 litri de ulei, 62 lei pe filtru și cine-știe cât voi da și pe schimb. :crack:

 

Is this a bad joke? :)

 

Ai luat bine, cam scump filtrul. :D

 

primul meu post pe forum :D

cati litri de ulei intra?

si eu trebuie sa-i fac schimbul si nu stiu cat sa iau 3 sau mai mult?

 

3,3 L daca schimbi si filtrul (ceea ce e indicat sa faci) si 3 L fara schimb de filtru. Daca o dai pe o roata ii mai poti pune 100gr in plus :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3,3 L daca schimbi si filtrul (ceea ce e indicat sa faci) si 3 L fara schimb de filtru. Daca o dai pe o roata ii mai poti pune 100gr in plus :crack:

 

Io am strans un bidon de aproape 4l din ce-a tot ramas in ultimu an :laugh: .... ma gandeam sa-l tin ca poate o sa trebuiasca sa completez... da de unde, nici vorba + ca la urmatoru schimb o sa mai iau doar un litru :)

...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a mai bagat un prieten motoru in garaj... cam tarziu totusi :D

 

iarna asta nu o mai suport deja... :crack:

[

Cine este criminalul care a lsat sa se aseze zapada pe asa frumusete??? Nu-mi vine sa cred... :) Eu ma mai duc din cand in cand la garaj ca sa mai vorbesc cu ea sa nu se simta singura si tu o lasi sa ninga pe ea??? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat bine, cam scump filtrul. :)

 

 

 

3,3 L daca schimbi si filtrul (ceea ce e indicat sa faci) si 3 L fara schimb de filtru. Daca o dai pe o roata ii mai poti pune 100gr in plus :crack:

 

Păi m-a mâncat în partea dorsală să iau tot K&N ca și filtrul de aer, poate e vo' diferență, deși am auzit că ăsta are doar un șurub în plus față de cele "normale". :laugh:

 

Da, așa-i, am verificat acum manualul, rămăsesem eu fixat pe 3,7l, numai că e valabil doar "after disassembly".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine este criminalul care a lsat sa se aseze zapada pe asa frumusete??? Nu-mi vine sa cred... :laugh: Eu ma mai duc din cand in cand la garaj ca sa mai vorbesc cu ea sa nu se simta singura si tu o lasi sa ninga pe ea??? :crack:

 

 

e unu care nu pune asa pret ca noi pe motor.pt el e mai mult o chestie din metal. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi m-a mâncat în partea dorsală să iau tot K&N ca ?i filtrul de aer, poate e vo' diferen?ă, de?i am auzit că ăsta are doar un ?urub în plus fa?ă de cele "normale".

 

K&N e in genere filtru de aer "sport" sau "racing" cum zic ei si se poate spala. Costa cat 2-3 normale da' tine cat zece :D Adica se poate spala.

Ei fac si stock, da' nu vad rostul sa-ti iei K&N si sa alegi stock :) Materialul din care e confectionat nu mai e hartia aia ordinara de filtru, care se imbacseste si se imbiba cu praf si toate cele din aer si ... devine uleioasa dupa o vreme.

 

So, diferenta nu-i doar un surub :crack:

 

LE: more info : http://www.knfilters.com/filtercharger.htm

Folosesc ceva din bumbac se pare si cica tine o viata ...

 

Si mai important pentru reisari - filtrul high-flow K&N mai adauga 1-4 caluti :laugh:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te bagi inseama doar de dragul de a te baga in seama, el vorbea de filtrul de ulei si tu de ala de aer, asta o data si a doua oara, as zice sa te mai interesezi in ceea ce priveste hartia aia ordinara si filtrele de aer in general. Eu nu stiu cum poti vorbi despre ceva ce nu stii.

Induceti incepatorii in eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e unu care nu pune asa pret ca noi pe motor.pt el e mai mult o chestie din metal. :|

noroc ca aveam prelata pe ea :D ca altfel pateam si io la fel ...imprevizibila domne iarna asta :crack:

 

Iar te bagi inseama doar de dragul de a te baga in seama, el vorbea de filtrul de ulei si tu de ala de aer, asta o data si a doua oara, as zice sa te mai interesezi in ceea ce priveste hartia aia ordinara si filtrele de aer in general. Eu nu stiu cum poti vorbi despre ceva ce nu stii.

Induceti incepatorii in eroare.

cred ca te fac idolu' meu ...esti atent in cel mai mic detaliu la orice post :laugh: :)

 

@adidas:Toate motociletele cand cresc mari vor sa se faca Honde! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca te fac idolu' meu ...esti atent in cel mai mic detaliu la orice post :D

 

@adidas:Toate motociletele cand cresc mari vor sa se faca Honde!

 

Hotaraste-te repede, ca e oferta limitata :crack:

Shinule, te combini si tu? :laugh:

 

Cois, vine primavaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...........sa ne bucuram! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, cer scuze, iar am citit atent doar jumate si restu' am dat-o in balarii :D

 

Deci, corectare: ce am zis eu e valabil la filtrele de aer :crack: si n-are legatura cu cele

de ulei de care zicea in a doua parte a frazei Alter Ego.

 

:laugh: se vede ca nu mi-am baut cafeaua :D

 

PS: da mai, ma combin, cum nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: si de data asta eram convins ca am oferit o informatie corecta si utila. Cand colo, iar am facut-o muci :laugh:

Ehh, stau cumintel si citesc de la voi, e clar ca mai am ceva de invatat...

 

Cat despre hartia aia "chioara" din filtru de aer stock, asa mi-o parut mie, am pus mana pe ea

sa vad cum e ... si.. parea ... nu stiu sa explic, oricum nu e bumbac, cum zic aia la K&N :crack: ca au

bagat in ale lor.

 

PS: consumu' in afara de cum bagi mana in gaz, e legat doar de carburatie, filtru de aer si... sa zicem bujii?

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: si de data asta eram convins ca am oferit o informatie corecta si utila. Cand colo, iar am facut-o muci :)

Ehh, stau cumintel si citesc de la voi, e clar ca mai am ceva de invatat...

 

Cat despre hartia aia "chioara" din filtru de aer stock, asa mi-o parut mie, am pus mana pe ea

sa vad cum e ... si.. parea ... nu stiu sa explic, oricum nu e bumbac, cum zic aia la K&N :laugh: ca au

bagat in ale lor.

 

PS: consumu' in afara de cum bagi mana in gaz, e legat doar de carburatie, filtru de aer si... sa zicem bujii?

mult vorbesti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...