Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Bujii vechi, carburatoare murdare/nesincronizate..filtru de polen :laugh:

 

Cum ma (8.6-9% in Bucuresti in functie de dispozitie :laugh: ) ?? Mie imi ia mai putin..

bujia nu prea influenteaza consumul, doar ar merge mai prost nedand scanteia cand trebuie

arhimede are injectie, deci faza cu carburatia pica.

filtrul de polen... daca e infundat te sufoci. :lol:

 

Consumul meu la 954 e in functie de starea de la momentul respectiv: pensionar style, cu accelerari lente si schimbare la 5000rpm sau ninja style cu 15-20minute intre baneasa si titan la rush hour. :D A, consumul e in doua persoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In 2, da..se face o diferenta. Eu merg singur cu accelerari bruste si blana pe alocuri, gen poduri Ikea, DN1 si am consum in jur la 7-8. Suntem tot acolo la consum.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge careva sambata la intalnirea de la Ruse???

SUNT si io mic si nestiutor : care intalnire? M-ar interesa un drum pana la Ruse mai ales acu ca au asfaltat prin adunatii copaceni si pe langa asta am filtru de aer si bujii noi plus amortizor spate inlocuit ( SARU' MANA ALEX31) as vrea sa o testez la drum lung.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT si io mic si nestiutor : care intalnire? M-ar interesa un drum pana la Ruse mai ales acu ca au asfaltat prin adunatii copaceni si pe langa asta am filtru de aer si bujii noi plus amortizor spate inlocuit ( SARU' MANA ALEX31) as vrea sa o testez la drum lung.

E una din intalnirile fratilor bulgari :laugh: si este la ruse(aprox. 80 km de buc.) noi suntem cativa care plecam din rondul stadionului national sambata dimineata,dar arunca un ochi si aici /index.php?showtopic=391583 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E una din intalnirile fratilor bulgari :laugh: si este la ruse(aprox. 80 km de buc.) noi suntem cativa care plecam din rondul stadionului national sambata dimineata,dar arunca un ochi si aici /index.php?showtopic=391583 :laugh:

Suna bine !!!!! Altcineva interesat?

 

Ovy , vii joi? Ca sa mai vb si sa convingem si pe altii . Poate facem o gasga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine !!!!! Altcineva interesat?

 

Ovy , vii joi? Ca sa mai vb si sa convingem si pe altii . Poate facem o gasga.

Da joi prezent la prostitutiei :laugh: .Din cate am vazut eu sun deja vreo 10-15 motoare care vin la benzinaria aia de pe sos. giurgiului si mai suntem si noi cateva motoare care plecam din rond :lol: ,ne auzim maine la 19 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da joi prezent la prostitutiei :laugh: .Din cate am vazut eu sun deja vreo 10-15 motoare care vin la benzinaria aia de pe sos. giurgiului si mai suntem si noi cateva motoare care plecam din rond :lol: ,ne auzim maine la 19 :laugh:

Am vazut si io. Chiar m-ar coafa locatia ptr ca eu stau pe sos giurgiului. dar vb mai multe maine seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba F-istilor :laugh: . A avut vreunul dintre voi probleme cu intinzatorul lant distributie de F4 ? Sau nervi cu zumzetul ala enervant pe final de ulei (inainte de schimb) ? Pe mine ma dispera, aveam ulei mai relax (castrol 10w40 act-evo X-tra) si aproape ca tacea, acum am pus power 1 racing tot castrol tot 10w40 si ma dispera ca se aude (nu mai era act-evo x-tra). Nu s-a lovit nimeni de chestia asta ? Am km putini (ras-verificati) si umbla vorba cum ca asta e problema consacrata la F4 (3 designuri de intinzator in 3 ani, modelele 01 / 01 / 03 .....).

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba F-istilor :rock: . A avut vreunul dintre voi probleme cu intinzatorul lant distributie de F4 ? Sau nervi cu zumzetul ala enervant pe final de ulei (inainte de schimb) ? Pe mine ma dispera, aveam ulei mai relax (castrol 10w40 act-evo X-tra) si aproape ca tacea, acum am pus power 1 racing tot castrol tot 10w40 si ma dispera ca se aude (nu mai era act-evo x-tra). Nu s-a lovit nimeni de chestia asta ? Am km putini (ras-verificati) si umbla vorba cum ca asta e problema consacrata la F4 (3 designuri de intinzator in 3 ani, modelele 01 / 01 / 03 .....).

Asfalt uscat

 

Cumpara-ti de pe ebay intinzator manual, marca APE, costa in jur de 50$ si nu vei mai avea probleme. Merge pe toate F4 si, testat de mine, si pe F2 cu o mica ajustare la una din gaurile de prindere. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e cel mai bun ulei pt un f4i din 2001 cu 38000 km?

nu conteaza km. daca nu papa ulei pune vascozitatea recomandata. ce marca pui e aproape irelevant. preferabil ar fi sa fie full sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca toti in afara de mine =))

 

PS: vedeti ca va trimit pe un baiat din neamt cu un F4 negru (scris CBR cu rosu) pe care l-am cules luni in urma unui accident pe care l-a avut cu o masina de politie.

 

adidasule poate il stii :bounce: sau ...

 

sa il primiti cum se cuvine si sa aveti grija de el :rock:

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie schimbata locatia! Ne bate soarele in cap si daca vin 2-3 gagici sa ma admire, nu au unde sta jos, ca sa faca poze :bounce: Deci, ne trebuie, copacei si cateva bancute :rock:

 

Pont: O intrare intr-un parc!

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kiseleff :rock:

 

Fix locul ala il aveam in minte! :bounce: Ceva mai sus de Grigore Antipa...in rondul ala, sau ce o fi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...