Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Se zice din regat :angryfire:) ... si stapana da voie sa fiu neobedient si sa remarc ca tenesu are dreptate tot intre sarbatori suntem dar invers deci clar este vb de pe la spate (precum zice folcloreanu nostru autentic) c'asa vrea fetele toate ... si apropos de spate pusulica imi cer scuze inca o data ca am balit ca fimiu la curu lu matale cand impingeam la codita (ce vrei mos libidinos:P) ...

 

Si inca ceva survolaj daca te referi la pretenu la care ma gandesc je sunt convins ca nu a facut cu intentie si nu se va sfii sa ofere berea in chestiune (cu alte cuvinte 'e de ai nostri' si il iertam ca asa e varsta). In ceea ce priveste broastele e de vina prospatura ca in genere se descurca cu ridicatu:P.

 

Si in incheiere o dedicatie pentru cei din fund de la taxatoare:

Intr un lan de viorele/crestea numa ghiocei/si a venit fetele mele/si i a cules ei pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si inca ceva survolaj daca te referi la pretenu la care ma gandesc je sunt convins ca nu a facut cu intentie si nu se va sfii sa ofere berea in chestiune (cu alte cuvinte 'e de ai nostri' si il iertam ca asa e varsta). In ceea ce priveste broastele e de vina prospatura ca in genere se descurca cu ridicatu:P.

 

Eh, am zis asa la chestie cu berea...doar poate se simte si se stapaneste pe viitor...pe mine cel putin m-a cam deranjat atitudinea lui, doar am tras pentru el si pentru voi un mic semnal de alarma. Ca banuiesc ca nici voua nu va convine sa fugiti una doua...cat despre ridicat, mai are de invatat :angryfire: si il sfatuiesc sa faca cum am facut eu sau cum face adidas...undeva loc liber fara trafic si fara sa deranjeze pe nimeni :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, am zis asa la chestie cu berea...doar poate se simte si se stapaneste pe viitor...pe mine cel putin m-a cam deranjat atitudinea lui, doar am tras pentru el si pentru voi un mic semnal de alarma. Ca banuiesc ca nici voua nu va convine sa fugiti una doua...cat despre ridicat, mai are de invatat :angryfire: si il sfatuiesc sa faca cum am facut eu sau cum face adidas...undeva loc liber fara trafic si fara sa deranjeze pe nimeni :D.

 

Sau ca mine de loc ... dar ce uram cel mai mult cand eram mic erau babalici carcotasi care au uitat cum e sa fi tanar si mi-am jurat in tuleie (ca barba pla atunci) ca nu o sa fiu ever asa ceva. Iar sincer nu ma deranjeaza sa fug si sa am discomfort pentru un pretin; dar bineinteles este aberant sa pretind ca tu sa privesti lucrurile ca mine asa ca imi cer scuze din partea lui pentru ce a facut si o sa faca caci precum il stiu nu va fi ultima data :wave:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, am zis asa la chestie cu berea...doar poate se simte si se stapaneste pe viitor...pe mine cel putin m-a cam deranjat atitudinea lui, doar am tras pentru el si pentru voi un mic semnal de alarma. Ca banuiesc ca nici voua nu va convine sa fugiti una doua...cat despre ridicat, mai are de invatat :angryfire: si il sfatuiesc sa faca cum am facut eu sau cum face adidas...undeva loc liber fara trafic si fara sa deranjeze pe nimeni :D.

 

da frate!!!!prostia mea ca am venit acolo!!!!sincer nush ce draq cautam acolo...cat despre 'baiat d bai gata' si restul nu inteleg cu ce te deranjeaza!!!v-am facut probl ?scz.kiar nu am vrut.nu o sa ma mai vezi pe acolo..o sa imi gasesc o stradutza sa vad si eu cum e cu skimbatul vitezelor la ea .va las pe voi riderilor sa va intalniti acolo linistiti:ok: dar oricum ..daca tot ai zis tot ce ai zis, dc nu ai venit sa imi spui asta ieri..cand eram acolo?iar cat despre bere sa iti dea cine vrea..eu nu.mie mi-a luat primul numarul.dar in fine...vorba lunga saracia omului.salut

Editat de adrenaline_hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate!!!!prostia mea ca am venit acolo!!!!sincer nush ce draq cautam acolo...cat despre 'baiat d bai gata' si restul nu inteleg cu ce te deranjeaza!!!v-am facut probl ?scz.kiar nu am vrut.nu o sa ma mai vezi pe acolo..o sa imi gasesc o stradutza sa vad si eu cum e cu skimbatul vitezelor la ea .va las pe voi riderilor sa va intalniti acolo linistiti:ok: dar oricum ..daca tot ai zis tot ce ai zis, dc nu ai venit sa imi spui asta ieri..cand eram acolo?iar cat despre bere sa iti dea cine vrea..eu nu.mie mi-a luat primul numarul.dar in fine...vorba lunga saracia omului.salut

 

Stai flex...ca veneam la tine, dar cum ai stat tot timpul pe motor de cand ai inceput...crezi ca veneam la tine sa dau din maini? Oricum, eu ce iti spun nu iti spun ca iti vreau raul...fa-o cat mai safe si fara sa deranjezi. :wave: Nu e intrunirea mea...mi-am expus punctul de vedere, rar trec eu pe acolo, deh prea multe honde la un loc :D ...apropos, vezi ca ti se aude lantu de distributie la greu :moto:. Nu ti-a zis nimeni de schimbat viteze si alte prostii d-astea, ci doar respecta si pe ceilalti si crede-ma ca vei fi respectat la fel. Hai bafta multa! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh Survo', nu'l stii pe Forje, e mai sarit de pe sleau, probabil de la endureala. :D

@Forje, vezi ca multa lume a fost deranjata de prestatii, stai si tu linistit ca nu trebuie sa demonstrazi nimanui nimic, toti stiu ca Fireblade se ridica pe o roata. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai flex...ca veneam la tine, dar cum ai stat tot timpul pe motor de cand ai inceput...crezi ca veneam la tine sa dau din maini? Oricum, eu ce iti spun nu iti spun ca iti vreau raul...fa-o cat mai safe si fara sa deranjezi. :wave: Nu e intrunirea mea...mi-am expus punctul de vedere, rar trec eu pe acolo, deh prea multe honde la un loc :D ...apropos, vezi ca ti se aude lantu de distributie la greu :moto:. Nu ti-a zis nimeni de schimbat viteze si alte prostii d-astea, ci doar respecta si pe ceilalti si crede-ma ca vei fi respectat la fel. Hai bafta multa! :angryfire:

 

stai felx?daca snt mai tanar ca voi asta nu inseamna ca snt si prost.nu inteleg dc faci aiurea unele afirmatii;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh Survo', nu'l stii pe Forje, e mai sarit de pe sleau, probabil de la endureala. :wave:

@Forje, vezi ca multa lume a fost deranjata de prestatii, stai si tu linistit ca nu trebuie sa demonstrazi nimanui nimic, toti stiu ca Fireblade se ridica pe o roata. :D

 

heheh...ma stii si pe mine ca sunt sarit de pe sleau...ca ma dau tare...ca fac prostii...e normal...dar naibii ma abtin sa nu deranjez pe altii, ca uite exact mi s-a intamplat, dar fara sa fac eu :angryfire: deh, m-am luat cu politaii in gura, nu mi-au luat numaru ( pardon filmat )...cand puteam sa stam si sa plecam linistiti fara sa fim imprastiati ca soriceii de politie. Eu il inteleg, dar showrile astea fac numai rau. Daca doreste sa faca show, ne invita undeva unde nu orice frustrat suna la politie si ne arata acolo cat doreste el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate terminati cu disputele astea :angryfire:

 

mai bine recomandati-mi pe cineva care are filtre de aer ieftinache :D

 

PS: mama sunt la postul 222 =))

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheh...ma stii si pe mine ca sunt sarit de pe sleau...ca ma dau tare...ca fac prostii...e normal...dar naibii ma abtin sa nu deranjez pe altii, ca uite exact mi s-a intamplat, dar fara sa fac eu :angryfire: deh, m-am luat cu politaii in gura, nu mi-au luat numaru ( pardon filmat )...cand puteam sa stam si sa plecam linistiti fara sa fim imprastiati ca soriceii de politie. Eu il inteleg, dar showrile astea fac numai rau. Daca doreste sa faca show, ne invita undeva unde nu orice frustrat suna la politie si ne arata acolo cat doreste el.

 

 

da frate mi cer scuze inca o data tuturor celor care au suferit unele neplaceri din cauza mea si din cauza 'showrilor' mele;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheh...ma stii si pe mine ca sunt sarit de pe sleau...ca ma dau tare...ca fac prostii...e normal...dar naibii ma abtin sa nu deranjez pe altii, ca uite exact mi s-a intamplat, dar fara sa fac eu :angryfire: deh, m-am luat cu politaii in gura, nu mi-au luat numaru ( pardon filmat )...cand puteam sa stam si sa plecam linistiti fara sa fim imprastiati ca soriceii de politie. Eu il inteleg, dar showrile astea fac numai rau. Daca doreste sa faca show, ne invita undeva unde nu orice frustrat suna la politie si ne arata acolo cat doreste el.

 

 

bai nu prea imi am locul pe aici , dar avand in vedere k esti baiat , si esti " sarit de pe sleau " sunt mai mult ca sigura ca nu intotdeauna te-ai abtinut de la deranjat pe altii , sau daca te-ai "abtinut" poate ai deranjat pe altcineva, invata sa mai si traiesti momentu :D ca asa e frumos .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate terminati cu disputele astea :D

 

mai bine recomandati-mi pe cineva care are filtre de aer ieftinache :wave:

 

PS: mama sunt la postul 222 =))

 

Pune si tu un KN si nu mai schimbi atata la ele. Lipton e omul tau. Preturi mai mici ca la el nu am vazut :angryfire:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...am si eu o probl...poate s-a mai lovit vreunul din voi de ea si ma poate ajuta:

 

Probl frana CBR 600 FS

 

Auzi spune-mi si mie te rog, cand ti se intampla chestia asta se manifesta cand motorul este rece?

Adica la putin timp de la plecare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALL...cine ma ajuta shi pe mine cu niste sfaturi (eventual SERVICE)?

 

am o HONDA CBR F '96 shi am luat un canal in BV (din cauza ca afara ploua shi era astupat cu apa (lipsa capac))...shi am observat ca la amortizorul Fatza stanga musteste pe la garnitura superioara ulei.

 

ce sa fac?

 

Ms anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Petrica mai :angryfire:

Cand facem un training de wheeliez, intr-o zi, intr-o parcare, sa avem echip si asfalt bun? Il luam si pe Vlad..si care mai vrea.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo ca deh trebuia sa ma intalnesc cu cineva de la Hornete, care a venit destul de tarziu. Misto agregatele, pana a inceput copilasu ala sa se dea mare ca stie si el niste broscute si a imprastiat toti oamenii de acolo ca a venit garda. Oricum mie mi-a placut ca m-am intalnit cu prieteni vechi de care nu prea mai stiam mare lucru.

 

Parerea mea : faceti si voi intalnirile undeva unde nu toti copilasii de bani gata vin sa va strice intalnirea. Undeva unde nu au loc sa arate ca lungimea micutului din chiloti este invers proportionala cu stuntul pe strazi la astfel de intruniri.

 

(Apropos, prietene drag care esti cu 1000RRu ala - intai invata sa respecti oamenii si sa nu le cauzezi probleme, doi - invata sa te dai pe o roata cum trebuie nu broscute, trei - vezi ca ti se aude lantul ala de distributie rau de tot - adidas are motor silentios pe langa al tau si are niste ani, patru - ai de dat o bere ca nu ti-am dat numaru la organ cand tu ai spalat putina si am ramas noi cei pasnici sa ne luam palmele pe care tu le-ai provocat )

 

spune-mi si mie ce probleme ti-a cauzat baiatul cu 1000RR ? ai ramas fara talon/permis , ai primit vreo amenda din cauza lui ? v-a zis cumva sa va imprastiati cineva ? intalnirea oricum era pe terminate majoritatea se indreptau spre diverse locatii...el a facut ce a facut ptr a ajuta un alt prieten motociclist cu cateva secvente...chiar daca face niste broscute sunt niste broscute mai frumoase decat sa stai acolo ca un pampalau si sa discuti despre cum te-ai dat racing pe o roata acum 5 ani...si nu era numai el , erau 2 care s-au dat si distributia imi bate mie ... numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Vlade, ideea e ca s-au luat numere de inmatriculare si e cam nasol sa fii luat in "vizor". Uite acum o luna cand veneam la CBR meeting, m-am dat p'o roata acolo, a trecut Grigu la 10 minute dupa mine si si-a luat 160 ron amenda...din cauza mea. I-au spus ca pentru wheelie, iar el ca nu a facut wheelie..bla bla si s-au legat de numarul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi si mie ce probleme ti-a cauzat baiatul cu 1000RR ? ai ramas fara talon/permis , ai primit vreo amenda din cauza lui ? v-a zis cumva sa va imprastiati cineva ? intalnirea oricum era pe terminate majoritatea se indreptau spre diverse locatii...el a facut ce a facut ptr a ajuta un alt prieten motociclist cu cateva secvente...chiar daca face niste broscute sunt niste broscute mai frumoase decat sa stai acolo ca un pampalau si sa discuti despre cum te-ai dat racing pe o roata acum 5 ani...si nu era numai el , erau 2 care s-au dat si distributia imi bate mie ... numai bine

 

 

Vlad mai bine taceai.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Vlade, ideea e ca s-au luat numere de inmatriculare si e cam nasol sa fii luat in "vizor". Uite acum o luna cand veneam la CBR meeting, m-am dat p'o roata acolo, a trecut Grigu la 10 minute dupa mine si si-a luat 160 ron amenda...din cauza mea. I-au spus ca pentru wheelie, iar el ca nu a facut wheelie..bla bla si s-au legat de numarul lui.

 

 

stiu si eu cand a venit politia sa ia numere :lol: eram acolo...logan+scuterist dar atata timp cat nu ai facut nimic nu are ce sa iti faca ... trebuie sa te prinda cu ceva ca sa se ia de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALL...cine ma ajuta shi pe mine cu niste sfaturi (eventual SERVICE)?

 

am o HONDA CBR F '96 shi am luat un canal in BV (din cauza ca afara ploua shi era astupat cu apa (lipsa capac))...shi am observat ca la amortizorul Fatza stanga musteste pe la garnitura superioara ulei.

 

ce sa fac?

 

Ms anticipat.

 

 

Mergi la un service sa-ti schimbe semeringurile si se rezolva in principiu...nu stiu unde vrei tu...MyMoto de exemplu.

 

Mama ce s-a animat topicu asta...cu scandaluri.

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i testa :lol: ca fiecare din noi are cate o buba. Eu am rabatabil, altul poate are semnale neomologate, nu mai zic de tobe, ITP-uri, asigurari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu si eu cand a venit politia sa ia numere :lol: eram acolo...logan+scuterist dar atata timp cat nu ai facut nimic nu are ce sa iti faca ... trebuie sa te prinda cu ceva ca sa se ia de tine

 

Prietene

dupa alea pe care le-ai vazut tu

au mai aparut alte 2 masini de politie. nu este vorba despre asta, si mai citeste si tu ce a zis si adidas. ti-ar conveni ca cineva sa-si ia amenda din cauza ta. nu cred.

Mesaj completat

Prietene

dupa alea pe care le-ai vazut tu

au mai aparut alte 2 masini de politie. nu este vorba despre asta, si mai citeste si tu ce a zis si adidas. ti-ar conveni ca cineva sa-si ia amenda din cauza ta. nu cred.

si vorba lu adidas, daca vrea poate sa-ti faca ziua de cacao, doar ca asa vrea chipiul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene

dupa alea pe care le-ai vazut tu

au mai aparut alte 2 masini de politie. nu este vorba despre asta, si mai citeste si tu ce a zis si adidas. ti-ar conveni ca cineva sa-si ia amenda din cauza ta. nu cred.

Baiatul cu hornetul cu numere provizorii, ultimul sosit, cred ca a dat ceva bani din buzunar, ca l-au verificat la acte si avea ceva in neregula.

Si Survolaj si-a luat imbrancituri de la cashchetar, ca nu voia sa-i fie filmat numarul :D , dar cel mai amuzant a fost Roacheru', abia ce venise si s-a facut foc pe politie...cei care au fost acolo stiu :)

 

...restul e uitare! :lol:

Mesaj completat

si da, dupa a mai venit o masina cu radar de a filmat numerele si pe noi, plus inca doua de rutiera chiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...