Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Încă susțin ideea că e prea mult un miar pentru mine...

 

Am mers sambata seara cu un K6 pina la Snagov si inapoi, soseaua libera...un pic de forja si-n rest linistit.

Toarce ca o pisica, foarte usor de manevrat, ascultatoare.

In schimb cand am bagat mana-n ea am zis ca n-are cum! La 5K ture intr-a 3-a, bagat mana subtire (ca ma stii ca io-s mega prevazatoare) s-a terminat!!! SUPER SENZATIE!!!

Partea nasoala e ca m-a rupt pozitia! Cand m-am suit pe-a mea credeam ca-s pe enduro :)

Alta treaba care nu mi-a placut: fuge de c.ur la inferioare, si nu la d-alea grave ci date la 5000 de ture.

 

Pe scurt: mergi cu un miar :lol: ... mai departe o sa tragi singur concluzia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mers sambata seara cu un K6 pina la Snagov si inapoi, soseaua libera...un pic de forja si-n rest linistit.

Toarce ca o pisica, foarte usor de manevrat, ascultatoare.

In schimb cand am bagat mana-n ea am zis ca n-are cum! La 5K ture intr-a 3-a, bagat mana subtire (ca ma stii ca io-s mega prevazatoare) s-a terminat!!! SUPER SENZATIE!!!

Partea nasoala e ca m-a rupt pozitia! Cand m-am suit pe-a mea credeam ca-s pe enduro ;)

Alta treaba care nu mi-a placut: fuge de c.ur la inferioare, si nu la d-alea grave ci date la 5000 de ture.

 

Pe scurt: mergi cu un miar :D ... mai departe o sa tragi singur concluzia.

 

Trage,trage si iarasi trage! :) La 5000k ai in jur de 100-110 parca

Mesaj completat

..si eu. Un Harley!

Dati-mi idei de cruisere, pls! :P

 

Mergi intai cu unu', eu cred ca sub 5-6 mii nu prea gasesti ceva care sa fie ok dupa o vitezana :lol: Mai degraba ti-ai lua un maxi-enduro,sau un supertourer...e mult mai fun!

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi intai cu unu', eu cred ca sub 5-6 mii nu prea gasesti ceva care sa fie ok dupa o vitezana :) Mai degraba ti-ai lua un maxi-enduro,sau un supertourer...e mult mai fun!

Pai eu vreau unul peste 100 CP, ca ma gandeam si eu, de pe vitezana pe cruiser e cam...cam! B-king? :D

 

RUPE! Daca ma gandesc un pic ... K6 = F4 + 1 Matiz si ceva :lol: .....

 

@Adidas: Intruder. Trage de rupe sau cel putin ala de 1800 asa face ;)

 

Frumos, dar mai frumos e un harley nightrod :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca l-as da..cu greu ce-i drept! Dar cred ca..am trecut de etapa asta, speed, acum vreau freedom! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun compromis ar fi, un cross enduro, un touring, un cruiser, un SM si un speed. Un Range Rover, un Dodge RAM, un Porsche 911...o casa in pustiu si varf de munte si un cont in Elvetia sau insulele Cayman! :lol:

 

 

PS. Peste 5 ani! :)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca l-as da..cu greu ce-i drept! Dar cred ca..am trecut de etapa asta, speed, acum vreau freedom! :lol:

 

Dude fredom e o stare de spirit ce poate fi traita pe orice motor,chiar si pe bicicleta! Varianta de fredom=cruiser reprezinta doar interpretarea americana a conceptului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intelegi..

 

Ce, ma vezi pe mine cu franjuri din aia pe geaca, barbos si transpirat? :lol:)) Neee.. Tot pitzi raman :)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si la varianta aia..dar e cam chel! :lol:

Oricum, ma mai gandesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in stanga sub sa este un suport pentru casca, ce se deschide cu o cheie.

stiti cumva cu ce cheie se deschide chestia aia? contact sau buson? sau exista o alta cheie?

Editat de Madib
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o singura cheie 'the one key' to open all and in the darkness bind them ... probabil nenea de la care ai cumparat mobra a avut ceva altercatii functionale fie cu deschiderea de la contact fie cu cea de la benzen si deci si prin urmare a schimbat una din ele si de aia ai 2 chei; si acum se naste o intrebare ce te impiedica sa le incerci pe ambele sa vezi care il deschide?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu bicicleta ca e ieftin si deplasarea nu polueaza...si nu costa benzina.

:)

 

Eu merg de ceva timp cu bicicleta :lol: E fun,practic(in majoritatea situatiilor) si cost friendly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...