Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai tot timpul cand schimbi uleiul schimbi si filtrul ...

Nu este adevarat, chiar si in manual scrie ca filtrul de ulei se schimba la 2 schimburi de ulei. Adica la un schimb pui si filtru nou, la urmatorul nu.

Intrebarea lui Alex se refera la diferentele de ulei, insa parerea mea este ca nu cred ca afecteaza cu nimic. Eu as lasa acelasi filtru daca a fost schimbat recent.

 

Am si eu un CBR 600 F2 '94. Sunt foarte multumit de ea, am luat-o intr-o stare foarte buna. Poate nu postez bine dar imi incerc norocul. Am pierdut carena dreapta pe drum, cea mica de se printe in 2 suruburi. Pe unde gasesc asa ceva ? Multumesc !

Incearca aici: /index.php?/topic/627478-dezmembrez-cbr-f3f4f4i600-rr/

 

Are Fabio la 1 mil costum de ploaie f misto. Dupa 3 ore de torentiala am ajuns acasa uscat :)

Care din ele: http://motoechipamente.ro/categories.php?category=ECHIPAMENTE-MOTO/IMBRACAMINTE-PLOAIE&sort=featured&page=1 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat, chiar si in manual scrie ca filtrul de ulei se schimba la 2 schimburi de ulei. Adica la un schimb pui si filtru nou, la urmatorul nu.

Intrebarea lui Alex se refera la diferentele de ulei, insa parerea mea este ca nu cred ca afecteaza cu nimic. Eu as lasa acelasi filtru daca a fost schimbat recent.

 

 

Mersi de raspunsuri.

Asa ma gandeam si eu ca nu are a face un pic de ulei din filtru cu 3l noi. o sa mer pe varianta asta. Pe cineva care schimba repede, ieftin si bine cunoasteti? Nu de alta dar nu vreau sa-mi bage ulei in vasul de expansiune !!!!! :D

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat, chiar si in manual scrie ca filtrul de ulei se schimba la 2 schimburi de ulei. Adica la un schimb pui si filtru nou, la urmatorul nu.

Intrebarea lui Alex se refera la diferentele de ulei, insa parerea mea este ca nu cred ca afecteaza cu nimic. Eu as lasa acelasi filtru daca a fost schimbat recent.

 

 

Incearca aici: /index.php?/topic/627478-dezmembrez-cbr-f3f4f4i600-rr/

 

 

Care din ele: http://motoechipamente.ro/categories.php?category=ECHIPAMENTE-MOTO/IMBRACAMINTE-PLOAIE&sort=featured&page=1 ?

 

Eu cred ca il am pe primu', desi asta e ceva mai scump. Cel mai bine il intrebi pe el. Oricum, cu cel mult 250 lei iti asiguri linistea. Eu unu nu mai plec nicaieri fara costum,e asa misto sa ajungi uscat la destinatie ...

 

Mersi de raspunsuri.

Asa ma gandeam si eu ca nu are a face un pic de ulei din filtru cu 3l noi. o sa mer pe varianta asta. Pe cineva care schimba repede, ieftin si bine cunoasteti? Nu de alta dar nu vreau sa-mi bage ulei in vasul de expansiune !!!!! :D

 

Eu,gratis,cand vin acasa :))))

 

Apropo de uleiuri,de ce tot timpul exista trendul asta de a cumpara tot ce e mai scump? Avea Mac ulei Bardahl cu 200 lei 4 litri si filtru.Exista si variantele Motul 7100 sau bugetarul 5100 care isi fac treaba f ok dar nu dau bine in CV :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,gratis,cand vin acasa :)))) DA,DA ! cand vii, de ziua ta ?

 

Apropo de uleiuri,de ce tot timpul exista trendul asta de a cumpara tot ce e mai scump? Avea Mac ulei Bardahl cu 200 lei 4 litri si filtru.Exista si variantele Motul 7100 sau bugetarul 5100 care isi fac treaba f ok dar nu dau bine in CV :lol:

 

Probabil ptr ca scump = calitate in marea majoritate a cazurilor sau cel putin asa tindem sa credem => dai un ban dar stii ca nu-l mai ai sau cum naibii era.

 

Eu am ales Motul 7100 la 200 ron 4l. Poate ar fi trebuit sa nu ma laud? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-l schimb eu daca vrei - contra-cost la o bere reciproaca :cheers:

 

Dar prefer sa nu fie motorul cald...cel putin dupa o noapte de stat .

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are Fabio la 1 mil costum de ploaie f misto. Dupa 3 ore de torentiala am ajuns acasa uscat :)

 

daca o sa comande cineva costum de la Fabio, sa stiti ca vreau si eu unu...dati-mi de stire si va dau banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-l schimb eu daca vrei - contra-cost la o bere reciproaca :cheers:

Dar prefer sa nu fie motorul cald...cel putin dupa o noapte de stat .

Mersi dar nu prea am incredere in voi, cei de pe partea cealalta !

 

Mai ales sa o las si peste noapte, daca imi schimbi carenele si o faci SUZI? Sau mai rau o violezi si nu mai este fata mare, eu cum o mai dau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ptr ca scump = calitate in marea majoritate a cazurilor sau cel putin asa tindem sa credem => dai un ban dar stii ca nu-l mai ai sau cum naibii era.

 

Eu am ales Motul 7100 la 200 ron 4l. Poate ar fi trebuit sa nu ma laud? :P

 

Hehee,cred ca prin August sunt acasa,asta daca se tin de promisiune cu banii :))) Motul 7100 am bagat si eu de cateva ori si a mers f ok. De unde ai luat uleiul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uleiul care nu e ok cum se manifesta? Cum va dati seama care e bun si care nu?

 

La cat costa un filtru, merita schimbat de fiecare data. Cea mai mare parte a mizeriei din motor ramane in filtru.

 

Eu folosesc motorex top speed 10W40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o sa comande cineva costum de la Fabio, sa stiti ca vreau si eu unu...dati-mi de stire si va dau banii

 

Si pe mine ma bate gandul sa iau unul, mergem sa probam?

 

 

In alta ordine de idei, am lasat azi motorul in soare si s-a incins gripul de la acceleratie. Dupa care a inceput sa se cam invarta =)) Pot sa-i fac ceva temporar pana vin gripurile mele? N-as vrea sa bag lipici ...ca dupa asta tre sa le mai si dau jos cand vin gripurile noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma bate gandul sa iau unul, mergem sa probam?

 

 

In alta ordine de idei, am lasat azi motorul in soare si s-a incins gripul de la acceleratie. Dupa care a inceput sa se cam invarta =)) Pot sa-i fac ceva temporar pana vin gripurile mele? N-as vrea sa bag lipici ...ca dupa asta tre sa le mai si dau jos cand vin gripurile noi.

 

Baga soricei la ambele capete. Poate ajuta cat de cat pe moment.

 

Si uleiul care nu e ok cum se manifesta? Cum va dati seama care e bun si care nu?

 

Zgomot crescut al motorului, trepte de viteza ratate sau chiar sa ramana blocat intr-o anumita treapta, dupa o anumita temperatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este adresa lui Fabio? As vrea sa iau si eu combinezon de ploaie.

E-mail: fabio@motoechipamente.ro / Yahoo : motoechipamente2009

 

Telefon: 0733-546951; 0724-781390; 0758-318114, 0762-609898

 

http://motoechipamente.ro/pages.php?pageid=3

 

Pentru garaj suna-l si iti explica el cum sa ajungi. Zona Timpuri Noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-l schimb eu daca vrei - contra-cost la o bere reciproaca :cheers:

 

Dar prefer sa nu fie motorul cald...cel putin dupa o noapte de stat .

 

 

eu la un moment dat auzisem ca e mai bine sa fie cald ca sa fie mai fluid si sa curga cel vechi tot....parea destul de logic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la motodiscount 200 ron/ 4l.

Cand mai vrei sa cumperi ulei mergi in Cotroceni, la magazinul lui Dobrescu, aveau mereu discount mare la uleiuri. Eu am reusit sa iau de la importator ulei Motul mai scump decat aveau ei pe stoc.:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...