Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

... dar ce e mai vere, ... enduro sau choper ? ... daca nu e sport !?

 

De unde dracu' scoateti regulile astea nu stiu !? Intr-adevar, exista si modelul sport, ala cu doua sei, dar ... atat ! Restul e la fel !

CBR600F, ti se pare ca seamana cu un power-cruiser ?

 

Petrica daca ai citii cu ambii ochi ce-am scris dupa puncte-puncte " ...deci a ta o fii ea de fel sportiva dar nu e modelul "Sport" " poate ai intelege ce am vrut sa zic...

Ca bine zicea Adi... m-am bagat eu in ograda voastra sa va ciufulesc balegaru?!... vezi-ti frate de noroaiele tale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multam fain pentru welcome @antemiu si @adidas - pe fisa de la Rar scrie - 80 kw - presupun ca asta inseamna 120 CP. Mi-am luat Honda fiindca am inteles ca-i mai permisibila la greseli fata de Yamaha. Si pentru ca imi place Honda, ca firma de motoare ... consider ca motorizarea honda este cea mai fiabila pentru gustul meu, franarea excelenta ... astept pana maine sa-mi iasa placutzele de inmatriculare si sunt pe ea :D

 

P.S. N-am stiu ca daca nu are saua despartita nu este "Sport" ... vroiam sa intreb, stie cineva unde pot face o copie la cheie, fiindca am nevoie neaparata una de rezerva ... din cate am inteles eu cheia mea nu are cip pe ea insa este codata ...

Auzi,dar cum ti-au dat tie 120de cai?

 

Alexutza, tu vino diseara si daca gasesc fosta mea oglinda stanga, vin cu ea la mine. Inbus posibil gasesc, dar suruburi nu am, deci daca ai, adu.

 

Sper sa se potriveasca.

Vin ,vin :P :D

 

Io postez de fiecare data cnd citesc cv ...mare greseala.. :rolleyes: :ph34r:

 

So..new post :

 

Oryon,nu ajung la intalnirea de cbr -uri ,dar vin la ursu ,dc ajungi e super. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,dar cum ti-au dat tie 120de cai?

 

Asa o fii auzit la baietii cu RR ... sau de la retarzii de pe "baicÂşop" (ca sa citez un greu :D ) care vand mobre da nu stiu nici macar caracteristicile lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,dar cum ti-au dat tie 120de cai?

 

 

Vin ,vin :P :D

 

Io postez de fiecare data cnd citesc cv ...mare greseala.. :rolleyes: :ph34r:

 

So..new post :

 

Oryon,nu ajung la intalnirea de cbr -uri ,dar vin la ursu ,dc ajungi e super. :D

 

Eh, sorry, n-am apucat sa citesc postul ieri.

 

In alta ordine de idei, vorba strumfului, nu stiu daca se potriveste oglinda de F4 la F3...

 

...dar...

 

Mai am o oglinda stanga acasa, aftermarket, reglabila, luata de la Scorpio acu cateva luni cand mi-am tavalit motorul si am ramas fara oglinda. Aia mai mult ca sigur ca se potriveste, numai ca nu are nici o legatura cu oglinzile stock.

 

Arata asa: http://www.worksmoto.com/muliti_fit/mini%2...sm0123_main.jpg

 

Daca o vrei, e a ta, in caz ca n-ai in ce sa te uiti inapoi si-ti trebe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am trezit de ceva vreme, dar alta era ordinea prioritatilor. Intai munca si dupa aia distractia.

Poze nu-s decat cateva ca apucase sa se intunece si nu ieseau prea bine. O sa le redimensionez si le urc undeva.

 

Pana atunci,

.

 

Imi pare rau daca inca nu i-am retinut pe toti, dar mai avem timp.

In principiu, dintre cei pe care i-am retinut, apar in filmulet ovy_d, Aileea, adidas, casper, Alter Ego, Pushu, Shin si inca vreo 10 persoane (printre care probabil si Arhimede din moment ce stie ca eu am facut poze, sorry man). Data viitoare ii trag in poza pe fiecare separat langa motor cu nickname sa ne recunoastem.

 

Au mai fost si 3 "intrusi", un VTR, un Firestorm (dupa cum afirma Gixxxu mai jos) si un ZZR 400.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am trezit de ceva vreme, dar alta era ordinea prioritatilor. Intai munca si dupa aia distractia.

Poze nu-s decat cateva ca apucase sa se intunece si nu ieseau prea bine. O sa le redimensionez si le urc undeva.

 

Pana atunci,

.

 

Imi pare rau daca inca nu i-am retinut pe toti, dar mai avem timp.

In principiu, dintre cei pe care i-am retinut, apar in filmulet ovy_d, Aileea, adidas, casper, Alter Ego, Pushu, Shin si inca vreo 10 persoane (printre care probabil si Arhimede din moment ce stie ca eu am facut poze, sorry man). Data viitoare ii trag in poza pe fiecare separat langa motor cu nickname sa ne recunoastem.

 

Au mai fost si 3 "intrusi", un VTR, un Fireblade (parca) si un ZZR 400.

:D Eu n-am fost...daca era portocaliu metalizat atunci e Laur :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gixxx: Stiu ca n-ai fost, era Firestorm, am gresit eu.

 

@Arhimede: RR-ul rosu a venit mai tarziu si era putin mai in stanga.

 

Dar pana la urma, dracu mai stie. Ne strangem din ce in ce mai multi, a fost misto cand am ajuns toti la fantani, zig-zag pe-o banda in zgomot de alarme. :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gixxx: Stiu ca n-ai fost, era Firestorm, am gresit eu.

 

@Arhimede: RR-ul rosu a venit mai tarziu si era putin mai in stanga.

 

Dar pana la urma, dracu mai stie. Ne strangem din ce in ce mai multi, a fost misto cand am ajuns toti la fantani, zig-zag pe-o banda in zgomot de alarme. :D)

 

N-ati mai trecut pe la Arc sa vedeti fetele...nu? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, noroc că le-am mai adus noi 2 fete. Erau acolo Laura și Cristina, timide pe băncuță. :D

 

Ba ia hai gata cu offtopicul :ph34r:

 

Ce dimensiuni aveau fetele la pinion? :rolleyes: Aveau cheie de bujii in trusa cu scule...se potrivea? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repede gixxx`u da vina pe kawa ca a stricat peisajul ... eram undercover ma :rolleyes:

 

da era un RR rosu , un amic de'al meu : ) , i-am dat un tel sa socializeze si el cu restu de cbr'isti :D

Editat de Ycky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragut filmuletu'..

Multam, ma gandeam eu ca (nu) am talent de cameraman. :D

 

Avand in vedere ca s-a cam batut in cuie seria de intalniri joia e imposibil sa nu prinzi macar una.

 

img0068dn0.th.jpg

Poza de grup

 

img0069ud3.th.jpg

Alta poza de grup

 

img0071tl1.th.jpg

Parte din gasca

 

img0072hy1.th.jpg

Cam aceeasi parte din gasca (sorry celor din dreapta, v-am cam neglijat. next time, promit.)

 

img0073oo7.th.jpg

De la stanga la dreapta: ovy_d, Pushu si Aileea

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza, tu vino diseara si daca gasesc fosta mea oglinda stanga, vin cu ea la mine. Inbus posibil gasesc, dar suruburi nu am, deci daca ai, adu.

 

Sper sa se potriveasca.

 

Salut,

 

Daca ai gasit-o si nu s-a potrivit la Alexutza as avea eu nevoie de oglinda stanga(eu am f4). Doar ce am reusit sa o rup pe cea existenta(un chinezism) incercand sa o aduc pe pozitie :D

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E musai sa trec si io p-acolo..vad ca se lasa cu poze faine :rolleyes:

A cui e frumusetea de cbr alb cu negru ?vreau si io .....

 

Salut,

 

Daca ai gasit-o si nu s-a potrivit la Alexutza as avea eu nevoie de oglinda stanga(eu am f4). Doar ce am reusit sa o rup pe cea existenta(un chinezism) incercand sa o aduc pe pozitie :D

 

Mersi

Nu am incercat sa vedem dc se potriveste,dar mi-a oferit o alta varianta .Cauta vreo pagina mai incolo,sa vezi poza .

Editat de Alexutza_sct
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E musai sa trec si io p-acolo..vad ca se lasa cu poze faine :D

Al cui e frumusetea de cbr alb cu negru ?vreau si io .....

 

Te asteptam, cat despre CBR-ul ala, am impresia ca de fapt e alb cu bleumarin, un F4i Sport (cred) si daca nu ma insel (daca da, sa ma corecteze proprietarul) cred ca e al lui Casper care e mai tinerel pe forum, e din gasca din Titan.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...