Sari la conținut

Donatii pentru "comunisti"


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

Asa ma gandeam si eu, Pedros.

 

Poate ca participarea la intruniri nu e neaaparat o conditie, dar aceea ca "receptorul" sa detina motocicleta potrivita pentru piesele donate as spune eu ca ar trebui sa fie. In plus, asa cum ai remarcat si tu cat si altii, mi se pare cam bizara napusteala la mocangeala, cand nu se contribuie cu nimic "in comunitate" - rubrica aceasta de donatii eu mereu am crezut ca se adreseaza in primul rand celor prezenti pe-aici - prezenti macar cu un sfat, o opinie, un proiect de reconditionare/reparatie, o participare la discutii sau da, la intruniri, orice de acest gen ...

 

Ma simt cam aiurea ca trebuie sa precizez chestiile astea, ma gandeam ca sunt lucruri intelese de la sine. Nu ma asteptam sa ajung in situatia de a da explicatii in aceasta tema si ma simt cam jenat in situatia aceasta, mai ales ca nu sunt cine stie ce piese...

 

Piesele raman in continuare oferite spre donatie, cu mult drag, in spiritul celor aratate mai sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am doi tiranti de atas de dnepr;

Daca se poate vreau eu tiratii de nepra, si asta datorita faptului ca la ij mai am un atas de nepra cu care car fel de fel de chesti.

post-39145-0-57866200-1375337245_thumb.jpg

post-39145-0-29902900-1375337256_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma gandeam si eu, Pedros.

 

Poate ca participarea la intruniri nu e neaaparat o conditie, dar aceea ca "receptorul" sa detina motocicleta potrivita pentru piesele donate as spune eu ca ar trebui sa fie. In plus, asa cum ai remarcat si tu cat si altii, mi se pare cam bizara napusteala la mocangeala, cand nu se contribuie cu nimic "in comunitate" - rubrica aceasta de donatii eu mereu am crezut ca se adreseaza in primul rand celor prezenti pe-aici - prezenti macar cu un sfat, o opinie, un proiect de reconditionare/reparatie, o participare la discutii sau da, la intruniri, orice de acest gen ...

 

Ma simt cam aiurea ca trebuie sa precizez chestiile astea, ma gandeam ca sunt lucruri intelese de la sine. Nu ma asteptam sa ajung in situatia de a da explicatii in aceasta tema si ma simt cam jenat in situatia aceasta, mai ales ca nu sunt cine stie ce piese...

 

Piesele raman in continuare oferite spre donatie, cu mult drag, in spiritul celor aratate mai sus!

Rares ai darul de a te intinde la polemica cu persoane care nu sustin felul asta de comunciare si iti arunca vorbe urate.

 

Primitorul pieselor pe care le donezi tu il alegi, ca e un nou venit ca e un cunoscut, ca a contribuit sau nu cu informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Deci, este posibil să-mi revăd propriile telescoape? Donate cîndva pentru un scop magnific.... care nu a mai intrat în calcule între timp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu aceste telescoape ,se poate sti ce diametru au la tija ? Sunt diferite de cele de P5 normale. E vreo diferenta la jug?

Am restul, adica etrier si roata cu disc ( ambele de planeta) si ma batea un gind sa le pun la planeta mea.



Paule, daca le vreau eu te superi? Sigur nu...



In felul asta le poti si ..revedea...ocazional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, iosifnicu! Diametrul tijei este de cca 38mm (am masurat cu o rigla, nu am din pacate un subler sa pot face o masuratoare exacta). Nu stiu daca difera jugul pentru ele. Ce pot insa sa-ti spun: mai curand cred ca pot fi de folos cuiva care are deja asemenea tip de telescoape, pentru a le folosi p`astea doar pentru piese de schimb, intrucat ansamblul nu este (si nu a fost) functional si este incomplet. Toate bune!

 

In plus, in situatia jenanta creeata de Vulpoiul... poate cel mai bine ar fi sa le iei de la el, nu? Cu scuze pentru situatia creeata, de care nu ma simt raspunzator.


Salut Festina Lente . Avand in vedere datele problemei, anunt public retragerea din combinatie. Ma interesa in principiu o pereche de telescoape complete. Acestea nu ma ajuta cu nimic.Sper ca nu am Incurcat pe nimeni.

 

 

@Vulpoiule, nu pot sa inteleg de ce pe forum, creezi atatea discutii . Chiar ai nevoie de acele piese? Sau iti place "atmosfera"? Gooosfrabaaaa....

 

 

 

Toate bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Ptr Jawa, donez urmatoarele piese cu ridicare de la mine de la garaj.

Buc DR Taberei, afi palace Cotroceni.

0723172823.

post-39145-0-84728600-1383661208_thumb.jpg

post-39145-0-36525800-1383661229_thumb.jpg

post-39145-0-70123100-1383661243_thumb.jpg

post-39145-0-69844000-1383661259_thumb.jpg

post-39145-0-67889100-1383661277_thumb.jpg

post-39145-0-76037800-1383661290_thumb.jpg

post-39145-0-51580900-1383661304_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Donez

Telescoape faţă IJ clasice. Au nevoie de recondiţionare.

 

Capace laterale IJ, stare discutabilă

Daca mai sunt valabile telescoapele ma intereseza pe mine. Imi dai si un nr de tel? al meu e 0744835877, mersi tare mult. Trimit ceva tarie pentru "sistem" :alcy: , sa ma tina si pe mine "telescoapele" :alcy: :stuck: . Mersi incaodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să fim corecţi. Chiar dacă m-a călcat pe bombeurri întrecut... Primul s-a înscris emy15.

Dar stati linistiti. Azi lucrez, mâine când ajung la curte verific, s-a putea să mai fie o pereche, să vă rezolv pe toţi.

 

Şi încă ceva ce n-am menţionat (scuze, greşeală mea) trimit NUMAI cu Fan Curier şi destinatarul îşi plăteşte transportul.

Pentru mine nu e nici o problema ca trimiti coletul prin curier. Asa ajunge mai repede si in siguranta, si daca ai si pt mine si pt Robi piesele ,le poti pune impreuna ca apoi ne intalnim noi si ne descurcam. Mersi anticipat si sa sti nu uit de lichidul care inmoie "telescoapele". Toate cele bune

Editat de sorinmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Pff,capacele ma interesau tare mult(al meu este distrus cel de la baterie) dar nu sunt la fel,iar telescoapele i le las lui Sorin,are mai multa nevoie de ele.Multumesc totusi ca ai vrut sa ma ajuti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Donez aparatori de vant, cred ca sunt cele de la picioare, le-am primit la ij, insa nu le voi folosi. cine le doreste sa lase adresa in PM



Completez lista cu donatii si mai adaug un motor de mobra, cred ca este de pe mobra 50. Motorul era complet. Acum este desfacut si depozitat intr-o galeata de ceva ani. Cine este interesat de el, sau de anumite piese sa ma contacteze aici sau la 0755537371.

post-77614-0-55584200-1390763495_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez aparatori de vant, cred ca sunt cele de la picioare, le-am primit la ij, insa nu le voi folosi. cine le doreste sa lase adresa in PM

 

Completez lista cu donatii si mai adaug un motor de mobra, cred ca este de pe mobra 50. Motorul era complet. Acum este desfacut si depozitat intr-o galeata de ceva ani. Cine este interesat de el, sau de anumite piese sa ma contacteze aici sau la 0755537371.

salut la motorul de mobra ma inscriu eu. se livreaza cu tot cu galeata ? :crack: daca este posibil revin cu un telefon dupa ora 14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la motorul de mobra ma inscriu eu. se livreaza cu tot cu galeata ? :crack: daca este po sibil revin cu un telefon dupa ora 14

ieri am fost contactat de un user si are nevoie de anumite piese din el. cand ajung la taicamiu sa iau galeata cu piesele de la motor voi face poze cu ce mai ramane.

Deci motorul nu o sa mai fie intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost contactat de un user si are nevoie de anumite piese din el. cand ajung la taicamiu sa iau galeata cu piesele de la motor voi face poze cu ce mai ramane.

Deci motorul nu o sa mai fie intreg.

ok nu e problema insa la ce ramane ma insriu eu in continuare deoarece trebuie sa intru in posesia unei mobre50 care are motorjul blocat si pana ajunge la mine daca s-a ivit ocazia incep sa fac colectii de piese iar cele ce raman dupa reparatii vor ajunge tot aici respectiv DONATII car=tre altii care au nevoie. pana atunci insa sper sa ajungen si sa vad o intrunire numa de Mobre si motoare comuniste Made in Romania.asfalt uscat si hai cu temperaturile ridicate caci mobra mea se plictiseste in gara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok nu e problema insa la ce ramane ma insriu eu in continuare deoarece trebuie sa intru in posesia unei mobre50 care are motorjul blocat si pana ajunge la mine daca s-a ivit ocazia incep sa fac colectii de piese iar cele ce raman dupa reparatii vor ajunge tot aici respectiv DONATII car=tre altii care au nevoie. pana atunci insa sper sa ajungen si sa vad o intrunire numa de Mobre si motoare comuniste Made in Romania.asfalt uscat si hai cu temperaturile ridicate caci mobra mea se plictiseste in gara.

ok, piesele cerute pana acum sunt aprinderea, volanta si pinionul de lant de pe motor.

restul le voi trimite la tine. Discutam detaliile dupa ce aduc motorul acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez una roata (spate) de Jawa sau CZ, pe 16", cu toate spitele intregi...impreuna cu rugina aferenta si capacul butucului cu cei doi saboti. Doritorul isi plateste transportul (fara posta, doar curier sau alte modalitati).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, piesele cerute pana acum sunt aprinderea, volanta si pinionul de lant de pe motor.

restul le voi trimite la tine. Discutam detaliile dupa ce aduc motorul acasa.

am pus o poza cu piese din motorul de mobra.

pentru user-ul _cristi_ sa zica ce piese doreste din poza, iar daca nu mai doreste nimeni nici o piese, restul vor pleca la user-ul cornelilinca84

post-77614-0-86618600-1392735014_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...