Sari la conținut

Accident


victor_petrescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

observ ca esti un om ff cult.dar din pacate doar cameraman ...........asa e viata,nedreapta.

A fi "doar cameraman" nu e o rusine. Insa eu mai stiu alte 4-5 meserii legate de productia TV, altfel nu as fi rezistat 7 ani pe piata ca freelancer. Daca o sa ne imprietenim vreodata, o sa-ti dau un documentar facut INTEGRAL de mine despre executia lui Antonescu, si el admirator intrucatva al eroului tau.

 

PS Si te rog sa nu ma mai jignesti, ca sa nu fiu nevoit sa raspund cu aceeasi masura. Crede-ma, unde dau eu cu vorba nu mai creste iarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb daca exista vreo legatura intre doctrina camasilor verzi la guler si impulsivitatea (ca sa raman un domn macar la nivel de exprimare) adeptilor ei :cheers: in cele din urma s-ar putea sa fie doar o coincidenta dar eu unul nu am intalnit inca legionarul calm si relaxat. cred ca sunt eu ghinionist :eek: zi-le victore!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu am intalnit inca legionarul calm si relaxat. cred ca sunt eu ghinionist :cheers: zi-le victore!

Eu da, dar nu stiu daca mai traieste. Era un domn ca lumea, devenit chiar presedinte al asociatiei de locatari din bloc. Il chema Catalin Zelea Codreanu si era fratele mai mic al lui Corneliu. Inca mai pastrez articolul pe care l-am scris despre el. Si am mai avut un vecin in copilarie, painea lui Dumnezeu, care facuse saracul si Pitestiul. Probabil un naiv care crezuse in "idealurile legionarismului", ca si unii in zilele noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow ce nasoala treaba, bafta la reparatii...ma rog apropo de ilegalitati si intoarceri aiurea, tocmai in seara asta ce vazui la universitate in rond cum un motorist a facut rondu a stat 2 secunde la stop a vazut ca nu vine nimeni si i-a dat pe rosu, dar cand sa o ia inspre inter pac l-a oprit politia....mai facem si noi din astea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau aproape de Cismigiu si merg zilnic pe Plevnei de 2-4 ori spre si de la Orhideea...stiu despre ce vorbesti...am mai evitat si eu...parca pe alte strazi nu intorc masinile cu frecventa de pe Plevnei....si e si drept si te trage sa-i dai...

Aveai echipament k lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca te-am jignit pe nedrept sorin avram ,insa din exprimarea ta am avut impresia ca ma asociezi cu poza userului pe care ,,jignit-o``(ca sa zic asa)

treaba cu codreanu discutata pe forumul asta e o mare prostie (zic eu)insa vad ca anumiti indivizi care nu au nimic in comun cu istoria sau realitatea istorica si contextul in care a trait codreanu,,,,scriu aici aiurea dovedindu-si prostia si incultura

nu o sa ma puc acuma sa fac o lucrare pe forum despre cine a fost codreanu si miscarea legionara,dar as avea o intrebare retorica ,,la care NU VREAU RASPUNS,,:cum va explicati ca miscrea legionara avea o elita formata din mari filosofi ,scriitori,istorici,doctori ingineri avocati(eliade ,p tuTea,steindhardetc)etc

 

erau astia nebuni???sau era nevoie de aceasta miscare????

 

 

ps:nicolae iorga a fost fondator al miscarii nationaliste pana sa ajunga la miere(consilierul lui carol al 2-lea

 

 

NU ASTEPT NICI UN RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Editat de victor_petrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o sa ma puc acuma sa fac o lucrare pe forum despre cine a fost codreanu si miscarea legionara,dar as avea o intrebare retorica ,,la care NU VREAU RASPUNS,,:cum va explicati ca miscrea legionara avea o elita formata din mari filosofi ,scriitori,istorici,doctori ingineri avocati(eliade ,p tuTea,steindhardetc)etc

 

erau astia nebuni???sau era nevoie de aceasta miscare????

Ceea ce pentru tine e o intrebare, pentru mine e o dilema. Poate ca era nevoie de o asemenea miscare, sau poate ca era la moda (exemplele Italiei si Germaniei fata in fata cu democratiile atinse de criza economica, samd). Ceea ce nu-mi pot imagina este sa-i vad pe Eliade, Cioran, Noica, Tutea citind si, eventual, comentand Carticica Sefului de Cuib. Am citit-o, e scrisa ca pentru oligofreni. Aiasta eu nu pot pricepe in ruptul capului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fi uimiti cati oameni cititi sunt in secta lui Bivolaru. desigur, comparatia e deplasata, dar e dovada ca daca stii ce sa-i susuri omului in ureche l-ai prins :cheers:

imi mentin parerea, codreanu daca isi vedea de treaba lui murea de batranete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@victor_petrescu: banuiesc ca ti-ai facut totusi verificarile la spital.

nu!!!cand a venit salvarea m-a luat cu lesin de frica doctorilor

 

mi-e frica de doctori de ma cac pe mine,am refuzat ff hotarat interventia medicilor si cred ca numai daca eram inconstient ma puteau ``verifica`` :cheers:

 

 

zi merci ca te-a prins D-zeu in zbor si ca ai scapat atat de ieftin :eek:

 

si mutati discutiile istorice pe alt forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb daca exista vreo legatura intre doctrina camasilor verzi la guler si impulsivitatea (ca sa raman un domn macar la nivel de exprimare) adeptilor ei :eek: in cele din urma s-ar putea sa fie doar o coincidenta dar eu unul nu am intalnit inca legionarul calm si relaxat. cred ca sunt eu ghinionist :D zi-le victore!

 

 

acuma, pe bune, topicul a fost deschis pt. cu totul altceva. despre codreanu, lasati-l in mormantul lui!!! asa putem sa cautam nod in papura si lui vlad tepes, stefan cel mare, decebal, burebista, toti nobilii angliei si frantei, intregului popor aztec etc

 

@victor_petrescu: banuiesc ca ti-ai facut totusi verificarile la spital.

nu!!!cand a venit salvarea m-a luat cu lesin de frica doctorilor

 

mi-e frica de doctori de ma cac pe mine,am refuzat ff hotarat interventia medicilor si cred ca numai daca eram inconstient ma puteau ``verifica`` :cheers:

 

 

nu te culca "pe o ureche". asemanator mi s-a intamplat mie duminica, dar n-am sarit peste, ci m-am infipt in portiera. m-au cules inconstient si chiar m-au scanat bine. fara RMN, insa, dar ma duc sa-l fac si pe asta in cursul saptamanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cineva acolo sus chiar te iubeste....mergi la medic si nu mai intarzia ...kiar dac aai avut protectii impactul a fost dur...sa nu te trezesti cu vreo fisura osoasa pe undeva...spor cu reparatiile si sa auzim de bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e frica de doctori de ma cac pe mine,am refuzat ff hotarat interventia medicilor si cred ca numai daca eram inconstient ma puteau ``verifica`` :scratch:

Imi place atitudinea ta. Este sanatoasa prin excelenta. La doctor doar cand e rau de tot. Altfel te repari tu mai repede decat te-ar repara ei. Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place atitudinea ta. Este sanatoasa prin excelenta. La doctor doar cand e rau de tot. Altfel te repari tu mai repede decat te-ar repara ei. Spor.

 

 

Tare frate rau de tot cum sa nu te repari singur dai si cu putin pamant la buba ca sa te obisnuiesti cu el , stiam eu pe cineva care recomanda medicamentul gropanorol :cheers: , in fine sa fim seriosi dute la medic , macar asa sa-ti testezi limitele sa vezi la ce distanta de ei lesini sau cate minute rezisti fara sa lesini si apoi nu credeam ca unui frate i se poate face frica de ceva :scratch: la care doar femeile mai slabe de inger au intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vazut unu' azi in intersectie era semnu' interzis la stanga si bineinteles ca asta nu l-a oprit si a virat.

noroc cu domnu' politai care l-a oprit.

am impresia ca tipu' asta de oameni nici macar nu se uita la marcaje indicatoare etc.

din pacate sunt multi care confunda indicatorul cu parasolarul...sau tablia care-i impiedica sa vada pretul redus al toalelor ravasite dintr-o vitrina...

azi m-am aventurat si eu la serviciu cu masina...dezolant peisaj... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un doctor , desi eu unu' nu m-am dus pt. genunchi si ma mir ca-l mai am la locul lui sau ca mai functioneaza. Succes si eventual , daca ai timp , rupe-le fata la dobitocii care te ataca cu masina in felul asta.

Pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu am fratilor nimic!!!de ce sa meg la doctor ?ca sa imi fac rau singur????s-a scurs o saptamana si o zi de la accident si nu ma mai doare nimic.da-i incolo de doctori!!astia cum te duci la ei primu lucru e sa-ti ia sange(si mai bine imi iau campii decat sa imi ia sange)

 

OK, e destul de clar ca nu ai nimic.

 

Ideea era ca e bine sa te duci la doctor dupa un accident serios. Adrenalina te face sa nu simti durerea pe moment (nu e de lauda, dar sunt destul de familiarizat cu senzatia), asa ca o trauma periculoasa poate trece neobservata. O leziune interna poate sa nu cauzeze nici o durere, si sa conduca la efecte grave ulterior.

 

Nu cobeste nimeni, repet sunt convins ca esti OK, dar discutam principial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...