Sari la conținut

Mi-am Luat Martziana


B.B.
 Share

Postări Recomandate

daaaaa... sunt cutare cutarescu motociclist pe forumm

 

am strans din bu_ci si mi-am luat motocicleta din JAPONEZIA , unde am auzit ca sunt niste omuleti mici si verzi care fac motoare super bune... nu se strica niciodata..

 

au o fabrica unde in matrite de diamant toarna otel si aluminiu si ies motoare...lasa doar 2 gauri pt ulei...

am auzit ca motoarele astea nu se desfac, da de ce au suruburi? ... aaaa ca sa arate clasic...

 

motorul meu nu se strica niciodata pentru ca e facut cu tehnologie NASA...frate...

 

 

leitar edit:

 

nu atasez pose cu ea, ca am auzit ca se duce luciul de pe ea de la blitz...

 

aaa ce ulei se pune? de ala facut sintethic cu ingrediente din miezul pamantului si filtrat de unii cu tifonu si decantat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cine-a zis ca tre sa aibe vreun rost? :eek: sau poate are. dar nu-l inteleg muritorii de rand. :cheers:

:D :angry: :moto: :moto:

 

 

D-abia ma pot abtine sa nu te jignesc...dar...amice esti...

 

si eu ma abtin sa nu te din cauza abtinerii tale... ce plm frate ti-am dat cu parun-n cap...? e parerea mea, it's aFREEEEEEEEEEEEEEEEEEE country!!! and a FREEEEEEEEEEEEE FORUM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe imi sunt permise, dar nu toate imi sunt de folos!

gata oameni buni, era un pamflet... nu e cu rautate, nu mai sariti asa..

nu va mai suparati, nu asta era intentia mea.

:cheers: :eek: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii e cu glanda umorului atrofiata ireversibil pe aici...man...omu' facea (sau incerca cel putin) o autoironie la ceea ce a patit el cu "japoneza/marțiana" lui.Sau am inteles eu gresit? :eek:

ai inteles foarte bine :cheers:

 

 

Ce cul esti! :D

Amice, eu personal cred ca ai nevoie de o spitalizare,niste controale la capsor... acum cat nu e prea tarziu ca dupa aia o iei pe aratura rau de tot :angry:

merci de consultatie . ma internez gata... iti datorez ceva sau esti free of charge...? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e primul topic inteligent care il vad de la el

plm sunt multi care au luat japo sh si in 10 - 20k au bagat bani in ea de le-au sarit capacele.

SI multi uita ca sunt comuniste care in acelasi numar de km au schimbat poate lantul si un cauciuc acolo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' frate, sa fii tu sanatos cu ij-ul tau.

PS:am avut si d'ala si jawa si nipru si m-am acrit de ele.Singura motivatie ca le-am avut a fost ca pe vremea aia nu erau japoneze prin tara si ma cam strangea si portofelul.Acum cu japoneza fac in 2 luni kilometraj cat intr-un sezon cu comunista... asa ca: ne leşi?Sa n-o mai zic si p'aia ca m-am saturat de tractorit cu 70-80 la ora de frica sa nu-si verse maţele agregatul.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kilometraj cat intr-un sezon cu comunista... asa ca: ne leşi?Sa n-o mai zic si p'aia ca m-am saturat de tractorit cu 70-80 la ora de frica sa nu-si verse maţele agregatul.

jet ma

sa te vad ca faci 10mii pe luna, adica sub jumate din sezonul meu

p.s. croaziera 90 lejer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' frate ca-ti trece si apoi schimbi setul motor de 2 ori pe sezon la kilometrajul pe care-l declari tu si faceam comparatie la experienta mea cu comunistele nu te lua matale drept etalon universal ca nu tine.

Ii respect pe motoristi indiferent ca-s pe minsk sau gixer, insa hai sa nu facem apologia comunistei ca stim toti ce poate.Think out of box man.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' frate ca-ti trece si apoi schimbi setul motor de 2 ori pe sezon la kilometrajul pe care-l declari tu si faceam comparatie la experienta mea cu comunistele nu te lua matale drept etalon universal ca nu tine.

Ii respect pe motoristi indiferent ca-s pe minsk sau gixer, insa hai sa nu facem apologia comunistei ca stim toti ce poate.Think out of box man.

setul il schimbi doar daca nu pui ulei calumea, sau daca nu ii faci rodajul ok. aaa si bineinteles daca pui piese de la SRL si nu de fabrica(absenta pieselor de fabrica ma face si pe mine sa caut un bmw bun in periada asta si iju sa intre la restaurat)

iti vine sa crezi sau nu, stiu jawa (care a avut un singur proprietar) si care a urcat pana spre 100000

km fara sa desfaca motorul, stiu destule planete care au mers 40 - 50k fara sa se vorbeasca de segmentare, Am vazut ij 56 care a avut un singur proprietar si s-a umblat in motor in 1980 si vroia sa ii mai faca setul anul asta(un mos in zona la piata sudului, facea navaeta cu baba in atas zi de zi).

Pe de alta parte stiu o gramada de motoare "din 92, cu numai 30000km pe ele" si care au inceput in max 5000: disc frana dus/canci compresie/cucu CDI/au bate linia si asa mai departe

 

ideea de pe aici e: sa nu te astepti niciodata sa iei o motocicleta de care s-a tras si sa nu bagi bani in ea, indiferent ce marca e. Pe de alta parte daca ai o mobra buna te tine fara probleme multa vreme, chiar si comunista fiind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul de inceput al acestui topic mi se pare in aceeasi linie cu ale domnului Belbody : numai tampenii

 

Ca sa ma bag si eu in disputa de mai sus pot preciza ca e logic sa existe motoare terminate si japoneze si rusesti.

 

Zidu stie f bine ca la o comunista sa ii pui niste piese de fabrica f bune si la cota e aproape imposibil.Iar comunistele sunt niste motoare ok insa nu le poti compara fiabilitatea cu niste motoare de generatie noua.

 

Acum pe partea cu japonezele: sunt o multime aici care au investit f multi bani in cazaturi numai pt ca scria pe ele Suzuki, Honda sau Ducati.

Ca si la o masina SH trebuie sa stii ce cumperi... daca iti inchipui ca un monocilidru din 90 - neumblat in el mai e ok - atunci te inseli amarnic.

E plina piata si la nemti si la italieni de motoare terminate.Unii aleg sa le cumpere altii zic pas .

 

Concluzia ar fi :

Din pacate cu bani putini nu poti cumpara decat ceva in care sa bagi alti bani in scurt timp.Asa ca uneori e mai bine sa astepti pana strangi o suma si sa iti iei abia atunci motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...