Sari la conținut

Dupa Noul Regulament Mai Putem Baga Nr De Inmatriculare Sub Codita?


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata,asa fac de acu incolo: cand trec pe langa politie merg doar pe o roata,sa nu mai vada radaru numaru deloc! :scratch:

 

 

unii nu pot :)

 

eu am sa-mi bag numarul la curatat..

1. sa-l fac alb....

2. sau sa sterg cate ceva din el adica in loc de "F" sa fac "I" si in loc de "L" sa fac tot "I" adic in loc de "FLY" sa fie "I I Y".....

.... oricum ar fi daca te opresc tot aia e.......

 

art.99 (din ord de urg a guvernului privind circulatia...)

"constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda din clasa 1 (2sau 3puncte.amenda) de sanctiuni urmatoare le fapte:

..............

"16. conducerea unui autovehicul ale carui placute de inmatriculare sau inreg sunt detelioarate, murdare ori acoperite cu gheata sau zapada de natura a impiedica identificarea numarului de inmatriculare sau inregistrare."

...........

o fi bine o fi rau ??!?!? pana mea!!

 

ala care a ramas fara permis 3 luni intelege ..disperarea mea!

 

ce ziceti? 1 sau 2

 

 

fuck police :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca acuma daca avem numaru indoit,murdar,sters,"ascuns" etc ...luam doar 3 puncte?nu ramanem fara talon?!

 

pai 3 puncte in balanta unui radar la care raman instant fara permis...hmm mai bine 3 puncte de 4 ori :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la treaba cu sprayul potoliti-va ca este foarte ilegal, asta odata, a doua chestie , functioneaza la camerele cu blitz din vest. La lumina blitzului numarul devine alb si opac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

5)Este interzisa punerea în circulatie a unui vehicul, înmatriculat sau înregistrat, care nu are montate

placute cu numarul de înmatriculare sau de înregistrare atribuite de autoritatea competenta ori daca

acestea nu sunt conforme cu standardele în vigoare, precum si în cazul în care certificatul de

înmatriculare sau de înregistrare este retinut, iar dovada înlocuitoare a acestuia este eliberata fara drept

de circulatie sau termenul de valabilitate a expirat.

 

(1)Pentru a circula pe drumurile publice, vehiculele, cu exceptia celor trase sau împinse cu mâna si a

bicicletelor, trebuie sa fie înmatriculate ori înregistrate, dupa caz, si sa poarte placute cu numarul de

înmatriculare sau de înregistrare, cu forme, dimensiuni si continut prevazute de standardele în vigoare.

 

Deci nu zice CUM sa le montezi

 

ba zice:

'conform standardelor in vigoare'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

dar daca eu sunt mai ghinionist si mi se fura tot timpul numarul, sau il pierd mereu si ma duc si il declar la politie si merg cate 15 zile cu dovada, apoi imi fac iar numar si il pierd din nou....are cineva idee ce pot pati?..sau sa nu exageram ..nu tot timpul- cand vreau sa merg in afara la mare sau munte k sa nu stau cu frica de radare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar daca eu sunt mai ghinionist si mi se fura tot timpul numarul, sau il pierd mereu si ma duc si il declar la politie si merg cate 15 zile cu dovada, apoi imi fac iar numar si il pierd din nou....are cineva idee ce pot pati?..sau sa nu exageram ..nu tot timpul- cand vreau sa merg in afara la mare sau munte k sa nu stau cu frica de radare

pai alta treaba n-ai?decat sa tot mergi pe la politie,mai bine putina atentie si ai sanse mari sa scapi .cel mai bine cand sunteti mai multi e sa nu fi nici primul ,nici ultimul in coloana;asa ai sansele cele mai mari sa scapi fara belele.

eu zic cum ca sansele cele mai mari sa o furi e in oras, cand e aglomerat si mergi mai incet, de pe alta banda poate aparea o conserva cu gabori si ti-ai luat-o. la drum lung daca esti atent,nu are de ce sa te opreasca aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

eu l-am indoit in sus ( paralel cu pamantul) si o data m-a oprit ....pt galagie..plm...si mi-a zis dc il tin asa...si i-am zis ca imi atinge in roata la hopuri si pot sa fac explozie si a tinut:)) si face omu: hai hai ca de mult timp il porti tu asa:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt numar indoit daca vrea stiam ca poate sa iti ia talonul.

 

Altfel toti ar indoii numerele daca ar fi mai ieftin ca amenda :cheers:

Eu mergeam cu semn de incepator lipit pe numar... E acelasi lucru cu indoitul. Atata timp cat "abaterea" se poate remedia pe loc, se aplica doar amenda, nu si retinerea talonului. Adica, daca il indrepti, nu au ce sa faca decat sa-ti dea amenda (care este destul de mica de altfel) :unsure: Dar de la atata indoit/indreptat, la un moment dat o sa va treziti cu 2 placute. Cautati alte solutii mai simple...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai simplu e sa ai numarul tot timpul manjit cu marmelada.... :unsure: in caz ca te opreste cineva, daca ai o felie de paine la tine remediezi si abaterea si rezolvi si cu gustarea de seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
mai simplu e sa ai numarul tot timpul manjit cu marmelada.... :P in caz ca te opreste cineva, daca ai o felie de paine la tine remediezi si abaterea si rezolvi si cu gustarea de seara.

asta chiar ca e tare faza. mai bine ii oferi lu nea sefu felia de paine cu marmelada. poate te scuteste de la amenda, ca nah ai fost generos si i-ai oferit un desert :D

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...