Sari la conținut

A Venit Fiara!


Sensei
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu ma omor dupa motocicletele BMW,ca sa nu mai zic de clasa naked.Insa,Senesei, motorul asta a reusit sa ma faca sa-mi skimb impresia.Nush exact cum au reusit cei de la Bmw dar i-au dat o linie criminal de faina.Sa mai zica cineva ca nu te vede,cand esti calare pe acest Bivol.Sa va iubiti mult si PRUDENTA atunci cad tragi de acceleratie.

Ce becuri foloseste jucarua pt faza lunga si scurta?

Asfalt uscat si km cu nemiluita calare pe dansa :nono: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce becuri foloseste jucarua pt faza lunga si scurta?

Recunosc cinstit, habar nu am.

Ma documentez si iti zic.

Multumesc pentru urari.

 

Electrical System

Alternator 580W

Battery V/Ah 12/14 maintenance-free

Headlight H7 at 55W; High beam H7 at 55 W

Starter 0.7kW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahh... inima ! :baldy:

 

Adevaru' ca daca-s avea pe unde si mie tot fiara asta mi-ar zbarnai sub....sea.

post-2388-1172488305_thumb.jpg

 

Dar avand in vedere ca traim in romanica, momentan visez la "micul" monstru...

post-2388-1172488442_thumb.jpg

 

Treaba la BMW e ca ori iti place de te kaci pe tine, ori nu-ti place deloc.

 

Sa va bucurati 1.000.000 km

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc cinstit, habar nu am.

Ma documentez si iti zic.

Multumesc pentru urari.

 

Electrical System

Alternator 580W

Battery V/Ah 12/14 maintenance-free

Headlight H7 at 55W; High beam H7 at 55 W

Starter 0.7kW

thx de raspuns :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sensei,spune-mi te rog,motorul asta unde il incadrezi?Eu cred ca la dezbracate.Ce viteza maxima poti atinge cu ea si ce viteza maxima ai prins tu cu ea?Am ocontroversa cu un copilas care crede ca numai vitezanele pot trece de 200 km la ora.Eu am o Honda X4 cu 100 CP si viteza maxima de 240 KMla ora.NU am fugit inca cu ea decit cu 180 ca e limitata si nu i-am scos limitarea.Da te intreb pe tine,poti merge cu o dezbracata(i-ampus un parbriz de hornet nu mai mare ca al tau)peste 200 la ora?Eu stiu raspunsul,da poate vede si Gica contra si se convinge.Multumesc si asfalt uscat.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sensei,spune-mi te rog,motorul asta unde il incadrezi?Eu cred ca la dezbracate.Ce viteza maxima poti atinge cu ea si ce viteza maxima ai prins tu cu ea?Am ocontroversa cu un copilas care crede ca numai vitezanele pot trece de 200 km la ora.Eu am o Honda X4 cu 100 CP si viteza maxima de 240 KMla ora.NU am fugit inca cu ea decit cu 180 ca e limitata si nu i-am scos limitarea.Da te intreb pe tine,poti merge cu o dezbracata(i-ampus un parbriz de hornet nu mai mare ca al tau)peste 200 la ora?Eu stiu raspunsul,da poate vede si Gica contra si se convinge.Multumesc si asfalt uscat.bunu.

 

Motocicleta este clar naked.

Eu n-am sarit de 120 km/h cu ea, din doua motive:

1. Nu o cunosc suficient, abia ne obisnuim unul cu altul;

2. N-am mers niciodata in afara orasului, astept vremea mai calda.

In cartea tehnica data de nemti viteza maxima constructiva este de 262 km/h.

Pe forumurile straine dedicate (ex: http://www.k-bikes.com/forums/forumdisplay.php?f=91 ) sunt neni care sustin ca au atins 280 km/h.

Linisteste-l pe copilas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sensei,spune-mi te rog,motorul asta unde il incadrezi?Eu cred ca la dezbracate.Ce viteza maxima poti atinge cu ea si ce viteza maxima ai prins tu cu ea?Am ocontroversa cu un copilas care crede ca numai vitezanele pot trece de 200 km la ora.Eu am o Honda X4 cu 100 CP si viteza maxima de 240 KMla ora.NU am fugit inca cu ea decit cu 180 ca e limitata si nu i-am scos limitarea.Da te intreb pe tine,poti merge cu o dezbracata(i-ampus un parbriz de hornet nu mai mare ca al tau)peste 200 la ora?Eu stiu raspunsul,da poate vede si Gica contra si se convinge.Multumesc si asfalt uscat.bunu.

Hahahahaha :bounce: :) ...am promis ca nu te mai bag in seama ,dar persisti in tampenii.Nici macar HONDA VTX 1800 ,care e un monstru nu prinde 240. La suzuki(B&S -daca iti spune ceva) a mers cineva cu un intruder 1800(modelul nou) cu 240 pe bord ,dar aia are peste 120cp ,e o racheta ,cel putin in comparatie cu acel x4...keep dreaming ...si nu mai oferi informatii false ,caci de aceea ne contram :ok:

 

Motocicleta este clar naked.

Eu n-am sarit de 120 km/h cu ea, din doua motive:

1. Nu o cunosc suficient, abia ne obisnuim unul cu altul;

2. N-am mers niciodata in afara orasului, astept vremea mai calda.

In cartea tehnica data de nemti viteza maxima constructiva este de 262 km/h.

Pe forumurile straine dedicate (ex: http://www.k-bikes.com/forums/forumdisplay.php?f=91 ) sunt neni care sustin ca au atins 280 km/h.

Linisteste-l pe copilas...

Cred ca la mine se refera ,dar lui ii place sa minta si sa denatureze. Tu ,ai pe acel bmw PESTE 160CP!!!!...AI PERFECTA DREPTATE REFERITOR LA TOP-SPEED ,repet ,PT MOTORUL TAU!!!....el o tine sus si tare cu tractorul lui ,care de abia atinge 100cp(asta daca ar fi super-extra ingrijita) cu o greutate super ,face (in visele lui :drink: ) si o busa bi-turbo si atinge 240....asta in cele mai frumoase vise ale lui ,sa fim seriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, bunule,ce-ti mai plac contrazicerile si tie!

 

Uite si eu stiu de tipi care au avut Vmax si s-au dat cu 240-250, eu am avut CB750 cu parbrizel si am mers cam 190-200 dar ideea e ca vitezanele- carenatele au o protectie superioara la vant.

 

Ca sa mergi pe naked le viteze de 200 tre sa ai si brand sa te tii de ea, flutura gecile si toate alea pe tine de te iau dracii, pe cand eu pe zx9 la 200 merg de placere, nu am acel disconfort pe care-l simti tu pe naked. Si acum sunt si naked-uri si naked-uri, unele din cauza fomei rezervorului+parbriz +conceptie mai buna pot sa deflecteze mai bine aerul.

 

Iti place tie sa faci incadrari si sa vorbesti, totul e relativ in viata asta, nu poti sa generalizezi!Iar daca vrei generalizare asta e: CARENATELE AU PROTECTIE MAI BUNA LA VANT DECT NAKED-URILE!Nimic mai simplu!

 

Si nu sunt eu copilasul :bounce: dar nici mie nu-mi place cand se vorbesc prostii!

 

Sensei: scuze de offtopic! Sa ne tii la curent cum evolueaza bestiuta, vreau si eu s-o vad la o plimbare mai incolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, bunule,ce-ti mai plac contrazicerile si tie!

 

Uite si eu stiu de tipi care au avut Vmax si s-au dat cu 240-250, eu am avut CB750 cu parbrizel si am mers cam 190-200 dar ideea e ca vitezanele- carenatele au o protectie superioara la vant.

 

 

Vmax-ul are 140cp ce naiba....e normal sa ajunga pe la 240(chiar si golasha) ,dar avand in vedere ,ca aici era vorba de un motor de nici 100cp si golasha si foarte grea,ma indoiesc profund sa atinga 240...asta doar cand doarme :bounce:

 

 

Ps:bunu-ca sa-ti demonstrez cat de "cunoscator si motociclist" esti ,iti spun ca ai comparat 2 clase TOTAL DIFERITE de motociclete(doar ca e dezbracata NU le poti incadra in aceiasi categorie ,gen:hornet cu shadow :drink: ...NU au termene de comparatie!!! (poate doar pt tine ,un "mare motociclist" cunoscator) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilas ,linisteste-te.Fi calm ,pastreaza-ti barbatia ,ai fost dovedit dovada si faptul ca ai dat-o in altele.Honda X4 are viteza maxima data de carte la 240 km la ceas.In ce priveste vitezanele este o mica confuzie.Nu am contestet si nu contest superioritatea neta a vitezanelor in ce priveste capacitatea de a prinde viteze foarte mari in foarte scurt timp in comparatie cu restul tipurilor de motoare(desi motoru lu sensei,daca tin bine minte ia suta in 3 secunde),da nici nu pot accepta ca unu care merge cu masina si care n-a vazut in viata lui pe viu un X4 sa vorbeasca de rau acest model.Dealtfel Niko,sa stii ca gica contra pe unde se baga vorbeste numai prostii si-l pune la punct toata lumea da el nimic,nu baga de seama.Intra la coltul vitezistelor sa vezi cum il invata un baiat cei patru timpi ai motoarelor i 4T.Asta spune tot.

Sensei,afara de parerea buna despre fiara,ma apuca si o parere buna despre tine si am sanzatia ca ne vom intilni in vara asta.Am o Grecie de facut si sunt singur cu nevasta pe drum.Sincer sa fiu imi e cam frica singur si e si putin plicticos.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...