Sari la conținut

Grupul "chooperistilor" De Cursa Lunga


Seven
 Share

Postări Recomandate

Am plecat la plimbare duminica trecuta cu o "vitezana" si de fapt am mers aproape tot drumul singur, asa ca acum vreau sa merg alaturi de motoare si oameni pt care o medie de 100 la ora e ceva normal.

 

Eu mi-am propus sa plec la Salonic in primavara asta si as dori sa merg alaturi de chooperisti

 

Daca aveti si alte propuneri de excursii prezentati-le aici si poate se leaga ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am patit si eu acelasi lucru. Am plecat 20 din Baneasa si dupa 1Km eram singur. Prindeam grupul la fiecare popas , eu ajungand cu 5 min. mai tarziu. Dupa mine grupurile moto ar trebui formate dupa viteza de croaziera si dupa dorinta de a respecta sau nu, cat de cat, codul rutier(viteza in localitate, depasire pe linia continua,etc.) , categoria motorului avand o importanta secundara. Eu ma inscriu pt. 90-110 afara, 60-70 localitati si cat mai putine abuzari ale codului rutier :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau in vara asta sa fac cel putin 3 calatorii (BG,GR,TR) fiecare de 7-10 zile. Acum i-mi pregatesc moto si studiez trasee. Perioada de plecare nu cred sa fie o problema pt. mine. Daca sante-ti hotarati face-ti inscrieri si propuneri pt. trasee, obiective de vizitat ,data si durata plecarii . Daca ne strangam 3 -5 moto sau mai multe ,cu intentii comune , ar fi bune 1-2 wekend-uri de rodaj al grupului prin tara. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt perfect de acord cu rodajul, eu oricum incerc sa profit de fiecare weekend pt a ma antrena asa ca sunt disponibil (0722 998 345 George)

 

"plescoii sunt de baza la drum lung" asa ca ii vom lua si in Grecia

 

sunt total de acord cu "mai putine abuzari ale codului rutier" - respecta si vei fi respectat este atitudinea pe care o am in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Notat nr. tau de tel. ,cand mai iesim,de obicei 2-3-4 cruisere,te sun..De exemplu,.duminica trecuta am dat o tura pina la Magurele,asa,de placere...Max. 100/h, vreo 190 km dus-intors. Duminica asta ,sa vedem...Olga, alias non_phix,si-a luat un Intruder 800 (marti,la 2.00 noaptea,o ajutam s-o dea jos de pe platforma...),asa ca tre' sa-i "faca rodajul"...Tel. meu e 0722.56.44.09

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm in!

ne auzim la tel!

 

Am plecat la plimbare duminica trecuta cu o "vitezana" si de fapt am mers aproape tot drumul singur, asa ca acum vreau sa merg alaturi de motoare si oameni pt care o medie de 100 la ora e ceva normal.

 

Eu mi-am propus sa plec la Salonic in primavara asta si as dori sa merg alaturi de chooperisti

 

Daca aveti si alte propuneri de excursii prezentati-le aici si poate se leaga ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olga, alias non_phix,si-a luat un Intruder 800 (marti,la 2.00 noaptea,o ajutam s-o dea jos de pe platforma...),asa ca tre' sa-i "faca rodajul"...Tel. meu e 0722.56.44.09

Felicitari Olgai pentru upgradare! Si cu Kawa ce a facut, a vandut-o sau nu inca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi Ungaria, Cehia, Germania, Austria si inapoi prin Ungaria, 10 zile cred ca ar fi perfect.

 

Olga si-a luat Intruder!!!!!!! :scratch: Nu o sa mai fiu singurul intruderist!!!!!!!!! Bravo OLGA!!!!!!! Ne vedem saptamana viitoare ca sa :cheers: pana :blbl:

 

On topic: sunt si eu pt turele f lungi pe cruisere, din pacate voi fi disponibil numai din iunie (muncile pe mari si oceane, deh).

Daca aveti vreodata chef de o pizza de Buftea si o tura pe langa Bucuresti -0745174838.Willy

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cam frig astazi dar tot voi iesi macar 1 ora cu motorul iar daca vreti sa iesiti si maine de asemenea sunt disponibil (nu cred ca o sa fie mai mult de 5 grade) probabil ca voi incerca o "pizza de Buftea" daca reusesc sa o gasesc :)

 

Ar mai fi Ungaria, Cehia, Germania, Austria si inapoi prin Ungaria, 10 zile cred ca ar fi perfect.

 

Olga si-a luat Intruder!!!!!!! :scratch: Nu o sa mai fiu singurul intruderist!!!!!!!!! Bravo OLGA!!!!!!! Ne vedem saptamana viitoare ca sa :cheers: pana :blbl:

 

On topic: sunt si eu pt turele f lungi pe cruisere, din pacate voi fi disponibil numai din iunie (muncile pe mari si oceane, deh).

Daca aveti vreodata chef de o pizza de Buftea si o tura pe langa Bucuresti -0745174838.Willy

:)

 

 

Ungaria, Cehia, Germania... ma bag la un astfel de traseu de 7 max 10 zile (mai mult nu imi permite timpul)

 

Pt "rodajul chopperistilior" as vrea sa propun si o varianta de extrasezon in martie cu cazare o noapte la Vama Veche (Hotelul Frontiera este deschis de pe 5 Feb) si a doua zi un traseu pe Litoralul Bulgaresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la plimbari. Propunere pt maine: Bucuresti - Snagov si intors daca va convine. Cu excursile nu stiu ce sa zic pentru ca sunt clasa a 12-a si am bacul. Nr meu de tel: 0740438031. Y!M : speedybabyface. Numai bine si astept un add pe mess sau un semn pe topic. May the weather be on our side :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi Guys,

 

Tare m-as baga si eu...N-am nici o bucurie in a alerga cu 200 kmh. 100-110 afara, max 80 inauntru e ce vreau. De fapt nici nu mai mi se pare fun la mai mult. Am iesit alone aporoape in fiecare week end. mai am un amic tot cu shadow 750, dar il ucide nevasta. Si pe mine de fapt, dar mie imi pasa mai putin cand e vorba de motor. Acu e cam rece din pacate, dar poate se incalzeste iar.. Daca se coace ceva pe aici prin jur, 0722 200267, Edi..

 

Pentru cursa de 10 zile voi avea sigur dificultati majore din partea nevestei..

Da`sper sa mai vorbim pe teme asta...

 

Plescoiul nu-i Plescoi daca nu-l ungi cu un schpritz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Darian Intr-adevar, trebuie facut "rodajul" si apoi, cat mai multi kilometri :cheers:

@Sorinavram Mersi, asta a fost intr-adevar upgradare!

@Willy Oricum sunt deja cel putin 6 Intrudere in Bucuresti deja, dar... "the more the merrier"! :scratch:

@Plescoi Azi nu am iesit, decat ca sa imi aduc motorul de la mecanic.

 

On topic: Si eu sunt de acord cu formarea grupurilor in functie de viteza de croaziera.

 

Excursii pe motor... cand o sa fie putin mai caldut. Pana atunci, mai merge cate o iesire scurta, de exemplu, o pizza la Buftea.

 

Maine se anunta 3 grade, dar la o iesire mai scurta de 100 km dus-intors m-as baga. Any ideas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Plescoiul nu-i Plescoi daca nu-l ungi cu un schpritz...

 

da mult adevar, un veritabil cunoscator...

haideti maine la Buftea ca m-ati facut curios, e drumul bun? poate mergem mai incolo si la intoarcere ne oprim ori la pizza ori la "Barbosi" sau cum se cheama sau o fi acelasi lucru ca in partea aia n-am fost

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am montat coburile pe motor asa ca acum astept doar vreme frumoasa

 

din pacate tankcoverul pe care l-am comandat la Louis nu se potriveste asa ca daca vrea cineva sa-l probeze si sa il cumpere il ofer la 40 Euro (pretul de magazin 45 Euro)

pt detalii vezi link-ul de mai jos

 

http://www.louis.de/_205e3c78e5074a7eaba6b...x=9&cmd.y=5

 

sau daca nu merge link-ul acesta este codul produsului in catalogul Louis - 10025639

 

azi pe la ora 11 am incercat sa intru pe site-ul motociclism si nu am reusit sa il accesez asa ca acum am vazut ca mai erau doritori de o mica plimbare - din pacate am mers iar singur :scratch:

 

pizza ramane in plan - eu as putea sa merg si in cursul saptamanii asa ca ne auzim

 

id mess - motoballscycle@yahoo.com

 

Primiti un "tradator"?

Jur sa respect conditiile de admitere.

Am "comis-o"... Am schimbat Carabushul negru si lenesh pe o Suzy DR...ceva mai vioaie.

...Din motive independente de vointa mea... Ceva cu calul care nu se cauta de dinti.

 

:cheers: OK de ce nu respectul tine de om nu de masina - asa ca esti binevenit

 

saptamana aceasta este premiera filmului "Ghost Rider" - voi fi acolo incerc sa gasesc bilete pentru Joi la avanpremiera daca nu ramane pe vineri - ce ziceti ne vedem la un film si la un pocorn?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi Guys,

 

Tare m-as baga si eu...N-am nici o bucurie in a alerga cu 200 kmh. 100-110 afara, max 80 inauntru e ce vreau. De fapt nici nu mai mi se pare fun la mai mult. Am iesit alone aporoape in fiecare week end. mai am un amic tot cu shadow 750, dar il ucide nevasta. Si pe mine de fapt, dar mie imi pasa mai putin cand e vorba de motor. Acu e cam rece din pacate, dar poate se incalzeste iar.. Daca se coace ceva pe aici prin jur, 0722 200267, Edi..

 

Pentru cursa de 10 zile voi avea sigur dificultati majore din partea nevestei..

Da`sper sa mai vorbim pe teme asta...

 

Plescoiul nu-i Plescoi daca nu-l ungi cu un schpritz...

 

:rose: :nono: :rose: foarte tare fratilor treaba cu nevasta, am mai auzit povesti d'astea cu neveste care nu te lasa sa te urci pe motor si imi este imposibil sa le inteleg, sunt casatorit de 12 ani si nu am avut nici o discutie de genul "de ce pleci singur sau cu cine te duci etc." asa ca la intalniri propun sa venim si cu consoartele si sa le lasam sa vorbeasca intre ele poate in felul asta nu mai apar motive de cearta din cauza motoarelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SEVEN : Ai bulan, maestre! Chestia e urmatoarea : cand cotofana n-are incarcare te freaca la melodie! A mea, cel putin de vreun an are extrem de multa treaba! E absolut minunat! Acu´pricepe si gaina de ce eram eu obosit cand veneam de pe drumuri...

In schimb, nevasta amicului meu, nu are incarcare suficienta. Si hai sa va zic si care e stratregia : incepnad de miercuri definitiveaza programul de week end, inainte ca amaratul sa poata zice ceva. Adica : sambata mergem la tara, trebuie sa aliniem plopii cu telemetrul. Si frate e atat de rea de gura ca iti vine s-o impusti!!!

 

Cum naiba nu ti se potriveste coverul? Am unul identic, motorul pare sa fie identic cu al tau si se protiveste, lua-l-ar dracu. ce an e masinaria ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

An - 2004 - ar trebui sa se potriveasca dupa datele din catalog dar poate nu stiu eu cum sa il aranjez - sau poate chiar nu este pt modelul meu - chiar nu stiu

 

tu mergi cu motorul in fiecare zi? poate iesim intr-o dupa amiaza dupa program pana la Otopeni la club sa bem o bere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...