Sari la conținut

Ij, Ultimul Racnet !


Ikarus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Savel

How do you do, amateur Izhevsk motorcycles. Well that you have noticed the website of our plant. Could you help me to place the links to thematic websites to official site of the Izhevsk Motorcycles plant? This is a new site. Nearly is not visitted. My boss is powerfully spoilt on this cause. I shall is much thanked. Help, please.

Izhevsk Motorsycles Plant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Auxois

Nu stiu cat costa noul model de IJ, dar vama sigur trebuie sa platesti. Si sa fiu sincer, arata misto noul model de IJ, dar tot cat o Planeta 5 se duce, sa fim realisti, are acelesi motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat costa noul model de IJ, dar vama sigur trebuie sa platesti. Si sa fiu sincer, arata misto noul model de IJ, dar tot cat o Planeta 5 se duce, sa fim realisti, are acelesi motor.

 

Gresit. Are motor de 2 cil cu racire pe apa, o neta imbunatatiere, dar nu stiu exact cat imbunatateste puterea, dar racirea si de aici si timpul dintre alezari sunt net imbunatatite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati uitat la specificatiile din tabel? 7 litri in oras?! la 350 cc? Daca stii sa reglezi nici Nepra nu-ti mananca atat. 24 de cai? E doar un Jupiter mai bibilit. Si te costa si 1700$ (la ei). Vezi www.mcasta.ru. Nu se merita!

 

Road motorcycle IZH Yunker 5-020-05

Engine type two-stroke two cylinders

Displacement, cu cm 347,6

Lubrication system combined with fuel

Cooling system liquid

Maximum power, hp 24,5

Equipped mass 193

Load capacity, kg 170

Maximum speed, km/h 125

Fuel consumption, l/100 km city conditions 7,0

Overall dimensions, mm

length 1400

width 810

height 1500

Wheel base, mm 1450

Fuel tank capacity, l 18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da probabil ca tot ij ramane,dar sa fim realisti aspectul este foarte bun pentru o comunista,radiatorul de ulei iti usureaza viata daca pot zice asa.si despre pret...1700 parai "la ei" asta vina cam 1300 âŹ.chiar credeti ca e mult?

 

Cred ca oricine care si-ar modifica ij-ul p5 asemanator ar cere aproximativ 1000 +/- .de ce nu !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1300 euro eu zic ca merge, dar daca mai pui si vama si TVA (1311 vama + 1080 TVA = aproximativ 2400 euro), deja e prea mult.

 

Iar Jawa 350 chopper costa cu taxe 3400, daca nu ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai scos asta?

 

In tabel scrie: consum 5.7

Cand mai pui un link, si ma refer aici la http://www.izhmoto.ru/eng/yunker, macar fa un efort sa citesti ce scrie pe acea pagina!

 

Specifications IZH 6.113-020-05 Yunker Road motorcycle IZH Yunker 5-020-05

Engine type two-stroke two cylinders

Displacement, cu cm 347,6

Lubrication system combined with fuel

Cooling system liquid

Maximum power, hp 24,5

Equipped mass 193

Load capacity, kg 170

Maximum speed, km/h 125

Fuel consumption, l/100 km city conditions 7,0

Overall dimensions, mm

length 1400

width 810

height 1500

Wheel base, mm 1450

Fuel tank capacity, l 18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai pui un link, si ma refer aici la http://www.izhmoto.ru/eng/yunker, macar fa un efort sa citesti ce scrie pe acea pagina!

 

Da, asa este. Asa scrie acolo.

Iar eu m-am uitat la specificatiile date de link-ul tau :blbl:

... Si te costa si 1700$ (la ei)... Vezi www.mcasta.ru. Nu se merita!

:baldy: :laugh:

Peace man. :banana:

__________________________

tu ai dat informatii neverificate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
2 timpi-2 cilindri  :cheers: parerea mea  :cheers:

Inexact...2timpi-2cil-350 cc au facut si Yamaha prin anii 80 modelul RD ...care rupe pamantul, 63 cp la 135 de kile :cheers:

 

2 cilindri RUSESTI in 2 timpi RUSESTI , aia da problema :cheers:

 

Modelul Junker e chiar racit cu apa, am vazut una prin Bucuresti la o firma de bodyguarzi.Cilindrii aia fara aripioare arata ciudat rau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

de ce?

Era prima motocicleta rusa, care nu era o copie, ci proiect original. Facuta original pt. curse - turatii relativi mari, etc. Calitate 0. Un prieten a reglat aprinderea gresit, si a f..tut vibrochenul. Un alt prieten a comandat un vibrochen din Rusia. Dupa care a bagat (si e expert tipul in Jupitere) a mers doua ture .. de 50 metri :laugh: . Etc, etc. Cine are vrea sa o vanda. Dar nu prea se poate. 2 cilindri, 2 pistoane, vibrochen cu stift, reglajul nu se tine, ca materialul e prost... stiti voi. Na, de aia... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

pot sa indraznesc sa compar un ij cu racire cu apa cu dnepr mt-11 din '92 , proaspat refacut? vreau sa vad ce parere aveti despre motocicleta mea , (si a multor alti bikeri !) bafta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Asa este, tot un Jupiter ramane. O motocicleta proasta rau de tot

 

 

Mi oameni buni cati atzi mers pe jupiter 3????

eu am mers 2 ani fara probleme nici macar o data nu am umblat la platina (ma rog o singura data cand i-am adus o modificare adik magnetou cu o singura platina si capac de delcou ) cei drept acel magnetou iesea un pic inafara motorului dar asta nu m-a impiedicat ca fac aproape 3000 de km cu el ( de ce atat de putzin pt ca ma omora la consum si pusti fiind nu prea aveam bani de gaz dar , na dus prin cele mai frumoase locuri jupiterul )

 

 

 

SUSTIN !!!!!!!!!!! JUPITERUL ESTE MOTOCICLETA BUNA DAR TREBE SA STII CE SA-I FACI :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...