Sari la conținut

Coucice


Postări Recomandate

Trebuie sa-mi incaltz mototrul si am o dilema: cu ce?

Motor: Suzuki GSX 400, un motor cam de asfalt, racire pe aer :nono: , dar rotile de 18, garda la sol, mh, cit de un drum forestier mai bun.

Deci vreau sa-mi iau cauciuce profil de asta:post-10420-1171875610_thumb.jpg (ceva heidnustiucum, mai ieftine) deoarece:

mai toate drumurile mele se indreapta spre munti

nu ma intereseaza sa polizez scaritze in curbe

 

dar

merg mult pe sosea (la lucru....si cam orice distanta peste 1 km :rose: )

in curbe imi place sa ma inclin, ca doar am motor

 

ma intereseaza cum se comporta asa un couciuc pe sosea, in primul rand dpvd al aderentei. Banuiesc ca partea de confort nu e afectata.

 

acuma, daca imi iau mai de sosea am sanse sa bat drumuri forestiere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firma este una nemteasca , se numeste Heidenau. Nu am gasit foarte multe impresii pe net referitoare la cauciucurile lor. Si eu la randul meu am tot cautat informatii referitoare la un profil de SM , K73 si ma pregateam si eu zilele astea sa deschid un topic cam in acelasi gen .. daca a mai probat careva .. alea alea . O sa mai fac sapaturi dar cine stie poate se leaga ceva si aici.

K73.jpg

 

cele bune

:nono:

Editat de Castravete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Heidenau nu am gasit nici io mai nimic decit pagina lor: http://www.reifenwerk-heidenau.de/produkte.html

Despre Mitas s-a descutat aici: /index.php?showtopic=79922 de unde am tras si eu invataminte folositoare. Si anume ca-mi trebe niste cauciucuri de sosea cu valente softenduro, ca orcum o sa merg prudent, poate cu pasager si bagaj

De la heidenau imi place K58, dar la fel ca si K73, nu fac pe 18" sau poate nu m-am uitat bine, ca nu vad de ce nu ar face.

 

PSV13R

La ce pret imi poti aduce Mitas E08 de 18"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie frate corekt macar titlul topicului. "Coucice" , ce naiba-s alea ? Nu sunt agreati cei care scriu anapoda pe forumul asta . No offence si i-a masuri !

 

Crezi ca nu as fi facut-o daca stiam cum. Dupa ce am postat am vazut. A, si corect e "coreCt", daca tot facem gramatica pe forum asta.

No offence si i-a masuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca nu as fi facut-o daca stiam cum. Dupa ce am postat am vazut. A, si corect e "coreCt", daca tot facem gramatica pe forum asta.

No offence si i-a masuri !

 

 

Ca tot vorbiti de gramatica, corect este "ia masuri". A lua este verbul :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un profil asemanator am si eu pe spate - mai precis Metzeler Enduro 4. N-am remarcat probleme in curbe, ma rog, nci nu m-a omorat curiozitatea sa vad cat de tare se poate apleca.

La Mitas ai grija la indicele de viteza - multe sunt "P", adica max 150 kmph.

http://www.tyresave.co.uk/tyrspeed.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbiti de gramatica, corect este "ia masuri". A lua este verbul :rose:

Asa imi trebuie daca fac copy, paste.

Cred ca o sa deschid un topic "garamatica pe forum" dar parca vad ca nu o sa scrie nimeni.

Cat despre cauciucuri... cred ca imi iau softenduro pe spate, de strada pe fata si merg pe roata corespunzatoare :rose:

 

Un profil asemanator am si eu pe spate - mai precis Metzeler Enduro 4. N-am remarcat probleme in curbe, ma rog, nci nu m-a omorat curiozitatea sa vad cat de tare se poate apleca.

La Mitas ai grija la indicele de viteza - multe sunt "P", adica max 150 kmph.

http://www.tyresave.co.uk/tyrspeed.html

Si eu tot metzeler enduro 4 am, nu stiu cum merge unu bun, ca al meu e uzat... si nu tine in curbe.

Cit despre indicele de viteza, e bine de stiut, dar nu la mototrul meu :rose: care are 152 vit. max. constru.

Multzam :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...