Sari la conținut

Taxiuri Again!


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum vedeti in schema treaba s-a desfasurat in felul urmator:

Veneam de la Foisorul de foc dupa ce am trecut de piatra cubica stopul idiot si toate sinele alea de tramvai imputite,trece troleul 79 se pune in fata mea,in spatele meu ma freca un jeep care statea numai in fundul meu

Am depasit rapid troleul pe langa scuar (e sens unic acolo) si am virat dreapta cu vreo 30,pentru ca nu-ti permite curba mai mult e si trecere de pietoni cunosteam zona si ma asdteptam la surprize.

HOP,apare si surpiza,o solenza galbena taxi(genul de descurcareti in trafic,asa cum iubesc eu :ph34r: fockin'lozerz)),care depaeste troleul si se baga tare pe contrasens,IMI DA FLASHURI,si ma-njura(tupeu maxim)...

Am franat cu spatele sa pot aluneca spre dreapta cat mai mult sa-l las pe idiot sa treaca...si trece...

Il injur in casca ma uit in oglinda si la numai o secunda departare SCARTZ POC!!!..un sunet naspa de accident!!

Ce s-antamplat...Jeep-ul care avea prioritate acolo ,ca si cei ce vin pe langa scuar spre Vatra luminoasa,l-a maturat pe asfalt...a fost urat de tot PAZITI-VA ...nu vreau sa ma gandesc la un impact cu stanga de taxiul ala ce as fi patit...

post-14-1086368384_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba metre da-l incolo cat de prost o fi fost ,moarte nimanui (hotilor numai :( ) parca acum imi pare rau ca nu m-am oprit la el si nu i-am batut obrazul cum fac in cazurile in care controlez situatia si nu ma sperii,poate nu se mai intampla da ca sa vezi asa..ce chestie,daca as fi facut-o nu s-ar mai fi busit...oricum clientii care erau in taxi au facut pe ei de frica la faza aia... :ph34r: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti, cine n-are gip in spate, sa-si cumpere...un gip plasat strategic in scopuri punitive ofera satisfactii nebanuite motociclistilor frustrati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetrist idiot :ph34r: .Si pe mine azi aproape ca m-a atins un bou de asta de taximetrist :( . Ce sa zic, sper ca n-a patit nimic, ca e om si el (chiar daca unu' prost), dar parca e bine ca si-a luat-o de la jeep, poate pe viitor se linisteste (desi ma indoiesc, specia asta de timpiti e irecuperabila). Dogg, bine ca esti ok :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa te-ntorci si sa zici: "aaa, salut, sunt dogg, si ma bucur ca ai luat tzeapa".

:ph34r:

 

Bine ca nu te-a trantit marlanul.Dupa ce ca este BOU ,tot el cu gura mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-ar trebui un sistem prin care toti idiotii care nu din nestiinta, ci din prostie, orgoliu si basini in cap pun viata altora in pericol sa pateasca "buf" in urmatoarea secunda. Ideea lu Bhairava cu jeepul de "siguranta" in spate e buna, dar mai degraba ar merge un tanc :(

 

PS. Ieri am regretat sincer ca nu sunt pe vechea mea jawa cu cadrul ala de protectie din otel masiv...cu Guzzi nu imi permit sa intru in coliziunĂŻ laterale "din greseala" :( cu conservati idioti care incearca sa ma scoata de pe drum . :(

Numai asa pentru placerea de a-i vedea cum isi admira zgarietura de la cap la coada pe conserva lor cea noua. :(

Morala: trebuie sa-mi fac si la Guzzi cadru de protectie :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va cotrazic

gandesc da-i in cacao

dar sunt ai dreaq si au impresia ca-s cei mai buni soferi

nu numai cand suntem pe motor ne fac probleme

eu si cand ies cu masina , in 500 metrii , tre sa apara o fitza de taximetru , cu jamuri negre si semn de la NIKE pe spate

manele la greu si taiat fata , ca deh , avem manele , avem dacia , avem valoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...au ani buni de soferie...dar se pare ca anii ce trec merg invers proportional cu inteligenta lor! Care o fi si aia! Se cred regii soselelor. Tata si fratele meu au avut un accident super naspa acum doi ani din cauza unui sofer profesionist. Acum tata trebuie sa se opereze! Ii urasc din suflet! :ph34r: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti, cine n-are gip in spate, sa-si cumpere...un gip plasat strategic in scopuri punitive ofera satisfactii nebanuite motociclistilor frustrati...

@ Baclava

 

:ph34r:

Vand remorca pt. moto, model "Jeep", cu bull-bar aproape nou, putin zgariat si manjit cu vopsea galbena

 

Pt cei interesati, remorca poate fi montata fie ca atas, fie ,pur si simplu, tractata dupa motor pt celebrul "whip-effect" :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti ce ma intreaba ieri un taximeTRIST ieri la semafor: "hai nu facem schimb, iti dau masina(un cazan) si imi dai motorul?"

raspuns: "nu cred ca ai vrea sa-ti taie calea un taximetrist dupa ce facem schimbul!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...