Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

am gasit pe la niste magazine d-ale noastre. cam scump. 100 ron/1 cm. acum nu stiu daca e set sau bucata. mai bine le fac la cnc. mi le proiectez singurel in acad.

treaba e ca ghidonul are 22mm si ele sunt multe pe 28mm

 

PS: la mine nu merge quote.

http://www.ebay.de/itm/LSL-Universal-Lenkererhohung-25mm-DISTANZBOCKE-22mm-Lenker-distance-clamps-/350944683276?pt=DE_Motorradteile&hash=item51b5eee50c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hellicks vad ca esti pe topic, drace! pune ceva poze, update uri !!

Hai ca ma screm pe seara sa incarc niste poze. Ref la risere, mai bine ti le faci singur, iesi la acelasi pret si macar ai multumirea ca ti le-ai facut tu si sunt UNICAT! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru link. eu am sa incerc sa le fac in acad, pt ca la cnc ma cam costa...gratis. daca nu ies ca lumea, am sa le iau de pe ebay printr-un pretin. eu habar nu am sa cumpar. :)))

cam asa arata ieri la un moment dat. are cam totul pus pe ghidon dar e bordul scos. ma gandeam la un koso, dar parca sunt prea multe de adaptat.

m-am urcat pe ea, am luat stanga...dreapta...nu mi s-a parut incomod deloc. ca si masura, am folosit ghidonul original. din cap in cap, masurat pe drept.

post-70829-0-29775100-1387102670_thumb.jpg

post-70829-0-43646800-1387102673_thumb.jpg

post-70829-0-75577000-1387102675_thumb.jpg

Editat de kokane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu de adaptat un koso, doar sa ai schema originala in fata si compari cu ce fire ai la koso. Cat despre ghidon...ce drept e :) Ma gandesc si eu la niste modificari la VF, dar mai soft, fara tente de streetfight prea mari, doar spre un naked mai 'clean'. Caut niste semighidoane de 39mm daca are cineva la pret bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ok la stat pe loc si luat stanga/ dreapta. in mers...inca nu stiu cum e. :)

mi s-a parut misto la maini si nu te face sa te intinzi. are exact aceeasi lungime a celui stock, masurat din cap in cap, pe drept, fara curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) stiu asta dar nu am unde sa testez acolo in garaj, nu am cum sa mai ies cu ea, inca nu am pus scaritele. am inceput lucrul la...toate odata, ca gusterul.

cu acatiste si pumni stransi, o termin pana la sezon.

imi place ghidonul asta pentru ca ma intinde putin pe rezervor. pozitie gen ducati monster.

daca nu va fi ok, renunt la el, nu-l tin asa de fantezie ca e fighter.



cam asa vine. loc de mana goala este. daca ridic, va fi si cu manusa. nu mi plac manetele de frana si ambreiaj ca pozitionare. odata cu ridicarea, va fi altfel

post-70829-0-76126300-1387137898_thumb.jpg

post-70829-0-41345800-1387137903_thumb.jpg

post-70829-0-08423100-1387137908_thumb.jpg

post-70829-0-47728300-1387137912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei intins si sa ai si loc, trage un clubman. Te si intinzi dupa el, iti coboara un pic pozitia si in acelasi timp cred eu ca e si un pic mai departat de rezervor.

 

200711280214470.ClubmanBars.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se pare potrivit pt coada de r6 sau farul k4.

E adevarat, nu prea se 'pupa'. Chestia e sa fie ceva ok, dar sa fie si util. De fapt nu neaparat util, dar sa stai lejer, sa nu te chinuie in ultimul hal. Semighidoane nu ai incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut de unde...dar nici bani multi pe incercari nu dau.

mai oameni buni...eu inca sunt incepator. abia am 1 an de permis. :)

asa cum nu dau motoreta decat mecanicului si inca unui pretin pe care-l stiu de 30 ani, nici eu nu cer motorete sa ma plimb cu ele, sa vad cum e. doar daca e sa cumpar.

cand mi-am luat mobra, eram foarte incepator si abia dupa ce am platit-o, m-am plimbat cu ea. :) mi-a luat 10min sa ma imbrac si sa ma urc, si 10 sec sa ma dezechipez ca mi-am amintit ca n-am rca. :))) asta la prima plecare cu ea.



si...am inceput si lucrul la suportul pentru far k4.

dintr-un jug stramb, pot iesi lucruri frumoase.

abia astept sa-mi aduca mosul (adica sa-mi cumpar) un MIGMAG ca sa am cu ce lipi fiarele.

post-70829-0-02201100-1387698111_thumb.jpg

post-70829-0-12120300-1387698113_thumb.jpg

post-70829-0-88843400-1387698115_thumb.jpg

post-70829-0-42935200-1387698118_thumb.jpg

post-70829-0-91470700-1387698120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Hellicks, ce solutie ai pentru cablurile de acceleratie? Le-ai lungit pe cele stock sau ai cumparat altele?

Din fericire le pot pastra pe cele originale. Ajunge o re-rutare. In schimb cred ca voi muta shocul cu totul de pe ghidon undeva in lateralul motorului.

 

Am reusit sa pun si furtunele de frana si ambreiaj. merge treaba greu, nu prea am timp.

20131220_215402_zpsr7lcgc6x.jpg

 

 

Si am pus de proba semicarenajul de Tuono, sa vad cum se potriveste. E OK, ii multumesc lui @Adrian pentru recomandare, el mi i-a directionat pe cei de la scarlattimoto.

 

20131220_201932_zpsx6kao98a.jpg

 

Si tot de proba, am agatzat si farul la locul lui.

 

20131220_215930_zpszcq6srnd.jpg

20131220_215948_zps1spijga8.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:))) stiu asta dar nu am unde sa testez acolo in garaj, nu am cum sa mai ies cu ea, inca nu am pus scaritele. am inceput lucrul la...toate odata, ca gusterul.

cu acatiste si pumni stransi, o termin pana la sezon.

imi place ghidonul asta pentru ca ma intinde putin pe rezervor. pozitie gen ducati monster.

daca nu va fi ok, renunt la el, nu-l tin asa de fantezie ca e fighter.

cam asa vine. loc de mana goala este. daca ridic, va fi si cu manusa. nu mi plac manetele de frana si ambreiaj ca pozitionare. odata cu ridicarea, va fi altfel

am eu ghidon drept ce un an si e super

 

la inceput este putin ciudat si o sa iti amorteasca mainile, dar dupa 1000km nu mai ai probleme. eu am bagat si ceva touring si nu am avut probleme

IMAG0055.jpg IMAG0056.jpg IMAG0057.jpg image.jpg

1380528_643240952398813_1237053790_n.jpg 1461043_399437583521795_267827218_n.jpg 1526109_649111108478464_1580924428_n.jpg

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

delete636: nu ma bag sa-ti dau sfaturi tehnice vis a vis de motor (e interesant),insa e pacat sa-l strici cu pozele alea,care poate pe unii ii incanta... dar pe mine personal nu.

 

la cata munca ai investit in el,ia si vb cu un baiat care stie sa faca 2-3 fotografii,nu din astia de duzina, si trage niste cadre misto. Si daca tii mortis sa bagi 2-3 fete, imbraca-le cu stil (nu merge cu geaca din aia si descheiata asa,si sutienu la vedere).. ai putea chiar sa mergi pe ideea de motociclista, si nu de fata-care-decoreaza-un-motor.


E pacat sa nu-i tragi niste poze misto la motoru' asta........

 

just my 2c..

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare delete636. Ti-am urmarit proiectul de la inceput, cred ca e unul dintre putinele streetfightere din Ro in adevaratul sens al cuvantului. De unde ai gasit bara de 22 mm pentru ghidonul drept? Au trebuit si alte cabluri de acceleratie? Si inca o intrebare din pura curiozitate. Cum da efectul ala de zgarieturi pe carene? Chit poliesteric peste si zgariat random? Arata foarte tare. Stima!

Salutare!

Ghidonul este de 34mm, doar capetele sunt de 22, acolo unde vin mansoanele. Materiale gasesti destul de usor la orice depozit.

Am schimbat cablurile pentru ca erau uzate si le-am schimbat traseul ca sa ajunga.

Da, din chit este facut finisajul.

 

Vreau sa ii schimb masca si sa ii fac alta. Asta nu se mai potriveste cu ce ideile din cap:)) deci este de vanzare.Daca o vrea cineva, sa dea un semn

 

delete636: nu ma bag sa-ti dau sfaturi tehnice vis a vis de motor (e interesant),insa e pacat sa-l strici cu pozele alea,care poate pe unii ii incanta... dar pe mine personal nu.

 

la cata munca ai investit in el,ia si vb cu un baiat care stie sa faca 2-3 fotografii,nu din astia de duzina, si trage niste cadre misto. Si daca tii mortis sa bagi 2-3 fete, imbraca-le cu stil (nu merge cu geaca din aia si descheiata asa,si sutienu la vedere).. ai putea chiar sa mergi pe ideea de motociclista, si nu de fata-care-decoreaza-un-motor.

 

E pacat sa nu-i tragi niste poze misto la motoru' asta........

 

just my 2c..

Pozele alea sunt un rahat. Tipa m-a rugat sa ii dau mobra sa se lungeasca pe ea vreo 2 ore pana o blitzeaza aia...

Sunt perfect de acord cu tine, doar ca prefer sa imi bag banii in benzina...nu in sedinte foto

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...