Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Foarte tare, maestre delete! Cum te descurci cu lupele noaptea?

Mi-am pus si eu pe faza scurta ... pisha tot, mai ales cu un bec mai bunisor. Vad diferenta deoarece am in paralel si un far cu diametrul de 10cm cu H4(Faza lunga/faza scurta) si practic am 2 becuri pe faza scurta, problema e ca ala de pe far abia se vede, l-am pus sa bata in fata in apropiere iar lupa in departare, nu mai zic ca faza lunga e acolo pentru flash-uri, lupa e mai mult decat indeajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Ped O'Phile

care poate executa un set de bracket uri pt o furca USD (diam jambei sus 53mm) ?

pe net/ebay sunt prea scumpe...

 

ceva in gen forkbrackets003.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

care poate executa un set de bracket uri pt o furca USD (diam jambei sus 53mm) ?

 

pe net/ebay sunt prea scumpe...

 

ceva in gen forkbrackets003.jpg

Vreau si eu fix acelasi lucru ... tot 53mm

Ar trebui sa cautam ceva ateliere de prelucrare prin aschiere sau cu CNC-uri.

Daca afli ceva, te rog da-mi si mie de veste. Merci.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident .

 

@Ped O'Phile, la banii mei, nu . Dar piesele din poza ta par de calitate , iar pretul reflecta asta . Probabil au stat multe ore pe CNC sa ajunga la produsul finit .

 

Incearca asa ceva . ai putea probabil sa le faci si singur si nu arata rau .. tom-headlight-mt2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca merge si cu "adaptari" atunci mergeti oameni buni la un magazin de instalatii si cautati un racord de îmbinare rapidă tip mufă cu diametrul necesar furcii voastre ca un triunghi din tabla cu 3 gauri se poate face foate usor oriunde.

33zclcn.jpg

 

Spor.

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

Robyb: nici la banii mei n-as da. Ideea este daca face sau nu banii, iar eu consider ca acele piese nu fac 100 $.punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca se gaseste ceva care sa arate fix cum arata ceea ce ai pus tu poate sa iasa ceva frumos si destul de profi, insa trebuie putina munca. Odata, confectionarea suportilor din tabla, trebuie ceva frumos taiat/gaurit si vopsit cum trebuie, sau polishat daca e din Al (desi nu recomand) si 2, cu un dremmel sa se finiseze racordul, sa se stearga literele etc. si poate fi vopsit. Ai vazut tu personal ceva ce s-ar potrivi? Eu am cautat (nu-ti exagerez) cam 3 saptamani si nu am gasit nimic identic (am cautat la magazinele mari).

Da. Exact ce am atasat am avut la un moment dat pe furca normala, adaptat cam asa cum ai zis tu. Am gasit asa ceva intr- un magazin de instalatii, cum am spus.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Bascula Monobrat + Roata + Disc frana +Amortizor Triumph Street Triple 955 2003.

 

Pret 140 de euro.

http://www.okazii.ro/componente-moto/bascula-si-roata-triumph-speed-triple-955i-ideal-proiect-streetfighter-monobrat-a126840196

Editat de Nationalistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator streetfighter 313

A iesit bine ! :) Astea tot de tine sunt facute ?

Motocicleta la baza este un gsx-r k2 momentan este inca in constructie de saptamana viitoare ma voi apuca serios de ea

post-75916-0-01391100-1369515264_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta la baza este un gsx-r k2 momentan este inca in constructie de saptamana viitoare ma voi apuca serios de ea

attachicon.gif969733_490099674391239_1292917853_n.jpg

wooow in sfarsit a prins forma.. beton mobra :10: dragutza foc gagica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...