Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Este frumos, spor la treaba!



cv potrivit pt farurile tale

Salut, am masurat farurile si au 10,5 si cea de-a doua problema este ca farurile sunt lipite.

Imi pare rau si iti multumesc pentru ajutor.

Tinem legatura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Este frumos, spor la treaba!

 

Salut, am masurat farurile si au 10,5 si cea de-a doua problema este ca farurile sunt lipite.

Imi pare rau si iti multumesc pentru ajutor.

Tinem legatura!

Salut ! nicio problema man , colaboram oricand cu placere, bafta la modificari ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slg mai trimiti inaltatoarele si ghidonul?

man ti le am trimis ! dar stii cum merge trb cu posta... :baldy:

 

nici o miscare prin zona streetfighterelor? :-L haide ti fratilor cu idei si proiecte noi... Nu mai modificam nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Riserele mele sunt aproape gata, maine merg la slefuit, apoi mi le vopsesc. Dupa care gauresc jugul si incepe sa se miste treaba. Revin cu poze.

 

De ce n-ai cautat un jug superior de Tuono,decat sa-ti bati joc de ala de pe Mille?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar imi place asta ultimul! Bravo!

multumesc pt apreciere! din pacate la ultima masca nu am reusit sa termin tot body kit ul (masca far,codita ,rezervor) era un proiect interesant dar am plecat de la firma unde lucram si aveam tot ce mi trebuia k sa l termin... :baldy: am mai avut un body kit dar l am dat mai de mult !

post-68579-0-87583300-1348913013_thumb.jpg
post-68579-0-29769300-1348912990_thumb.jpg
post-68579-0-16237300-1348506648_thumb.jpg
post-68579-0-08905000-1348913087_thumb.jpg
post-68579-0-38179700-1348913061_thumb.jpg
post-68579-0-84823000-1348913038_thumb.jpg
post-68579-0-91394600-1348913171_thumb.jpg
post-68579-0-55825200-1348913117_thumb.jpg
post-68579-0-94680500-1348913141_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accesorii marfa, dar rezultatul pertotal nu prea imi place.

 

Are cineva de vanzare niste clipons/semighidoane joase pt. furca de 39mm? Ma mananca in ... sa fac niste schimbari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma apuc si eu aproape/ oarecum/ sa zicem...serios de-a mea viespe...

-adaptari suporti scarite ss

-adaptare codita completa de r6 2006

-adaptare la amortizor reglabil gaz de f3

-suporti far din jug bulit, pentru far gsxr k4

post-70829-0-15319800-1386355684_thumb.jpg

post-70829-0-19047600-1386355686_thumb.jpg

post-70829-0-33074900-1386355688_thumb.jpg

post-70829-0-46253000-1386355690_thumb.jpg

post-70829-0-24576400-1386355692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma apuc si eu aproape/ oarecum/ sa zicem...serios de-a mea viespe...

-adaptari suporti scarite ss

-adaptare codita completa de r6 2006

-adaptare la amortizor reglabil gaz de f3

-suporti far din jug bulit, pentru far gsxr k4

o sa arate bn viespea cu codita de r6 -06 am vazut altele modificate asa...ar fi fost bn daca montai si o furca usd :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si dificil de adaptat alte furci pe Hornet... din diverse motive, au facut furca originala lunga...

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

serios, ai masurat tu?

mai lunga decat care furca? in comparatie cu ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, m-am exprimat semi-gresit. Ma refeream la distanta dintre jugul superior si cel inferior. Oricum, e dificila montarea unor telescoape diferite pe Hornet, imi aduc aminte de cand am avut si eu unul. Cel putin la modelele dinainte de 2007. Majoritatea forumurilor internationale evidentiaza acest lucru. Mai jos e un exemplu:

 

http://honda599.com/forums/archive/index.php/t-7232.html

 

In plus, ma deranjeaza atitudinile sarcastice gratuite. Vrei sa transmiti ceva constructiv - te rog. Vrei sa ma iei la maciuci gratuit - gaseste pe altcineva. Sunt pe acest forum pentru a afla lucrurile care ma intereseaza si poate pentru a impartasi cu altii cate ceva util.

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, m-am exprimat semi-gresit. Ma refeream la distanta dintre jugul superior si cel inferior. Oricum, e dificila montarea unor telescoape diferite pe Hornet, imi aduc aminte de cand am avut si eu unul. Cel putin la modelele dinainte de 2007. Majoritatea forumurilor internationale evidentiaza acest lucru. Mai jos e un exemplu:

 

http://honda599.com/forums/archive/index.php/t-7232.html

 

In plus, ma deranjeaza atitudinile sarcastice gratuite. Vrei sa transmiti ceva constructiv - te rog. Vrei sa ma iei la maciuci gratuit - gaseste pe altcineva. Sunt pe acest forum pentru a afla lucrurile care ma intereseaza si poate pentru a impartasi cu altii cate ceva util.

O zi buna.

ok man, schimbi axul si ai rezolvat,

multe modele se potrivesc intre ele, de ex iei furca de cbrF3 si o montezi direct pe cb500, fara nici o modificare

 

nu vroiam sa te iau la maciuci :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor fara discutii aprinse!! mai bn schimbam idei cum sa modificam joanghinile de mobre:)) trb este ca aproape orice este posibil de modificat de adaptat pe orice mobra atata timp cat exista bani .. :banpls: chestia e ca la noi in Ro se fac numai mici modificari la mobre sincer vb acum nu prea am vazut un streetfighter realizat in Ro modificat bara'n bara cum se spune ... poate si lipsa de finante ,de tehnologii ne impiedica sa realizam astfel de proiecte :baldy: ca oricum de idei nu cred ca ducem lipsa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am in sufragerie un proiect, Cbr600F3 caruia tocmai i-am pus furca de hornet 2002, singura modificare e axul de hornet care a fost scurtat

 

si ca masuratoare la jamba, furca de cbrF3 a iesit mai lunga cu peste 1cm

restul nu am putut masura pentru ca una e comprimata fiind montata pe motocicleta iar alta nu...dar mai mult ca sigur cea de F3 e mai lunga per total

 

asa ca, furca de hornet NU este mai lunga! (DAR este mai lata, distanta laterala intre furci este mai mare fata de furca de F3)

distanta intre juguri da, dar se rezolva

 

nu este cu nimic mai greu de schimbat o furca de hornet cum zic aia pe forumuri acolo facand confuzii intre rake si trail angle etc...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...