Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

ahahah nici tu nu stii ce vrei:) ba o vinzi, ba o dezbraci =))

Man, am mai scris, sta la vanzare o luna, daca nu se da, o dezbrac.... au mai ramas 2 saptamani si deja incep pregatirile... :D

 

Mda... incep iar o noua aventura. De data asta, dupa un GSXF si un 900RR, imi dezbrac frumoasa mea italianca... singur impotriva tuturor (prietenilor mai, care sunt convinsi ca sunt pe cale sa stric o motocicleta foarte buna) intru pe drumul dificil, dar irezistibil, al modificarilor. Nu va deveni chiar un SF, mai degraba un BigNaked personalizat.

Si asa incepe... intai dam jos frumos tot carenajul.

20131103_194010_zpsb4544b6f.jpg

20131103_194030_zps6b039323.jpg

 

Apoi punem de proba viitorul ghidon si viitorul far.

Far2_zpseda47a1d.jpg

Far1_zpsb185721b.jpg

 

Saptamana viitoare imi ajung riserele si urmeaza adaptarea lor la jug. Va urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

Acu serios, nu-mi place farul ala:) Dar oricum e 100% chestie de gust. Tre sa-ti placa tie, nu altcuiva:)

Eu-s setat pe un far rotund:)


Bordul il pastrezi cel de la Aprilia? Baga mai multe poze. Ce bracket folosesti la faruri/bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pastrez bordul original, am comandat altceva, o sa pun poze cand vine. Inca nu stiu cu ce o sa-l prind, o sa fac ceva atunci. Bracket pentru far cred ca voi folosi coliere din alea de teava de gaz, care au piulita sudata pe ele.

Adica din astea:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca era goodkat care avea niste din astea facute binisor. Ar da nasol de tot suportii din balarii din alea, ma gandisem si eu sa fac asa la zxr cand aveam, dar arata prea penibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pastrez bordul original, am comandat altceva, o sa pun poze cand vine. Inca nu stiu cu ce o sa-l prind, o sa fac ceva atunci. Bracket pentru far cred ca voi folosi coliere din alea de teava de gaz, care au piulita sudata pe ele.

Adica din astea:

sau poti face din jugul superior..asta in caz k ai vreunul care nu ti mai trb

post-68579-0-28761400-1382020648_thumb.jpg
post-68579-0-27283200-1382020762_thumb.jpg
post-68579-0-74334200-1382020704_thumb.jpg

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate amandoi. @SLG - ideea e buna, dar nu am jug in plus. Oricum, arata prost de tot cu colierele alea de gaz. Deci voi construi ceva singur... ata ete.



In plus, am nevoie de un belly pan care sa incorporeze frumos radiatorul de ulei. Si ce naiba facem, Adriane, cu coil covers-urile alea, ca nu am de gand sa dau 6 milioane pe ele, phute-le-ash? Idei?

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc la ceva de genul: taiat o "catusha" din ceva teava de inox, apoi facut un "shlitz" longitudinal si sudate niste "urechi" de-o parte si de alta a "shlitzului", cu gauri in ele pentru strangere, si cu una din "urechi mai lunga, pe capatul careia sa fixez masca... still processing... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Hellicks , cred ca ti-am mai dat o data link ul, sunt niste baieti in UK care fac cateva piese de care ai nevoie (alea de Tuono):

 

http://www.scarlattimoto.co.uk/scarlatti-store/index.php?main_page=index&cPath=1&zenid=dbc69da2b8585e5e9c85031309f537bf

 

si mai exact:

 

Ram air urile: http://www.scarlattimoto.co.uk/scarlatti-store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=293

 

coil covers: http://www.scarlattimoto.co.uk/scarlatti-store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=134

 

water bottle cover: http://www.scarlattimoto.co.uk/scarlatti-store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=228

 

Vezi,uita te atent la fiecare produs ca-ti poti alege culoarea. Daca mergi pe carbon fiber, te sparce la pret. Cel mai ieftin e pe alb. e aproape in JUMATE.


Eu cand o sa am bani la iarna, vreau sa-mi iau de la ei.

 

La belly pan, sincer ,nimic n-o sa arate mai fain si mai OEM decat belly pan ul de Tuono, dar asta chiar nu l-am gasit nicaieri (cel putin nu la un pret care sa merite sa-l iau in considerare).

 

La far, eu tre sa ma gandesc la un bracket care sa tina atat farul,cat si bordul,adica ceva ce va fi prins de furca, pt ca nu vreau ca farul si bordul sa ramana orientate inainte cand virez, ci sa se miste in directia in care virez... (la far e important asta, la bord nu era esential,dar n am cum altfel,pt ca ar lovi furca bordul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Adrian, nu observasem diferenta de pret daca selectez ALB. La banii astia parca incepe sa mai mearga...

In legatura cu suportul de far si bord, si eu vreau acelasi lucru, sa fie ambele prinse de furca, nu de cadru.

In alta ordine de idei, cred ca incep sa vand piesele de care nu mai am nevoie, inclusiv carenaj. Deocamdata, poate va trebuie la careva niste pahare de lichid de frana. Heftin.

Borcane2_zpsfedc39c3.jpg

Borcane1_zpsa108bd85.jpg

Borcane_zps4fa42a7c.jpg



... si incep sa ia forma si riserele. Mai e de lucru, dar ne apropiem de rezultat. Pana la urma, tre sa fie si ceva custom pe motor, nu? :D

 

Risere1_zps85e8930d.jpg

Risere_zps1a7abde4.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu vreau sa fiu bulangiu,da oglinzile alea par montate ciudat/pe dos.

 

si am cateva observatii: ai vopsit totul in negru, si arata bine, dar oglinzile alea cromate si toba la fel strica motoreta, fa ceva sa ai totul negru pe ea

 

farurile la fel (sa nu fie cromate), sau poti monta doar unul singur,rotund (aici e chestie de gust).

 

bellypan ul inainteaza cam mult sus parca, mergea doar in partea de jos mai bine

 

 

observatiile mele is pur subiective. per total imi place, e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as mai ascunde din matzaria de cable din fatza, stiu ca e greu, dar eu asta as face. Chestia cu oglinzile... tine de gusturi, si ale mele vor fi foarte similare, dar rotite deasupra ghidonului, nu in exterior. Mai mici si negre mat. In rest e OK, mie imi plac astea cu doi ochi, am avut acum vreo 7 ani un GS din astia "ochios". :D



A, si as schimba semighidoanele, mie imi plac cu ghidoane gen streetbar, superbike sau dragbar.



Ce bord ai folosit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proiectul ne este terminat si matzaraia apare deoarece sunt conectate ceasurile de bord si mai am ceva de lucru si la semnalizare. Oglinzile se regleaza in toate directiile si acum asa sun in sus deasupra ghidonului.

Bordul folosit este KOSO db-01r.

Iti multumesc pentru pareri.



Scuze,

.... proiectul NU este terminat si matzaraia apare deoarece NU sunt conectate ceasurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Va prezint si eu micutul meu: GPZ 500 S.

 

Ce parere aveti?

[/url]">http://k6rm.jpg

[/url]">http://1r35.jpg

[/url]">http://2dxe.jpg

cv potrivit pt farurile tale

post-68579-0-59555300-1382020713_thumb.jpg
post-68579-0-80183900-1380219586_thumb.jpg
post-68579-0-06265000-1380219608_thumb.jpg
post-68579-0-90405800-1380219541_thumb.jpg
post-68579-0-34460600-1380219506_thumb.jpg
post-68579-0-90168200-1380219562_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

SLG mai ai oglinzile alea? ca nu stiu ce am facut cu mesajul ala nu mai am pozele. mai ataseaza-mi o data poze mai clare cu ele,si sa vad dimensiunea la surubul lor,sa vad daca mi intra in gaurile alea din pompele de ambreiaj /frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-68579-0-11038900-1381075330_thumb.jpg da frate le mai am ,cred ca suruburile de prindere este de 8 parca
post-68579-0-59256800-1381075485_thumb.jpg
post-68579-0-41627600-1382020674_thumb.jpg


se vinde far ul dna 180 + suporti prindere pt furca usd 50mm, ghidon street + prinderi ,semnalizatoare pe led ... bune pt un proiect streetfighter

post-68579-0-74334200-1382020704_thumb.jpg
post-68579-0-41627600-1382020674_thumb.jpg
post-68579-0-28761400-1382020648_thumb.jpg
post-68579-0-77457200-1381075530_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cat vrei doar pe bracket ul de ar (ala facut din jug) ?

si zi-mi ce distanta e intre suruburile care ar tine farul (gen distanta intre suruburile de la semnalizare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ghidonul cu prinderile cat costa?

 

adrian gata o transformi?

 

vroiam sa o tranform de mult, dar faptul ca mi-am rupt de tot cadrul de bord de la drumurile astea imputite (avea o fisura mai demult), m-a fortat sa dau jos carenajul complet (fata + lateral) si nu il mai pun napoi,ca vroiam s-o fac naked..

 

primordial e un far si bracket (ca acum circul cu far de bicicleta) + suport de bord.

 

restul,cosmetizari...peste iarna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...