Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

banditul ala e o mizerie,groaznic,hidos ca sa nu mai spun cata originalitate oi fi rau dar nu ma pot aptine aaa si culoarea e sub orice critica mare pacat daca vedem pe strazi asa ceva e pericol de accident...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banditul ala e o mizerie,groaznic,hidos ca sa nu mai spun cata originalitate oi fi rau dar nu ma pot aptine aaa si culoarea e sub orice critica mare pacat daca vedem pe strazi asa ceva e pericol de accident...bafta

Ce radical esti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate am fost exagerat dar raman la parerea mea plus ca eu cand vad masitile astea de monstri sau cum vreti sa le spuneti pe mine ma ia groaza :yikes: ...ma intreb oare cand se va termina cu ele (absolut niciodata):)...am mai intrebat pe aici daca cineva a vazut vreo masca misto fara monstrii balauri etc...si exceptand home made uri eu unul abea astept sa vad altceva(am mai vazut oarecum si altceva dar tot cu radacina de monstru)pana atunci avem optiune de home made cum vrea fiecare ...o fi naspa ambreiaju dar sunetul e frumos :)...apropo asta e ce am facut eu acum vreo 3 ani nu este un streetfighter(desi imi doresc sa continui modificarea)...de inceput am vrut sa renunt la pozitia de SS si ce a iesit mie imi vine manusa :)...bafta

post-3947-0-18153000-1331286270_thumb.jpg

post-3947-0-11807900-1331286348_thumb.jpg

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica ai cazut si ai dat jos carena fata .Tare.

 

nu inteleg de ce aruncati cu noroi in munca altuia . Daca nu iti place tie aia nu inseamna ca e urat. Prinderea mastii fata e cam insestetic facuta , in rest bandit-ul e cam original . Iar sa spui despre bandit ca e mizerie , ai dat cu bata-n balta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica ai cazut si ai dat jos carena fata .Tare.

 

nu inteleg de ce aruncati cu noroi in munca altuia . Daca nu iti place tie aia nu inseamna ca e urat. Prinderea mastii fata e cam insestetic facuta , in rest bandit-ul e cam original . Iar sa spui despre bandit ca e mizerie , ai dat cu bata-n balta.

Pai asta am zis si eu, motocicleta are un look clean, dar prinderea farului si a bordului s-a facut cam... din topor.

Pana la sfarsitul lunii o sa incerc ceva pe Fazerul meu, sa adaptez cumva o prindere de bord. O sa postez aici, poate ii dau cuiva idei ca sa nu se chinuie cu tot felul de prinderi, in special pentru cei cu carene care renunta la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate am fost exagerat dar raman la parerea mea plus ca eu cand vad masitile astea de monstri sau cum vreti sa le spuneti pe mine ma ia groaza :yikes: ...ma intreb oare cand se va termina cu ele (absolut niciodata):)...am mai intrebat pe aici daca cineva a vazut vreo masca misto fara monstrii balauri etc...si exceptand home made uri eu unul abea astept sa vad altceva(am mai vazut oarecum si altceva dar tot cu radacina de monstru)pana atunci avem optiune de home made cum vrea fiecare ...o fi naspa ambreiaju dar sunetul e frumos :)...apropo asta e ce am facut eu acum vreo 3 ani nu este un streetfighter(desi imi doresc sa continui modificarea)...de inceput am vrut sa renunt la pozitia de SS si ce a iesit mie imi vine manusa :)...bafta

gusturile nu se discuta, dar ducati e opera de arta (mai putin fiabilitatea italieneasca) si ce ai facut cu al tau tine de gustul fiecaruia...intamplator gustul tau nu coincide cu al meu :cheers:

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Robyb:nu ca am cazut a fost motivul am si spus ca am vrut sa renunt la pozitia de SS de cazut am gazut dupa ce am facut modificarea:)si daca te uitai mai atent nu iam dat numai carena jos oricum sa nu intram in detalii...si dupa cum am spus este PAREREA MEA plus ca nu am spus de motocicleta suzuki bandit ca este o mizerie ci mam referit strict la asta in urma modificarilor...bafta

@KMIHAI:da ducati este o moto frumoasa dar cu fiabilitatea te contrazic nu are rost sa vb de asta mai ales aici au mai fost n discutii despre subiectul asta dar tias recomanda sa te mai informezi si sa nu iei in seama cliseele...

@Goodkat:iti recomand farul de ducati monster este un pic mai mare decat cel de hornet sau sv personal imi place foarte mult cum arata dar ce e mai important face lumina frate fooooarte bine si pe faza lunga e demential zici ca esti cu locomotiva:))...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

goodkat, am luat eu far de hornet de 2004 si vezi ca are tot 2 becuri in interiorul farului, asa ca nu e chiar asa negru dracul. ar arata mai frumos cu un far de gsr sau fz6n. zic si eu, gusturile nu se discuta...:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate am fost exagerat dar raman la parerea mea plus ca eu cand vad masitile astea de monstri sau cum vreti sa le spuneti pe mine ma ia groaza :yikes: ...ma intreb oare cand se va termina cu ele (absolut niciodata):)...am mai intrebat pe aici daca cineva a vazut vreo masca misto fara monstrii balauri etc...si exceptand home made uri eu unul abea astept sa vad altceva(am mai vazut oarecum si altceva dar tot cu radacina de monstru)pana atunci avem optiune de home made cum vrea fiecare

 

 

sa intri pe topicul de streetfightere si sa zici ca te deranjeaza home-made-urile :))

ma apuca rasul sincer

 

 

orice home-made poate ajuge sa fie produs in masa si orice factory made poate ajunge home made, prin luare de mulaj dupa original

 

de ex eu fac un design si il vand in china sa zicem, apoi pe piata apar 100000000 copii ale designului meu , sub forma de masti de plastic (nu vorbim de masti predator ci despre orice model)

 

ex contra: iei masca de duke ktm (fapt real deja), modifici un detaliu pe ea, iei mulaj si gata ai masca ta home made, facuta de tine ce mai!

 

sa nu intelegi ca incerc sa te opresc din a-ti exprima parerea, pe forumul asta orice este posibil/permis(asa se pare) dar mi se pare ca esti departe de a intelege fenomenul streetfighter daca te opui lucrurilor facute manual caci acest cu.rent in mod clar a aparut si s-a dezvoltat in "spatele blocului", un Sfighter adevarat este HOME MADE!!!

MADE not BOUGHT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Robyb:nu ca am cazut a fost motivul am si spus ca am vrut sa renunt la pozitia de SS de cazut am gazut dupa ce am facut modificarea:)si daca te uitai mai atent nu iam dat numai carena jos oricum sa nu intram in detalii...si dupa cum am spus este PAREREA MEA plus ca nu am spus de motocicleta suzuki bandit ca este o mizerie ci mam referit strict la asta in urma modificarilor...bafta

@KMIHAI:da ducati este o moto frumoasa dar cu fiabilitatea te contrazic nu are rost sa vb de asta mai ales aici au mai fost n discutii despre subiectul asta dar tias recomanda sa te mai informezi si sa nu iei in seama cliseele...

@Goodkat:iti recomand farul de ducati monster este un pic mai mare decat cel de hornet sau sv personal imi place foarte mult cum arata dar ce e mai important face lumina frate fooooarte bine si pe faza lunga e demential zici ca esti cu locomotiva:))...bafta

m-am informat stai flexat ca inainte de bandit am vrut sa-mi iau un monster si pe langa ca sunt mai scumpe, fiebilitatea nu e doar un cliseu....ducati-urile sunt pt mecanici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am informat stai flexat ca inainte de bandit am vrut sa-mi iau un monster si pe langa ca sunt mai scumpe, fiebilitatea nu e doar un cliseu....ducati-urile sunt pt mecanici

 

567-ducati-making-mechanics-out-of-riders-since-1946.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ICE QUEEN:TE ROG FII MAI ATENTA NU AM SPUS O SECUNDA CA SUNT IMPOTRIVA HOME MADE URI BA DIN CONTRA AM SPUS CA ASTA RAMANE CA ALTERNATIVA FATA DE PIATA PTR CA PE PIATA GASESTI NUMAI MONSTRII SI BALAURII ETC:))...ASA CA NU TRE SA IMI SPUI ACUM TOATA ISTORIA STREET FIGHTER MERSI ORICUM...CAT DESPRE DUCATI ESTE O PANARAMA DE MOTO DAIA IN 4 ANI DE CAND IL AM SCHIMB DOAR CONSUMABILE REPET NU VREAU SA INCEP DE DUCATI CA E NUS CUM SAU BLABLA NU ESTE LOCUL POTRIVIT :D ....VB DE STREETFIGHTERE SI MASTI SI FIARE TAIATE SI SUDATE STRAMB LA LOC:)...BAFTA

@KMIHAI...PROBABIL PUNCTUL DE INFO A FOST GRESIT :)...BAFTA

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 2 de H11 farul de 2004, dar incearca la topicul dedicat sa aflii ce combinatii poti sa faci :D. pe langa alea 2 mai are 1 mic de pozitie... e greu cu el... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete ce manete pfalalila mi-am luat

te-ai dat pe chinezesti ? :unsure: deshi ... par ok, ce m.m. nu cred ca se rup in mers.

http://shop.the2wheels.com/Adjustable-CNC-Racing-Levers_c13.htm

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand codita yamaha r6 2007 ( carena, undertail, sa pilot, capac monopost si stop spate)

far yamaha mt 03 cu printeri cu tot

 

piesele le am cumparat pentru un proiect streetfighter la care am renuntat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baic

 

 

 

post-54788-0-19156800-1331758784_thumb.jpg post-54788-0-12769500-1331758818_thumb.jpg

 

sper sa o termin 1-2 luni max

bravo bravo!sa-i faci musai ceva cu aripa fata sa fie "prelungirea" fibrei de pe rez :rolleyes: .spor la treaba :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...