Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

intradevar ti-a iesit super , eu insa nu as renunta la bord .... eventual as trece la unul electronic de dimensiuni mai mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am bagat fiecare mufa intr-o camera de biciceta pe care am sigilat-o in capete cu banda izolatoare si sper sa tina. eu insa am avut loc sa le maschez dupa far.

am terminat in sfarsit si minipoiectul meu de soft fighter si mie unul imi place foarte mult ce a iesit.

frumoasa tare cu farul polisport parca.am vrut sa imi iau si eu dar nu credeam ca da asa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Polisport este..asa-i.

Farul l-am luat de la RomiMoto si a fost destul de ieftin dar sincer...nu bate ca cel original.

Ca design...si mie imi place cum sta.

A ta e gata?...sau mai ai de modificat una alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Polisport este..asa-i.

Farul l-am luat de la RomiMoto si a fost destul de ieftin dar sincer...nu bate ca cel original.

Ca design...si mie imi place cum sta.

A ta e gata?...sau mai ai de modificat una alta?

este asa cum arata in poze ,mai sus o idee.am gasit si furtun frana acum sunt in tratative cu vanzatorul.mai am lichidele si mai nou baia de ulei ca am crapat-o :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este asa cum arata in poze ,mai sus o idee.am gasit si furtun frana acum sunt in tratative cu vanzatorul.mai am lichidele si mai nou baia de ulei ca am crapat-o :angryfire:

 

Zi-mi si mie de unde ti-ai luat farul si cat te-a costat? Eu l-am gasit pe ebay pe la vreo 40 de euro. Merge cu bec H4 nu? Cum lumineaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi si mie de unde ti-ai luat farul si cat te-a costat? Eu l-am gasit pe ebay pe la vreo 40 de euro. Merge cu bec H4 nu? Cum lumineaza?

farul l-am cumparat de la userul Dnepr&Sidecar http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanzare-accesorii-echipament-motociclete-second-hand-far+ijdneprvoshodminsk50+lei+bucata-144419.html .este un vanzator de incredere.mai avea un far din cate am inteles. al meu este far de comunista,cu bec bulb(cum aveau daciile) dar se poate pune h4 prin cumpararea unui inel de plastic adaptor http://www.google.ro/imgres?q=inel+plastic+adaptor+h4&hl=ro&sa=X&biw=1024&bih=608&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=loERJrLe0qDm2M:&imgrefurl=http://www.daciaclub.ro/Philips-X-treme-Power-H4-page-7-t135796-s180.html&docid=osrt_0lzKiMtZM&imgurl=http://www.daciaclub.ro/galerie/albums/userpics/50137/abc.jpeg&w=800&h=600&ei=tSCqT-_MC8r74QSP4ODGCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=238&vpy=148&dur=3208&hovh=194&hovw=259&tx=165&ty=131&sig=114620118481018760223&page=1&tbnh=131&tbnw=186&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:1,s:0,i:70 .cred ca vede foarte bine tinand cont ca este un far mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama , nu prea am dibuit treaba cu releul pe farurile H3 ! nu stiu ce conexiune sa fac dar iata ce a iesit ....

varianta 1

 

 

si varianta 2 la care m-am oprit

 

 

 

toate cablurile le-am bagat intr-o cutie de alimente care se inchide ermetic si am legat-o sub bord , se vede in poza 2 ceva albastru pe sub masca neagra aceea e cutia

 

momentan astept sa ma loveasca inspiratia pentru ca nu sunt multumit de cum a iesit traba :D

 

 

 

 

nu mai ai schema aia? vezi ca poti sa topesti ceva fire daca mergi cu ambele faruri aprinse fara releu.

 

 

 

uite aici o idee

 

KSpeedER6n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator

p5010210.jpg

 

banditul rosu cu bracketii (care tineau masca)prea lungi si ceasuri originale(acum are koso) a fost rectificat de catre posesor, asa arata acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum sunt in faza de probe , momentan astept sa vina sculele necesare pentru confectionarea unui nou cadru de far pentru ca cel al motorului e prea lat , dar o sa raman pe varianta fara masca peste faruri !

cat despre schema de montaj a releului : m-a cam bagat in ceata :D dar am sa-i dau eu de cap ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intereseaza pe cineva un USD-eu? Exact asa cum e furca, in stare foarta buna, servisata in vara, nu curge ulei, cu roata, discuri ca noi, etrieri zxr750, placute foarte bune, doar de montat pe alt moto (daca se potriveste axul de la jug, daca nu, la presa, presat altul si away we go) - 300 eu.

 

 

20120515092943.th.jpg20120515092938.th.jpg20120515092957.th.jpg

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie careva unde se pot gasi la noi ghidoane Clubman?

 

A mai avut careva experienta cu asa ceva?

 

M-ar interesa sa-mi montez pe sv ul meu (sv 650 N)

 

E cea mai ieftina solutie pt a cobora ghidoanele (ca sa schimb pe semi ghidoane tre' sa schimb juguri etc etc...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand prinderi oglinzi pentru ghidon de 22mm,sau schimb cu oglinzi pt naked. se pot folosi si pt montajul suportului gps,pda sau la alte aplicatii

/index.php?/topic/678800-vand-prinderi-ghidon-pentru-oglinzi-22mm/

post-44532-0-63103200-1338836805_thumb.jpg

post-44532-0-64490800-1338836815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva unde se pot gasi la noi ghidoane Clubman?

 

A mai avut careva experienta cu asa ceva?

 

M-ar interesa sa-mi montez pe sv ul meu (sv 650 N)

 

E cea mai ieftina solutie pt a cobora ghidoanele (ca sa schimb pe semi ghidoane tre' sa schimb juguri etc etc...)

am eu niste oglinzi cu tot cu prinderi. esti din bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand prinderi oglinzi pentru ghidon de 22mm,sau schimb cu oglinzi pt naked. se pot folosi si pt montajul suportului gps,pda sau la alte aplicatii

/index.php?/topic/678800-vand-prinderi-ghidon-pentru-oglinzi-22mm/

vezi la mine in semnatura daca te avantajeaza ceva ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...