Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

arata beton, sa mai pui poze.

 

mai pun cand mai modific ceva

 

vreau sa ii mut evacuarea sub codita, si o sa imi trebuiasca ceva banda izolatoare termic, ai idee cam ce grosime trebuie sa pun pe teava incat sa nu arda la mana, crezi ca sunt suficiente 2 straturi?

 

vinzi si la m sau trebuie sa iau neaparat o bucata de x metri

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca o dat caldura m-am apucat asa incet si eu de a mea. i-am pus furca de cbr 929 si alt far. o sa-i pun alt ghidon de streetfigter. ce vedeti in poza nu e definitiv. mai am ceva de rezolvat. la codita nu ma bag ca inca imi place modelul de la Hornet 2003 si deocamdata o sa ramana stock. sper sa va placa. comentarii pro si contra...idei...astept. numa bine si spor

post-19521-0-63559000-1332524694_thumb.jpg

post-19521-0-95905700-1332524761_thumb.jpg

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos se integreaza farul cu restul motocicletei!

Sugestii? Niste barend mirrors micutze, pinten, o aripa fata redesenata si mai agresiva si, daca vrei, du-te la cineva care stie bine cu fibra sa-ti mai "ascuta" liniile rezervorului. :) Eu asa o vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-54788-0-88225100-1332548220_thumb.jpg ce sa aleg dintre astea 4?

2 oricum e trelis de ducati 999 poate cu f mici diferente ai putea sa te inspiri de la mv agusta brutale e tot motor in linie ...intrebarea mea este ai de gand sa iti faci cadru de la 0 daca da in ro? si unde? ...:)...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea merg barend mirrors pe ghidoane de naked...

Da, ai dreptate, nu prea merg bine, CI MERG FOARTE BINE :) :cheers: Uita-te dupa Triumph Speed Triple sau Monstere cu barend si ai sa vezi :) Ideea e ca trebuie ales cu grija modelul. Oricum, ebayul e plin de asa ceva, cu 30 $ poti face o incercare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea merg barend mirrors pe ghidoane de naked, alea merg pe semighidoane si pe clubman bars, parerea mea, in rest sunt de acord cu tine. @ Krysty, cat te-a costat furca+roata?

 

acum o sa mai vad si de oglinzi. astept sa imi vina ghidonul deocamdata.

eu am luat toata fata de CBR 929 2003...furca,juguri, roata cu totul (discuri, etriere, furtune frana), aripa fata si m-o dus la 500 euro. o sa trebuiasca sa mai las din joambe mai jos ca mi se pare ca la o groapa mai adanca o sa loveasca in galerii sau radiator si nu vreau sa risc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum o sa mai vad si de oglinzi. astept sa imi vina ghidonul deocamdata.

eu am luat toata fata de CBR 929 2003...furca,juguri, roata cu totul (discuri, etriere, furtune frana), aripa fata si m-o dus la 500 euro. o sa trebuiasca sa mai las din joambe mai jos ca mi se pare ca la o groapa mai adanca o sa loveasca in galerii sau radiator si nu vreau sa risc.

nu o sa loveasca decat daca dai in ditamai craterul...si apoi nu iti mai bati capul de galerii.trust me..aceeasi senzatie o aveam si eu cand am pus furca de gixxxer.am probleme doar cand o urc in scara pe trepte :rolleyes: ...deci ii pui bugspoiler agresiv?iti fac unul? :banana:

 

post-54788-0-88225100-1332548220_thumb.jpg ce sa aleg dintre astea 4?

personal nu ma dau in vant dupa cadrul de genul ala.dar nah,gusturile nu se discuta.intrebarea mea e...cum a mai intrebat cineva...cine gandeste cadrul respectiv?cine il face?ca nah,ma gandesc si eu cam cum e sa construiesti un cadru de la zero sa il pui pe o motoreta care avea alt cadru si ciclistica era gandita pt cadrul respectiv.spor la munca :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac alt cadru, fac doar o "masca" pentru cadrul actual. doar ca nu pot sa ma hotarasc asupra designului, trebuie sa fie mai inalt si mai lat decat cadrul meu

 

 

 

@george05 al tau este hornetul ala de pe bikeshop imbracat in carbon?

daca da, cat a costat? (doar materialele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac alt cadru, fac doar o "masca" pentru cadrul actual. doar ca nu pot sa ma hotarasc asupra designului, trebuie sa fie mai inalt si mai lat decat cadrul meu

 

 

 

@george05 al tau este hornetul ala de pe bikeshop imbracat in carbon?

daca da, cat a costat? (doar materialele)

pai si din ce vrei sa faci aceasta "masca"...personal eu cred ca te complici f rau mai bine faci ceva pe cadrul care il ai in orice caz spor la lucru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac alt cadru, fac doar o "masca" pentru cadrul actual. doar ca nu pot sa ma hotarasc asupra designului, trebuie sa fie mai inalt si mai lat decat cadrul meu

 

 

 

@george05 al tau este hornetul ala de pe bikeshop imbracat in carbon?

daca da, cat a costat? (doar materialele)

dap,al meu e.ti-am dat un PM. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand far de GSXR k6/k7 :

Pret : 125 euro

Locatie : Bucuresti

 

Sorin - 0721240806 - sorin128@yahoo.com

Primul far s-a dat !

 

 

De vanzare al doilea far :

 

Vand far Hornet 2003-2006 cu tot cu suportii laterali cat si cu sub-cadrul aferent. Se poate monta pe orice motocicleta foarte repede. Farul este impecabil.

Pret : Far:350lei.Prinderi+cadru:100lei.La pachet:400lei

Locatie : Bucuresti

 

29lbe6g.jpg

rtl16c.jpg

wh09qf.jpg

okuz5u.jpg

5dwihh.jpg

10g9uh5.jpg

 

Sorin.

 

email : sorin128@yahoo.com

telefon : 0721240806

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu prea merg barend mirrors pe ghidoane de naked, alea merg pe semighidoane si pe clubman bars, parerea mea"

 

 

parerea mea e ca pot sa arate foarte bine oglinzile bar-end, mai ales pe un ghidon mai agresiv, in functie de ce oglinzi iei, si cum te joci cu ele

de exemplu eu le urasc pe alea "napoleon", puse in sus, pe un clubman bar eventual... oribil!

 

eu asa am:

 

post-7137-0-81057100-1333434773_thumb.jpg post-7137-0-47361400-1333434812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu prea merg barend mirrors pe ghidoane de naked, alea merg pe semighidoane si pe clubman bars, parerea mea"

 

 

parerea mea e ca pot sa arate foarte bine oglinzile bar-end, mai ales pe un ghidon mai agresiv, in functie de ce oglinzi iei, si cum te joci cu ele

de exemplu eu le urasc pe alea "napoleon", puse in sus, pe un clubman bar eventual... oribil!

 

eu asa am:

 

post-7137-0-81057100-1333434773_thumb.jpg post-7137-0-47361400-1333434812_thumb.jpg

 

pana la urma las oglinzi ceva ascutite si infiletate. ca daca-i pun oglinzi bar-end o sa o prea lungesc si nu ma mai pot strecura asa lejer printre masini sau alte obstacole.

furca am lasat-o mai jos...sta foarte bine. inca mai astept ghidonu de la tip. sper sa nu fie teapa ca are deja o saptamana de cand l-a pus cu posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul far s-a dat !

 

 

De vanzare al doilea far :

 

Vand far Hornet 2003-2006 cu tot cu suportii laterali cat si cu sub-cadrul aferent. Se poate monta pe orice motocicleta foarte repede. Farul este impecabil.

Pret : Far:350lei.Prinderi+cadru:100lei.La pachet:400lei

Locatie : Bucuresti

 

Sorin.

 

email : sorin128@yahoo.com

telefon : 0721240806

S-a vandut si al doilea far : - doar prinderile au ramas :rolleyes: : 60 lei de folosesc cuiva

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu prea merg barend mirrors pe ghidoane de naked, alea merg pe semighidoane si pe clubman bars, parerea mea"

 

 

parerea mea e ca pot sa arate foarte bine oglinzile bar-end, mai ales pe un ghidon mai agresiv, in functie de ce oglinzi iei, si cum te joci cu ele

de exemplu eu le urasc pe alea "napoleon", puse in sus, pe un clubman bar eventual... oribil!

 

eu asa am:

 

post-7137-0-81057100-1333434773_thumb.jpg post-7137-0-47361400-1333434812_thumb.jpg

 

eu cred ca e o tampenie asta cu un anumit tip de oglinzi merg pe un anumit tip de ghidon

daca tie iti plac, inseamna ca merg.... restul nu conteaza

 

 

 

 

 

mi-am pus crashpaduri la roti

aproape am terminat cu galeria de evacuare si toba, mai trebuie sa pun ceva banda termoizolatoare pe galerii si mici finisaje la toba, si evacuarea e gata

post-54788-0-05631800-1333574859_thumb.jpgpost-54788-0-75187500-1333574789_thumb.jpgpost-54788-0-47190700-1333574833_thumb.jpgpost-54788-0-79934400-1333574709_thumb.jpgpost-54788-0-78311000-1333574318_thumb.jpgpost-54788-0-30471600-1333574348_thumb.jpg

 

urmeaza carena la codita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

am facut si o masca pt cineva intre timp

post-54788-0-61664900-1333575100_thumb.jpgpost-54788-0-08453400-1333575122_thumb.jpg

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........

 

foarte tare, esti primul pe care l-am vazut sa mai faca in lut, vezi ca exista scule speciale pentru a lut, au o sarma la capat care are diverse forme si le gasesti la magazinele de unde se aprovizioneaza artistii, se folosesc pentru a scoate lutul

pentru nivelat suprafetele poti incerca chiar scule folosite pentru chituit diverse, sunt mai ieftine

 

ca sa pastrezi lutul moale pune apa intr-un fas-fas din acela de curatat geamurile(sau de udat florile) si stropeste lutul cu el

 

 

bafta si posteaza in continuare!

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e o tampenie asta cu un anumit tip de oglinzi merg pe un anumit tip de ghidon

daca tie iti plac, inseamna ca merg.... restul nu conteaza

post-54788-0-61664900-1333575100_thumb.jpgpost-54788-0-08453400-1333575122_thumb.jpg

 

 

sigur ca 'gusturile nu se discuta'

suntem practic de aceeasi parere, si nu inteleg de ce ma citezi pe mine...?!?

eu doar am incercat sa-i arat omului ca (din punctul meu de vedere) oglinzile bar-end merg si pe ghidoane d'astea...

daca am scos eu vreo 'tampenie' si nu mi-am dat seama, lumineaza-ma si pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca 'gusturile nu se discuta'

suntem practic de aceeasi parere, si nu inteleg de ce ma citezi pe mine...?!?

eu doar am incercat sa-i arat omului ca (din punctul meu de vedere) oglinzile bar-end merg si pe ghidoane d'astea...

daca am scos eu vreo 'tampenie' si nu mi-am dat seama, lumineaza-ma si pe mine

 

am dat citat la discutie, nu neaparat la ce ziceai tu, din comoditate de ca cauta inceputul discutiei pe paginile anterioare :cheers:

 

foarte tare, esti primul pe care l-am vazut sa mai faca in lut, vezi ca exista scule speciale pentru a lut, au o sarma la capat care are diverse forme si le gasesti la magazinele de unde se aprovizioneaza artistii, se folosesc pentru a scoate lutul

pentru nivelat suprafetele poti incerca chiar scule folosite pentru chituit diverse, sunt mai ieftine

 

ca sa pastrezi lutul moale pune apa intr-un fas-fas din acela de curatat geamurile(sau de udat florile) si stropeste lutul cu el

 

 

bafta si posteaza in continuare!

am lucrat si cu "sarmele" alea , aveam masa plina de tot felul de prostii:)), oricum mai am ceva de lucru pansa sa ajung la un nivel decent.

am sa mai fac cateva masti dupa ce termin cu mobra si o sa am mai mult timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...