Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Are cineva pe 1000 rr filtru k&n ?

 

Ma gandesc sa imi iau si eu asa ceva , dar am o oarecare nelamurire , inafara de faptul k nu o sa mai trebuiasca sa il inlocuiesc p asta , mai ai si alte avantaje ??

Adica iti da cai in pus sau iti scade ? Am vazut pareri diferite p alte forumuri si as vrea niste opinii ale celor care detin astfel de filtre.

Ca nu prea s-ar merita sa dau banii p ceva care defapt scade puterea motorului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am interesat si eu. In primul rand filtrul K&N (sau orice alt filtru after-marker sport) permite mai mult aer sa intre in motor prin faptul ca pur si simplu are fantele mai mari. Asta pe un circuit curat si frumos, cu un motor cu care te dai numai acolo e foarte ok si bine. Dar daca ai o motocicleta care merge numai prin oras si prin praf, in timp toate acele particule care vor intra in plus (odata cu fluxul de aer sporit) nu vor face prea bine motorului. E drept, nu stiu ce inseamna acest "in timp" daca e vorba de 1-2 ani sau de 10. Iarasi, daca iti maresti admisia, e de bun simt sa iti modifici si evacuarea sa faca fata, nu? Daca modifici aceste lucruri e de la sine inteles ca ai modificat amestecul si in concluzie trebuie sa refaci harta motorului. Deci ti-ar trebuie un power commander sau ceva similar... mie mi se pare ca admisia, evacuarea si remaparea merg mana in mana...nu vad sensul sa faci DOAR 1...poate evacuarea de sound asa. Plus ca un pontetial mai mare de eliminare al gazelor e ok daca nu ai un plus pe admisie, invers e mai rau (sa ai admisie si sa nu ai evacuare)

 

aaa...cea mai rapida ? hai imbraca-te ca iesim pe autostrada sa-ti arat eu cea mai rapida la 600

 

 

Termin-o cu cheater bike-ul tau, ca tot nu faci fata. Poate doar la top speed :)

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. tu n-ai ce cauta pe topicul asta

2. pe circuit se arata muschii. pe autostrada si unchiu' costel poate sa mearga tare

old school baby :)

 

care circuit?aaa...amckart?acolo se arata exercitiu,santurile facute de-a lungul timpului...

 

si ai fost pe dinafara razvane , noi vorbeam de puterea motorului aici ...nu de vreun skill :D

 

@pretzel : acceleratie,top speed si ce mai vrei tu ...:)

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva pe 1000 rr filtru k&n ?

 

Ma gandesc sa imi iau si eu asa ceva , dar am o oarecare nelamurire , inafara de faptul k nu o sa mai trebuiasca sa il inlocuiesc p asta , mai ai si alte avantaje ??

Adica iti da cai in pus sau iti scade ? Am vazut pareri diferite p alte forumuri si as vrea niste opinii ale celor care detin astfel de filtre.

Ca nu prea s-ar merita sa dau banii p ceva care defapt scade puterea motorului...

 

 

da, am io.

motoreta raspunde mai prompt la accelerare, e mai nervoasa .numai ca la 2-3000 km trebuie sa le curat.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca e prea puturoasa pe strada si tu poti mai mult decat ea schimba-i calcatura.

 

nu e vorba de asta ... ca pot mai mult decat ea ... dar pur si simplu ma asteptam la altceva din partea unui 1000 ... trecand de la zx6 la cbr 1000

o sa ii pun pe spate de 44 ... stock are 16 cu 41 ... daca nici 16 cu 44 nu o sa imi placa trec la 15 cu 44 si o sa fie bomba cu siguranta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca cbr-urile de 600 si 1000(avand farurile asemanatoare) au faza scurta pe un far si faza lunga pe celalalt.....

intrebarea mea este daca exista kituri pentru lumini gen HID in care faza scurta si lunga sa fie in amandoua faruri?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca cbr-urile de 600 si 1000(avand farurile asemanatoare) au faza scurta pe un far si faza lunga pe celalalt.....

intrebarea mea este daca exista kituri pentru lumini gen HID in care faza scurta si lunga sa fie in amandoua faruri?...

 

m-ar interesa si pe mine acelasi lucru dar oare nu ar fi prea mult pentru instalatia electrica sa folosim 2 becuri pe faza lunga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de asta ... ca pot mai mult decat ea ... dar pur si simplu ma asteptam la altceva din partea unui 1000 ... trecand de la zx6 la cbr 1000

o sa ii pun pe spate de 44 ... stock are 16 cu 41 ... daca nici 16 cu 44 nu o sa imi placa trec la 15 cu 44 si o sa fie bomba cu siguranta :cheers:

Ma intereseaza si pe mine un kit de lant, am sa incerc -1 pinionul si

+2 foaia. Daca sti de unde pot cumpara rpd da-mi si mie un semn.Merci!

 

1. tu n-ai ce cauta pe topicul asta

2. pe circuit se arata muschii. pe autostrada si unchiu' costel poate sa mearga tare

 

Nu zau ma enduristule.Apropo, ti-ai luat iar vitezana?

 

 

Cbr isti, ce parere aveti de cum arata pictata in replica Eurobet?

PS:Cateva poze cu copilul meu la Serres

post-8169-1213437277_thumb.jpg

post-8169-1213437295_thumb.jpg

post-8169-1213437348_thumb.jpg

post-8169-1213437579_thumb.jpg

post-8169-1213437612.jpg

post-8169-1213437656_thumb.jpg

post-8169-1213437670_thumb.jpg

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e 2007 sau i-ai schimbat furca spate?

E o poza de pe net. Mi-am cumparat carene....sapt. asta le montez.

 

bracio, incearca la elf ... avea pe stoc un vortex 43 pe spate la vreo 200 ron ... si a zis ca in cateva zile aduce si un 15 pe fata .. la vreo 100 ron

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca cbr-urile de 600 si 1000(avand farurile asemanatoare) au faza scurta pe un far si faza lunga pe celalalt.....

intrebarea mea este daca exista kituri pentru lumini gen HID in care faza scurta si lunga sa fie in amandoua faruri?...

 

http://www.600rr.net/vb/showthread.php?p=1694442#post1694442

 

Noi nu stim...dar stiu altii prin tari straine. :kali: Daca faci sa bagi si tu poze si sa documentezi. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...