Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am calarit si 600rr si sora mai mare...si este diferenta...am 1.85 si pe 600 stau destul de nasol fata de 1000...nu este vb de diferenta de 1m :crack: dar este destul ptr o persoana mai inalta sa le sesizeze...sau sa ma exprim corect ptr mine e diferenta...

 

poate este cineva pe aci care a avut ambele modele si ne poate spune o parere concreta...

:burnout:

 

 

am mers si eu pe ambele: 600rr 2007-2008 (12000 km) si 1000rr 2008 (aprox 1000km) :wave: ... diferentele sunt chiar si la prima incalecare.

Chiar daca Fireblade-ul e mai compact decat modelele anterioare, totusi se simte k e mai mare si usor mai greoaie.

Pe strada... nimic nu se compara cu manevrabilitatea celei de 600: e comoda si super usor de pilotat chiar si de incepatori (nu va lasati pacaliti de acceleratia liniara - e totusi o bestie). Are o mica scadere de cuplu in jur de 6000 de ture, dar trage incredibil de bine la turatii joase comparativ cu concurenta. :lol:

1000rr - e ceva mai "race", pozitia e mai inclinata si nu mai e atat de "easy" sa o pilotezi... e nevoie de atentie si de concentrare serioasa... se inclina super bine pe curbe...si cand zic super bine, chiar vorbesc serios.. e absolut bestiala... iar daca mai vreti ceva argumente... comaparati o fisa tehnica de pe 1000rr 2008 cu concurenta directa si o sa vedeti ceva diferente de tehnologie (studiile spun k pe strada nu se pot folosi mai mult de 140 cai asa k uitati-va dupa altceva)

Daca ar trebuie sa imi iau acum un 1000 cmc nu cred k ar trebui sa ma gandesc mult :crack:

 

have fun

 

:lol:

Editat de Robert Marooni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intresant mod de a aprecia o motocicleta care se considera a fi sport(adica pt circuit), dupa puterea si calitatile ei pe strada. Esti orbit de reclamele bine puse la punct, nu mai crede tot ce auzi, daca ai avut noroc sa mergi cu Fireblade-ul nou si cu restul concurentei nu, concluzia mea e cea mai corecta. Pana o sa resusesc asta, pt mine e cea mai urata si atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :wave: :D :cheers:

pentru moment nu pot spune mare lucru ptr ca pana in 1000 de km nu este recomandat sa trec de 6000 de ture in schimb ptr primile(50km) impersii se comporta destul de bine si ...........astept sa ne cunoastem mai bine

post-33701-1204896448_thumb.jpg

post-33701-1204896572_thumb.jpg

post-33701-1204896708_thumb.jpg

post-33701-1204900226_thumb.jpg

post-33701-1204900330_thumb.jpg

post-33701-1204900433_thumb.jpg

post-33701-1204900512_thumb.jpg

post-33701-1204900689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata mandria si lipsa de jena declar pe proprie raspundere ca acum fac scoala de soferi pentru A. Peste vreo doua luni am de gand sa-mi achizitionez un 600 RR SAU un R6 de prin 2002. Luminati-ma in alegerea grea pe care o am de facut. Mentionez ca am de gand sa ma plimb cu ea prin oras, si sa-i dau in gura in afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi stiti mai bine. Am declarat deja ca nu mi-e jena, nu? M-a luat prin surprindere intentia sa-mi cumpar, nu m-am asteptat nici eu. De fapt dintotdeauna am vrut sa am, da` nu m-am asteptat sa apara posibilitatea, prin urmare nu m-am informat prea mult, sa nu-mi fac sange rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bag mana in foc , dar un rr din 2003 pleaca de la 5000e in sus , ai putea sa te uiti si la un cbr600 f sport (2001) , costa vreo 4000e plus-minus xxxe , modelu asta in 2003 a devenit rr`u care este si azi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :wave: :D :cheers:

pentru moment nu pot spune mare lucru ptr ca pana in 1000 de km nu este recomandat sa trec de 6000 de ture in schimb ptr primile(50km) impersii se comporta destul de bine si ...........astept sa ne cunoastem mai bine

 

 

Urata mai e ma trifule! :D)

 

Felicitari! Vezi ca trebuie sa te dai un mare fel ca sa fii demn de un motor negru complet (de asta eu am negru...cu rosu :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata mai e ma trifule! :D)

 

Felicitari! Vezi ca trebuie sa te dai un mare fel ca sa fii demn de un motor negru complet (de asta eu am negru...cu rosu :P )

:D :lol: :D bine daca asa spui tu ramansa ma preg ptr asta zi de zi....... si asa va ramane ceea ce ptr mine a insemnat visul devenit realitate fatza de alti care inca viseaza ......si chiar daca este rosu cu negru portocaliu cu negru albastru cu gri etc. este asa cum si o doreste fiecare dak are sansa asta eu multumesc LUI DUMNEZEU ca am avut-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata mai e ma trifule! :D)

 

Felicitari! Vezi ca trebuie sa te dai un mare fel ca sa fii demn de un motor negru complet (de asta eu am negru...cu rosu :lol: )

 

...hai nu mai spune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hai nu mai spune! :D

 

 

pai, gen ghostrider! :D eu am considerat ca nu am "valoare" de motor negru complet si l-am spoit si cu un pic de rosu. Dar sincer, RR-ul arata absolut impecabil pe orice coloristica pt ca in opinia mea are cele mai frumoasa forme.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o am pe asta mica din noiembrie anul trecut - printre picaturi am tot facut cam 1500 km, in uichenduri cand era uscat (cam frig dar nu suficient sa ma tina in casa).

de cum am luat-o i-am schimbat cauciucurile (michelin pp) olei filtru si ... am strans ceva bani de sanvisuri si mi-am schimbat-o si toba (singur in garaj - in trei ore a fost gata).

am luat-o la 4500 km e prima mea motoreta si cred ca o sa fie mult timp singura mea motoreta.

 

zilele astea o sa incerc ii schimb si suportul de numar - aici as vrea sa va intreb si pe voi... daca il pun sub toba cumva prins de cutia bateriei are militianul ceva de obiectat - atat timp cat numarul este luminat?

post-5476-1205304415_thumb.jpg

post-5476-1205304703_thumb.jpg

post-5476-1205304782_thumb.jpg

post-5476-1205304810_thumb.jpg

post-5476-1205304847_thumb.jpg

post-5476-1205304862_thumb.jpg

post-5476-1205305745_thumb.jpg

Editat de lutiaw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude bine - cel putin mie imi place - daca o compar cu un arrow pe care l-am auzit pe un miar, sau cu un vince auzit pe un hornet, rs5-ul are un sunet matur, de motocicleta.

 

n-am de gand sa turez motoreta auirea in gol doar ca sa ii fac un clip irelevant, zgomotul adevarat e ala in cand motorul e sarcina, adica in frana de motor in treapta a 3 a sau in aceleratii in a 2a - sau poate sunt eu incepator si nu imi dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...