Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Un disc oval cu siguranta

am patit si eu chestia asta!

Pana nu le schimbi sau il schimbi nu ai so rezolvi....

 

Aceeasi problema o are un prieten de-al meu la o Honda CBR f4. Deci, se poate intampla la orice motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ceva timp am o problema la motor

 

La franare la viteze mici simt ceva in discuri , un fel de trepidatie nu stiu exact cum sa o numesc o altfel de frecare decat cea normala

Ce e ciudat e ca la viteze mari nu se intampla asta si nici nu freaca placutele mai mult decat ar trebui cand nu e actionata frana

Care ar putea fi problema ?

dicuri ovalizate ? desi nu vad de ce .....

placute uzate neuniform ? ....

Oricum orice parere e binevenita :grinbandit:

 

Doar o parere, bazata pe experienta mea...

Trepidatiile ar putea veni din 2 motive:

1. discuri de frana

2. suspensie

 

- in cazul 1. ceea ce poti sa faci este sa iti dai cu un shmirghel cu granulatie 100-150 pe fiecare disc in parte, sa le zgarii pe ambele parti bine de tot .... (daca te uiti la motoarele noi, toate au discurile cu niste urme pe ele de zici ca sunt proaspat taiate) ... dar mare atentie... se vor comporta diferit... deci trebuie sa te obishnuiesti cu ele ca si cum ar fi noi.

- in cazul 2. nu prea ai de ales... service...

 

Din ce spui tu, tind sa cred ca e cazul 1 si ca discurile sunt incarcate de particole, iar frecarea nu mai este uniforma...

 

asfalt uscat

Editat de Dye bitch!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ai grija de ea, atat rezista.

 

Poti sa infunzi toba banuiesc, dar o strici.

Am auzit eu sa se pune nu stiu ce porcarie de plastic la capat!! Dar nu stiu de unde sa o iau!

 

Am auzit eu sa se pune nu stiu ce porcarie de plastic la capat!! Dar nu stiu de unde sa o iau!

 

 

Inca o intrebare: Care este enul in care incepe sa se produca modelul cu evacuare sub sa? Si la ce bani se gaseste aceasta, bine intretinuta si cu putzini kilometri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din 03 daca tin bine minte. modele noi la 600 apar in fiecare an impar, modelele de 1000 in fiecare an par.

bani? pai, nu tocmai putin. fiind o honda, de obicei se revinde la o suma destul de maricica, cel putin comparativ cu altele. presupun ca ar fi ~ 4k euro un 03,bani la care ai putea sa iei altcv cu ~2 ani mai nou. dar daca cineva a facut in 5 ani de zile putini kilometri, nush cat d bn a fost intretinuta. vezi si tu ce gasesti. uita-te pe niste forumuri de sh, si iti faci o idee de suma.

 

p.s. sunt destul de asemanatoare modelele de 125 cu cele de 600, dar daca te uiti la roata din spate vezi clar diferenta. nu stiu cat ar tine "gluma"

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor de aici!

 

Am si eu un 600 RR din 2004, momentan m`am tavalit cu el din cauza unui caine . Cine poate sa ma ajute repede cu informatii despre un ghidon stanga si un cadru bord va fi cinstit:P

Despre moto nu am ce sa zic, pot sa zic doar HONDA CBR RR - cunoscatorii stiu restul, sunt foarte mutumit de el, il am din august si am cu el 6500km. :)

 

Asfalt uscat va doresc, sa le stapaniti sanatosi si fara evenimente.

Editat de HapYneS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

din pacate, nu am informatii despre ceea ce doresti. daca aflu ceva, t anunt

felicitari cu motorul :) sa-l stapanesti sanatos si sa va distrati mult si bine impreuna, fara "caini" :) . si p mn erau sa ma dea jos odata. park era vb acum cativa ani sa dispara toti vagabonzii d p strazi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor de aici!

 

Am si eu un 600 RR din 2004, momentan m`am tavalit cu el din cauza unui caine . Cine poate sa ma ajute repede cu informatii despre un ghidon stanga si un cadru bord va fi cinstit:P

Despre moto nu am ce sa zic, pot sa zic doar HONDA CBR RR - cunoscatorii stiu restul, sunt foarte mutumit de el, il am din august si am cu el 6500km. :)

 

Asfalt uscat va doresc, sa le stapaniti sanatosi si fara evenimente.

 

Doctorul de care ai nevoie se afla pe Soseaua Sisesti si il cheama Balamuc, pt alte detalii da un PM

 

Am un RR de vreo 2 luni dar debea acum am gasit topicul acesta

 

Dupa 2 luni de calarit RR ul pot spune cu siguranta ca alta marca (Honda) sau model (RR) nu o sa imi iau vreodata dar probabil o sa fac cate un upgrade la fiecare 2 ani in anii impari :)

post-38892-1222686321.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
De curand am fost cu motocicleta mea ( Honda CBR 600 RR 2003 ) la un electrician, si mi-a spus ca am probleme cu alternatorul/electromotorul, fiindca bateria mea nu se incarca in timpul mersului. Mi-a sugerat sa ii duc motocicleta saptamana viitoare, pentru a-i putea trage o inspectie, si eventual o rebobinare a electromotorului. Ma sfatuiti sa fac asta? O rebobinare la electromotor este o solutie buna, sau nu o sa tina?

nu vad ce legatura are electromotorul cu incarcarea,

...iar daca acest sfat este de la un electrician si mai mare mirarea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu RR-aita mea...

 

Astia cu RR-uri nu au o zi si un loc de intalnire ?

 

Bafta la toti si asfalt uscat cat se mai poate!

 

ha, avem motorete gemene ;)

 

vreau si eu o zi de intalnire, de unde cumpar ;)

 

acum serios, noi cand stabilim ceva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manualul de la 600 rr 2005 stie cineva de unde il pot da jos?Mersi frumos

 

Mai am o intrebare..un intinzator de lant de distribuie,unde as putea gasii?Inafara de reprezentanta si care sa trimita ramburs!As ramane dator pt info asta!Am avut un cbr 600 f4i si tot asa la 5000 de ture facea zgomot intinzatorul..e boala clasica la honda se pare..multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manualul de la 600 rr 2005 stie cineva de unde il pot da jos?Mersi frumos

 

Mai am o intrebare..un intinzator de lant de distribuie,unde as putea gasii?Inafara de reprezentanta si care sa trimita ramburs!As ramane dator pt info asta!Am avut un cbr 600 f4i si tot asa la 5000 de ture facea zgomot intinzatorul..e boala clasica la honda se pare..multumesc frumos!

 

de care manual? utilizator, sau service?

 

la partea a 2-a, din pacate, nu stiu :P

 

 

@pretzel: npc. ma bucur ca am ajutat un frate CBRist ;)

 

ha, avem motorete gemene :)

 

vreau si eu o zi de intalnire, de unde cumpar :)

 

acum serios, noi cand stabilim ceva??

 

 

cv imi spune ca nu prea va bate gandul sa veniti in galati :P

daca treceti pe aici, anuntati-ma, si poate stam la o b.r. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR - salut ,am si eu o intrebare ,mi am luat recent crash pad-uri ,si nu gasesc exact pe net in care surub trebuiesc montate si bine mi e si cam frica sa dau eu personal gauri in carene ,stiti pe cineva care face chestia asta sau ,imi poate arata cineva in ce gaura exact intra surubul cashpad-ului ,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR - salut ,am si eu o intrebare ,mi am luat recent crash pad-uri ,si nu gasesc exact pe net in care surub trebuiesc montate si bine mi e si cam frica sa dau eu personal gauri in carene ,stiti pe cineva care face chestia asta sau ,imi poate arata cineva in ce gaura exact intra surubul cashpad-ului ,multumesc

 

esti din Buc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...