Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu recomand asiban pt kand vei avea probleme.. si nevoie..

Am avut dauna de 1500, si au platit fara sa comenteze. Chiar m-am dus cu carena lovita in mana, montasem deja una noua "pe datorie", si a inteles evaluatorul de acolo. Singura "problema" a fost ca dupa vreo 2 luni m-au sunat sa-mi zica ca ma dau in judecata daca nu le platesc banii inapoi, deoarece nu aveam voie sa conduc motocicleta in cauza. E vorba de un RS 125 de 11 kw, dar cum probabil toti ati observat pe spate la permis scrie: A1 <50 cc. Si cand nu stiu ce expert a verificat dosarele p-acolo, a vazut el in copia de pe permis chestia asta, si gata a zis ca a dat lovitura si-l promoveaza. M-am dus cu carte de legislatie la ei, am facut copii etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura "problema" a fost ca dupa vreo 2 luni m-au sunat sa-mi zica ca ma dau in judecata daca nu le platesc banii inapoi, deoarece nu aveam voie sa conduc motocicleta in cauza.

Ups, in curand vor verifica si cand vei avea o dauna cu un RR pe care il conduci cu cerneala de pe carnet inca umeda. Si atunci sa vezi caterinca cand vor refuza plata, pe motiv de "ce cautai dom'ne pe racheta cand tu abia ti'ai luat carnetul facand niste 8'uri obosite?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ups, in curand vor verifica si cand vei avea o dauna cu un RR pe care il conduci cu cerneala de pe carnet inca umeda. Si atunci sa vezi caterinca cand vor refuza plata, pe motiv de "ce cautai dom'ne pe racheta cand tu abia ti'ai luat carnetul facand niste 8'uri obosite?"

Te referi la cei 25 kw in primii 2 ani? Sincer iti zic ca m-am gandit la faza asta...

 

P.S. De ce ai zis de RR? Avem prieteni comuni, sau ai zis la caterinca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la cei 25 kw in primii 2 ani? Sincer iti zic ca m-am gandit la faza asta...

 

P.S. De ce ai zis de RR? Avem prieteni comuni, sau ai zis la caterinca ?

Am zis la modul generic, nu ma refeream la tine.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar scarita stanga fata pt CBR 600 RR (2005)... de fapt imi trebuie doar suportul cu care e prinsa de cadru.. s-a rupt din alea 2 suruburi... deci daca are cineva fie suportul simplu fie suportul cu tot cu scarita sa ma anunte... mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

m-am procopsit si eu in ultima vreme cu un cbr 1000 rr ...

per total este o motoreta foarte foarte misto ... dar sincer sa fiu nu imi place deloc modul asta liniar in care trage

pe curbe (curbele din oras momentan :( ) sta foarte bine, ma rog asa mi se pare, nu sunt expert pe curbe

as mai adauga ca mi se pare foarte puturoasa, niciodata nu mi s-a ridicat pe o roata doar din gaz, desi nu am insistat ... dar fiind miar mi se parea natural sa se ridice

 

o intrebare am si eu ... voua cum ca consuma in oras? mie imi ia 10 ... 10 si ceva momentan

post-6078-1210690420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am procopsit si eu in ultima vreme cu un cbr 1000 rr ...

per total este o motoreta foarte foarte misto ... dar sincer sa fiu nu imi place deloc modul asta liniar in care trage

pe curbe (curbele din oras momentan :rolleyes: ) sta foarte bine, ma rog asa mi se pare, nu sunt expert pe curbe

as mai adauga ca mi se pare foarte puturoasa, niciodata nu mi s-a ridicat pe o roata doar din gaz, desi nu am insistat ... dar fiind miar mi se parea natural sa se ridice

 

o intrebare am si eu ... voua cum ca consuma in oras? mie imi ia 10 ... 10 si ceva momentan

 

Aprob si eu tendinta la rr sa isi tina fata jos , chiar am fost surprins ca o tine jos asa de bine .

Totusi pentru un wheelie ocazional mana in gaz mai tare si o ridica repede si rr-ul . Nu se compara cu gsxr la wheelie dar e ok .

Consum mediu si la mine de 9-10 . mai jos de un 7,5 nu am putut sa scot.

post-27365-1211272227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cauciuc ai pe spate? la mine rupe aderenta cand ii bag mana in gaz tare dupa 6-7 mii ...

am incercat din ambreiaj si patineaza roata ... am un pirelli din 2004 ... cred ca de asta mi se pare mie ca sta lipita de pamant :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diablo corsa III am p ea acum , cred ca si tu la fel ai p ea.

Dar cred ca din cauza asfaltului de proasta calitate rupe aderenta asa mi se intampla si mie cand e asfaltul tocit danseaza spatele.

Pe un asfalt pus relativ proaspat e cel mai bine , si ptr wheelie si ptr aderenta pe curbe.

Oricum nu am de mult nici eu rr-ul, dar per total mi se pare ok . :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e din 2004 cauciucul pe spate nu poate fi diablo corsa 3, e un simplu corsa deoarece scrisul e cu galben

la corsa 3 e cu portocaliu

2004 e putin cam vechiut

indiferent de nou sau vechi patineaza in fctie de calitatea asfaltului, temperatura cauciucului si presiunea din el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt posesorii de Fireblade 2004-2005, am la vanzare un suport de numar rabatabil de la Rizoma, sigilat la 130 euro si 2 semnalizari cu led pt el de la aceeasi firma, cu 30 euro bucata. Preturi fixe, trimit si cu ramburs. Pm sau tel 0722699014

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am procopsit si eu in ultima vreme cu un cbr 1000 rr ...

per total este o motoreta foarte foarte misto ... dar sincer sa fiu nu imi place deloc modul asta liniar in care trage

pe curbe (curbele din oras momentan :lol: ) sta foarte bine, ma rog asa mi se pare, nu sunt expert pe curbe

as mai adauga ca mi se pare foarte puturoasa, niciodata nu mi s-a ridicat pe o roata doar din gaz, desi nu am insistat ... dar fiind miar mi se parea natural sa se ridice

 

o intrebare am si eu ... voua cum ca consuma in oras? mie imi ia 10 ... 10 si ceva momentan

 

Ma mir foarte tare cand zici ca-i puturoasa. Like how da fack?1000RR fireblade? Poate e dereglata? Ai masurat cumva compresia sau nush poate ai ceva dereglat la ea? Eu n-am mers ever pe 4 in linie de 1000 doar ca ma mir foarte tare. Tu pe ce rachete ai mers de ti se pare puturoasa? :lol:

ps: nu uita sa verifici filtru de aer sa fie curat, poate e imbacsit (fapt ce creste si consumu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir foarte tare cand zici ca-i puturoasa. Like how da fack?1000RR fireblade? Poate e dereglata? Ai masurat cumva compresia sau nush poate ai ceva dereglat la ea? Eu n-am mers ever pe 4 in linie de 1000 doar ca ma mir foarte tare. Tu pe ce rachete ai mers de ti se pare puturoasa? :lol:

ps: nu uita sa verifici filtru de aer sa fie curat, poate e imbacsit (fapt ce creste si consumu)

 

trebuia sa merg azi la reprezentanta sa mi-o bage pe computer sa vada daca e ceva in neregula ... dar aseara mi-a intrat un ciob in guma de pe spate si am pana ... o aman pana maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Mi am schimbat si eu motoreta ,si mi am luat un 600RR,galben si am sa pun poze imediat ce o sa i fac,dar am si eu o intrebare cum se regleaza ceasul?Eu apas pe butonul reset,dar parca nici nu ar exista vreun contact prin butoanele acelea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apesi pe select apoi imediat pe reset ... tii apasat asa pana clipoceste ceasul ... apoi cu select selectezi minutu sau ora si cu reset setezi ora sau minutu (depinde ce clipoceste) ... ca sa ii dai "save" apesi din nou mai intai pe select apoi pe reset tii apasat pe amandoua pana nu mai clipoceste nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir foarte tare cand zici ca-i puturoasa. Like how da fack?1000RR fireblade? Poate e dereglata? Ai masurat cumva compresia sau nush poate ai ceva dereglat la ea? Eu n-am mers ever pe 4 in linie de 1000 doar ca ma mir foarte tare. Tu pe ce rachete ai mers de ti se pare puturoasa? :lol:

ps: nu uita sa verifici filtru de aer sa fie curat, poate e imbacsit (fapt ce creste si consumu)

 

Nu se poate spune k e puturoasa (numai asta nu e ), dar accelereaza liniar, prea liniar , nu ai nici un boom p toata plaja de turatie (cum ar fi p r1) , am avut un k4 d 1000 inainte si accelera altcumva-iti dadea un alt feeling .Si mai este si tendinta rr-lui d a-si tine ambele roti p asfalt care iti lasa aceeasi parere (lipsa de putere -dar Nu e asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu inseamna decat ca este o motocicleta bine proiectate si gandita. Si eu am remarcat la 600RR ca trage mult mai liniar fata de toate motocicletele prietenilor mei de 600 fiind totusi cea mai rapida. Dar eu nu pot sa vad asta decat ca un mare avantaj si un lucru care arata munca investita de honda in acest motor. Acum presupun ca mai este si de gust...unora le place aceea explozie...mie mi se pare o lipsa de rafinament a motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu inseamna decat ca este o motocicleta bine proiectate si gandita. Si eu am remarcat la 600RR ca trage mult mai liniar fata de toate motocicletele prietenilor mei de 600 fiind totusi cea mai rapida. Dar eu nu pot sa vad asta decat ca un mare avantaj si un lucru care arata munca investita de honda in acest motor. Acum presupun ca mai este si de gust...unora le place aceea explozie...mie mi se pare o lipsa de rafinament a motorul...

aaa...cea mai rapida ? hai imbraca-te ca iesim pe autostrada sa-ti arat eu cea mai rapida la 600

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...