Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

joia e intalnirea cbr-istilor? parca auzisem ceva de casa poporului joia.

 

Va astept Joi la ora 19.00 in Pta. Constitutiei. Initial era CBR 600 F meeting, acum e CBR Meeting. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am un 600 RR din 2004 si am o problema. Cand am schimbat bateria, am scapat din greseala un cap de surubelnita (de ala mic de 2 cm, interschimbabil) in carena. A cazut langa baterie si a mers in jos undeva, nu a mai iesit de acolo. Am scuturat un pic motorul, gandindu-ma ca este undeva o gaura comunicanta prin care sa pice afara, dar nimic. Am incercat apoi cu o scula de aia lunga cu magnet in varf, destinata pentru asa ceva, dar n-am reusit. Ieri am fost la service sa-mi intind lantul si zicea mecanicul ca nu prea are pe unde sa pice singur, ca nu e nici o gaura pe-acolo pe unde sa cada singur afara. Face un zgomot ciudat cand merg incet, probabil si cand merg tare, dar atunci nu-l aud din cauza tobei :). Daca stie cineva cum as putea sa-l scot, fara sa dezmembrez tot motorul, il rog sa posteze. Mersi mult. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Stie cineva de unde pot cumpara un capac monopost pentru Honda CBR 600rr din anul 2008 ? Multumesc mult.

 

 

www.ebay.co.uk

 

la mine mare belea.... am rebobinat statoru si dupa 4 ore de forjare.... o facut pooccc adica o crapat... pentru cei cu 1000 rr din 2004 recomand stie www.electrosport.com pentru stator si releu de incarcare.... preturile sunt ceva mai bune ca la noi plus ca ti le trimit rapid si poti plati cu cardu... eu le astept cum ajung va dau de veste cu merg ..... in rest ce sa mai zic... ma simt trist si nefericit ca is pieton :laugh:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scazut pretul la Power Commander la 250 de euro

:laugh:

 

Cu 230 euro se achizitioneaza un PW nou, fara garantie, livrare in 10 zile maxim. Nu din Romanica. Deci, fara suparare, un 150-170euro, i-l dai pe criza asta. Stiu ca si al tau e nou, dar romanul vrea fara amprente. Fara suparare, stiu ce vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Ma numesc Gabi, am 19 ani si m-am hotarat sa trec de la RS125 la ceva mai mare, adica la o Honda.

Modelul Honda CBR 600 RR, an 2003 cu 12.000km.

 

Il am de 2 zile si sunt extrem de multumit, dar cred ca oricine e asa in primele zile, deci voi sta constiincios si cuminte si voi incerca sa descopar adevarata motocicleta, ca pana acuma de abia am trecut de 5000 de ture :laugh:

 

 

honda1.jpg

Editat de gabibyte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am un 600 RR din 2004 si am o problema. Cand am schimbat bateria, am scapat din greseala un cap de surubelnita (de ala mic de 2 cm, interschimbabil) in carena. A cazut langa baterie si a mers in jos undeva, nu a mai iesit de acolo. Am scuturat un pic motorul, gandindu-ma ca este undeva o gaura comunicanta prin care sa pice afara, dar nimic. Am incercat apoi cu o scula de aia lunga cu magnet in varf, destinata pentru asa ceva, dar n-am reusit. Ieri am fost la service sa-mi intind lantul si zicea mecanicul ca nu prea are pe unde sa pice singur, ca nu e nici o gaura pe-acolo pe unde sa cada singur afara. Face un zgomot ciudat cand merg incet, probabil si cand merg tare, dar atunci nu-l aud din cauza tobei :laugh:. Daca stie cineva cum as putea sa-l scot, fara sa dezmembrez tot motorul, il rog sa posteze. Mersi mult. :laugh:

am patit si eu ceva asemanator, si pot sa-ti spun ca a ajuns unde este "balamaua" rezervorului, cand il ridici (cel putin asa a fost la mine la 07). nu prea ai cum sa-l scoti decat cu un furtun de aer (poate ai un prieten cu un compresor ceva, sau daca nu, o cunostinta pe la o vulcanizare, ceva). eu am pierdut un capacel de plastic de dimensiuni asemanatoare pe acolo, si a fost suficient sa suflu, dar la un cap de surubelnita, trebuie plamani nu gluma :lol: altfel zona este foarte greu accesibila, chiar si cu lanterna e greu sa ajungi acolo. in esenta ai de dat jos saua pilotului, bateria (ca sa ai mai mult spatiu de manevra/sa fii sigur ca nu faci vre-un scurt) si baga jetul de la compresor pe acolo. ar trebui sa sara pe la o carena pe undeva daca insisti, sau macar sa ajunga undeva unde sa-l poti lua. sper ca te-a ajutat cu ceva si ca rezolvi probl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Ma numesc Gabi, am 19 ani si m-am hotarat sa trec de la RS125 la ceva mai mare, adica la o Honda.

Modelul Honda CBR 600 RR, an 2003 cu 12.000km.

 

Il am de 2 zile si sunt extrem de multumit, dar cred ca oricine e asa in primele zile, deci voi sta constiincios si cuminte si voi incerca sa descopar adevarata motocicleta, ca pana acuma de abia am trecut de 5000 de ture :bounce:

 

 

honda1.jpg

 

 

sa il stapanesti sanatos .... relax ai timp sa treci si de 15 mii de ture :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 230 euro se achizitioneaza un PW nou, fara garantie, livrare in 10 zile maxim. Nu din Romanica. Deci, fara suparare, un 150-170euro, i-l dai pe criza asta. Stiu ca si al tau e nou, dar romanul vrea fara amprente. Fara suparare, stiu ce vorbesc.

 

sa inteleg ca am fost singurul fraier care am dat 310 euro pe el?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce placute de frana recomandati pentru 600rr - etrieri radiali tokiko ?

 

SBS sau Braking. Nu vei regreta :bounce:

 

sa inteleg ca am fost singurul fraier care am dat 310 euro pe el?!

 

nu prietene, si eu tot atata am dat acum vreo 3 ani cand aveam un F4 i. CBR ul l am dat dupa un an jumate, iar P.C. ul abia acum cateva luni. cu 150 euro.

nu ta gandi cu cat l-ai cumparat ci cu cat se paote vinde. din pacate asta e piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am un cbr600rr din 2004 ,si am ledul de la hiss stins , am cartea motorului dar e in italiana, cineimi spune dimie cum se activeaza ledul de la hiss

 

stiu ca e o combinatie intre cheie si adj dar nu stiu cum

 

merci

 

pot sa te ajut cu manualul in engleza( pdf)

 

Combinatii de astea nu stiu

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am un cbr600rr din 2004 ,si am ledul de la hiss stins , am cartea motorului dar e in italiana, cineimi spune dimie cum se activeaza ledul de la hiss

 

stiu ca e o combinatie intre cheie si adj dar nu stiu cum

 

merci

 

salutari. desi am din alt an, posibil sa se rezolve la fel. pui contact si tii apasat timp de 3 secunde butonul SEL. (posibil sa fie celalalt buton, nu mai stiu sigur, dar parca era SEL. nu se intampla nimic daca tii apasat celalt buton.) o sa clipeasca odata si dupa aia ramane stins pana cand iei contactul. in acelasi mod se si dezactiveaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...