Sari la conținut

Coltul iubitorilor de retro


bunu
 Share

Postări Recomandate

Domnule, vă rog să mă scuzați, dar nu mă lasă sufletul să nu intervin din nou

 

... închei cu cuvintele dvs.

 

Va cam pripiti sa aratati cu degetul spre semnatura mea... :laugh:

 

Și mai zic eu că nu e bine să comparăm ofertele de exact acum un an când le-am cumpărat și când era cu siguranță un brand absolut nou, cu ofertele de acum.

E adevărat că și țepele sunt bune la ceva. Mă simt onorat totuși, că prin cheltuielile efectuate, am adus o mică contribuție la ieșirea Germaniei din criza financiară.

 

Cu criza sau fara,eu nu am vazut decat tendinte ascendente in tot ceea ce priveste oldtimer.

 

acuma nu inteleg

care e pretul de fapt?

pentru un set adica: 2 sei 2, mansoane , 2 genunchiere

sau cum?

sincer sunt si eu interesat pentru es -ul meu

si la pretul de acolo chiar as cumpara

 

desigur daca ma poate ajuta cineva la cumparatura si sa ii dai banii dupa ce imi trimite mie produsele

e cineva care poate sa ma ajute

ofer comision

 

Ai inteles bine,acela e si pretul ptr. cele 6 produse.In schimb eu n-am inteles ce ai vrut sa zici tu mai sus!Daca crezi ca neamtul sau oricare altul iti va trimite produsele fara ca el sa aibe bani in cont,te inseli.Nu trimit niciodata cu ramburs International.

Daca nu te descurci pana de sarbatori,te ajut eu si ti le si aduc in ro.

 

sunt convins că atunci când banii sunt la mijloc, se poate rezolva orice.

Încerc să-l fac pe dl. 4Bike să înțeleagă că, față de anul trecut când făcusem pariu cu haita mea de lupi că termin MZ-ul până-n sărbători, condițiile Âşi prețurile s-au schimbat mult. ÂŞi mi se pare absolut normal ca, odată cu adâncirea crizei, prețurile să scadă.

 

Pai cu asta ati cam spus tot.

 

Eu nu va contest in vreun fel suma pe care ati bagat-o ci modul in care ati facut-o.Raman la parerea ca toata restaurarea v-ar fi iesit mult mai ieftin daca ati fi studiat mai bine piata.In plus,o restaurare contine;manopera,piese si pretul de achizitie a-l mobretei.Omologari,inmatriculari,achizitia a altor 5 mz-uri de pe care nu ati folosit mai nimic e total neinteresant

Interesanta ramane suma,care tine sa confirme o vorba:"daca esti rupt in kur,nu-ti lua oldtimer",numai ca pe aici e exact invers si ultimi entuziasti ramasi,o sa plece incolonati cu mobretele catre remat.

 

 

 

 

Mesaj completat

Și cu tapițeria din piele ce aveți? Sunt autoturisme decapotabile care au tapițeria din piele. Aia de ce nu se coace, de ce nu ține umezeală? Pentru că acele autoturisme poate au coviltir și ca atare, și atașul meu are coviltir.

 

Nu am vazut nici un coviltir,ci doar o prelata.Daca puteti acoperi pasagerul cand ploua atunci nu se va coace.Sau nu purtati pasager cand ploua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 785
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai inteles bine,acela e si pretul ptr. cele 6 produse.In schimb eu n-am inteles ce ai vrut sa zici tu mai sus!Daca crezi ca neamtul sau oricare altul iti va trimite produsele fara ca el sa aibe bani in cont,te inseli.Nu trimit niciodata cu ramburs International.

Daca nu te descurci pana de sarbatori,te ajut eu si ti le si aduc in ro.

 

 

depinde de sursa de unde cumperi

 

am cumparat aprindere electronica de la Power Dynamo si nu a fost nevoie de plata in avans

am platit cand a ajuns coletul la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce grad de risc e dispus sa-si asume fiecare vanzator.In general si mai ales pe ebay nu trimit decat dupa ce primesc banii si asta e valabil fie ca esti neamt sau roman.Ce-ai zice daca ti-ar cere datele de card ca sa traga ei banii,asa cum se procedeaza prin State?Cred ca l-ai da preventiv in judecata :laugh:

Astea sunt regulile,daca iti convine e bine daca nu,pa,cauta-ti piese in alta parte.Cam asa gandesc toti.

 

 

Mai nou, lui Ninel i-a trimis o aprindere electronică de Tourer pe datorie Âşi asta costă în jur de 500 E.

 

Si asta e mai scumpa cu 50 de euro dar ce mai conteaza cand banii in plus ii dai la un prieten:D Sa zicem ca diferenta a fost expedierea,OK?

 

http://www.powerdynamo.biz/eng/systems/7091/7091main.htm

Mesaj completat

 

Intradevar,au preturi de expediere foarte bune cei de la powerdynamo-15 euro cu rambur international.

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de discutie... am gasit ce cautam pentru RD... ca platinile mele sunt rare, scumpe si pe comanda externa......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc! Abia aștept. Am vizitat și noi expoziția marți. Foarte frumos.

S-ar putea sa trebuiasca mai mult spatiu de expunere la urmatoarea editie :laugh:

Mesaj completat

S-ar putea sa trebuiasca mai mult spatiu de expunere la urmatoarea editie :D

 

P.S. A reconditionat cineva un rezervor cu cromaje ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Făcând ordine printre fiare după restaurarea a 3 MZ-uri, am descoperit că au mai rămas piese pentru încă unul, pe care îl fac la foc automat, pentru a se umbla cu el pe teren accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare :

 

a incercat careva dintre voi in loc sa cromeze sa galvanizeze si apoi polish?

a incercat careva sa vopseasca janta in camp electrostatic ?cum se comporta la socuri mecanice ?

 

 

 

Mersi .

 

 

nu poti sa polisezi galvanul. Janta vopsita in camp electrostatic se comporta bine la socuri mecanice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare :

a incercat careva dintre voi in loc sa cromeze sa galvanizeze

Daca va uitati pe pagina anterioara, acolo unde am scris "o haita de lupi in Ploiesti", in a IV-a poza, MZ-ul din dreapta e galvanizat. Nu stiu cum se comporta in timp. Acum arata ca un gard metalic, dar asa il las, ca nu am acte si deci nu-l inmatriculez. Il fac sa ma dau pe dealuri, ca mi-a fost mila de fiare sa le duc la REMAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti sa polisezi galvanul. Janta vopsita in camp electrostatic se comporta bine la socuri mecanice.

 

 

De la inceput nu vreau sa creez dispute ci doar discutii constructive

 

 

am vazut parte dintr-o piesa galvanizata si apoi polisata cu pasla sincer arata foarte bine (e mai nasol cand se zgarie )

 

pe partea cu janta sant sincer intr-o mare dilema

 

 

Multumesc tuturor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vre-o 3-4 pagini in urma, cam acum 3 saptamani, incepuse o "ciondanire" intre mai multi forumisti. Scuze ca intre timp am luat pauza de la motoare ca sa imi satisfac si alte placeri si hobby-uri dar revin cu o mica-mare dorinta.

Se discuta despre restaurarea MZ-ului domnului Petcu Dan, care impreuna cu domnul 4motociclete :goodposting: (sper ca nu te superi), erau cei mai inversunati "pe problema".

Am o tema de casa pentru voi doi: este un reper pe motocicleta respectiva care nu e la locul lui, adica o chestia este evidenta, care se vede in toate pozele si din toate unghiurile si nu ma refer la un surub ci la ceva mare.

Sper ca intelegeti de ce eu consider scumpa restaurare mai ales in situatia in care nu e totul "cum trebuie".

 

Baieti.... sapati... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vre-o 3-4 pagini in urma, cam acum 3 saptamani, incepuse o "ciondanire" intre mai multi forumisti. Scuze ca intre timp am luat pauza de la motoare ca sa imi satisfac si alte placeri si hobby-uri dar revin cu o mica-mare dorinta.

Se discuta despre restaurarea MZ-ului domnului Petcu Dan, care impreuna cu domnul 4motociclete :goodposting: (sper ca nu te superi), erau cei mai inversunati "pe problema".

Am o tema de casa pentru voi doi: este un reper pe motocicleta respectiva care nu e la locul lui, adica o chestia este evidenta, care se vede in toate pozele si din toate unghiurile si nu ma refer la un surub ci la ceva mare.

Sper ca intelegeti de ce eu consider scumpa restaurare mai ales in situatia in care nu e totul "cum trebuie".

 

Baieti.... sapati... :blink:

 

Semnalizatoarele.N-au ce cauta acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...