Sari la conținut

Coltul iubitorilor de retro


bunu
 Share

Postări Recomandate

Priviti si salivati ...moto gasite la un mosulic care nici in ruptul capului nu vrea sa vinda la nici un pret nici una din motoretele astea...Pozele le-am facut pe furatelea de parca i le-as fura facind poze

post-64494-0-80411900-1310898957_thumb.jpg

post-64494-0-20075200-1310898991_thumb.jpg

post-64494-0-98949900-1310899047_thumb.jpg

post-64494-0-50430600-1310899089_thumb.jpg

post-64494-0-13066300-1310899130_thumb.jpg

post-64494-0-86607100-1310899232_thumb.jpg

post-64494-0-67237400-1310899267_thumb.jpg

post-64494-0-43357400-1310899313_thumb.jpg

post-64494-0-93488200-1310899349_thumb.jpg

post-64494-0-29514800-1310899390_thumb.jpg

post-64494-0-52300000-1310899435_thumb.jpg

post-64494-0-74474600-1310899497_thumb.jpg

post-64494-0-91949200-1310899532_thumb.jpg

post-64494-0-30838100-1310899568_thumb.jpg

post-64494-0-72583800-1310899606_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 785
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Priviti si salivati ...moto gasite la un mosulic care nici in ruptul capului nu vrea sa vinda la nici un pret nici una din motoretele astea...Pozele le-am facut pe furatelea de parca i le-as fura facind poze

 

 

Sa intelegem ca "mosulica " este italian ? Moto Guzzi "Superalce" este varianta militara in WW2( foarte rara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem ca "mosulica " este italian ? Moto Guzzi "Superalce" este varianta militara in WW2( foarte rara).

Da mosulicul este o macaroana de nu dai doi bani pe el la prima vedere ,dar daca intri in vorba cu el (este un colonel in pensie ,are 78 ani)incepe sa-ti povesteasca cum era la academie dupa ww2de nu mai stii cum sa mai scapi de el,dar nici in ruptul capului nu vrea sa dea vreun motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Cine Âştie câte nu vin de pe la noi

 

un regal de motociclete

 

 

 

Iubitori de englezesti nu avem printre noi? Am dat de un nene care are un BSA Âşi un Triumph fara acte, se gandea sa le marite pentru piese.

Salve!Am si eu o cutie de la un putregai englezesc,pare-se,de care nu mai scap.Adevarat,e si oleaca cioparita de nea spirica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine Âştie câte nu vin de pe la noi

 

un regal de motociclete

 

 

 

Iubitori de englezesti nu avem printre noi? Am dat de un nene care are un BSA Âşi un Triumph fara acte, se gandea sa le marite pentru piese.

dc sunt functionale ma intereseaza pe mn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine Âştie câte nu vin de pe la noi

 

un regal de motociclete

 

 

 

Iubitori de englezesti nu avem printre noi? Am dat de un nene care are un BSA Âşi un Triumph fara acte, se gandea sa le marite pentru piese.

 

 

Este adevarat, si din garajul meu a plecat doua piese rare,un ifa-55 VICTORIA din1922 si R5 din 1936 cred (nu avea documente) lipsa experentei.:baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iubitori de englezesti nu avem printre noi? Am dat de un nene care are un BSA Âşi un Triumph fara acte, se gandea sa le marite pentru piese.

Iubirea e, bani mai putini :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

chestia e ca mie mi-a scapat din mana

m-a sunat cineva sa imi vanda dar acum nu mai are nr de tel

sta pe langa un oras din zona

dar nu stiu cum se numeste satul

cand mi-a cerut 1500 euro mi s-a parut mult

cand am vrut sa-l contactez nu am mai avut pe cine

 

dar nu ma las

investigatiile continua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abandonată de acum câțiva ani buni, a ajuns la BucureÂşti Âşi s-a alăturat colecției motocicletedeepoca.

 

Cadou de la MoÂş

 

100_5854.JPG

 

 

......o sa te tiu minte la pomul de craciun...... :angry: :-L ;) :D just joking............

 

FELICITARI PENTRU ACHIZITIE !!!

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dialog adineauri:

 

eu: Ştii ce-i ăsta?

Ancuţa: Hmm...

eu: Hehe.

A: Ural?

eu: Nu, e...

A: Atunci e Zündapp.

eu: :blink:...

 

 

 

 

 

watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi, pe mine (în afara unui domn cu un Opel Frontera, care m-a întrebat dacă e M sau Saharian, Âşi apoi a început legenda cu un Saharian la bunicu/tăticu/vecinu/alt vecin care a avut un Saharian cu afetul de la mitralieră pe ataÂş Âşi urma de grenadă în bot), m-a uimit un nene olog de ambele picioare, care cerÂşeÂşte dintr-un scaun cu rotile la intersecția de la Apărătorii Patriei, care a venit Âşi mi-a bătut în geam, făcându-mi semn insistent să cobor geamul. Apoi a urmat o tiradă din care eu am ieÂşit buimac, vreau să mă duc să-l iau la întrebări când oi fi mai treaz, a fost ceva de genul: "Dom'le, de unde ai găsit Saharianul ăstă? Ai grijă cu motorul, că e păgubos, e mai bun ăla de Bmw.Eee, pe M am mers, pe Bmw am mers, da' pă dăsta nu am mers, tre' să fie nebunie. Hai că s-a pus verde, domle să mai treci cu el pe aici". Încă mă gândesc la omul ăsta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi, pe mine (în afara unui domn cu un Opel Frontera, care m-a întrebat dacă e M sau Saharian, Âşi apoi a început legenda cu un Saharian la bunicu/tăticu/vecinu/alt vecin care a avut un Saharian cu afetul de la mitralieră pe ataÂş Âşi urma de grenadă în bot), m-a uimit un nene olog de ambele picioare, care cerÂşeÂşte dintr-un scaun cu rotile la intersecția de la Apărătorii Patriei, care a venit Âşi mi-a bătut în geam, făcându-mi semn insistent să cobor geamul. Apoi a urmat o tiradă din care eu am ieÂşit buimac, vreau să mă duc să-l iau la întrebări când oi fi mai treaz, a fost ceva de genul: "Dom'le, de unde ai găsit Saharianul ăstă? Ai grijă cu motorul, că e păgubos, e mai bun ăla de Bmw.Eee, pe M am mers, pe Bmw am mers, da' pă dăsta nu am mers, tre' să fie nebunie. Hai că s-a pus verde, domle să mai treci cu el pe aici". Încă mă gândesc la omul ăsta...

 

 

Cu oameni dinastia descoperi multe chestii,eu trecand cu comunista prin niste sate, am descoperit alte moto,piese,discutii inportante despre moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted Yesterday, 10:36 PM

Dialog adineauri:

 

eu: ÂŞtii ce-i ăsta?

Ancuța: Hmm...

eu: Hehe.

A: Ural?

eu: Nu, e...

A: Atunci e ZĂźndapp.

eu: ...

 

Suntetzi adorabili!

Sarbatori fericite, cu daruri bogate de la Moshu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abandonată de acum câțiva ani buni, a ajuns la BucureÂşti Âşi s-a alăturat colecției motocicletedeepoca.

 

Cadou de la MoÂş

 

100_5854.JPG

 

Felicitari domnule...inca un exemplar salvat ptr. export. :rusinica: .Cadrul de K500 se gaseste mai greu dar il sudeaza Gabitza,si o furca merge si de ks600..de adus ceva profit tot aduce el. :friends:

In final a mai lasat batranul ceva de la 3500euro?Nuop,nu cred ca l-ati torturat dar probabil ca a cedat pana la urma saracul in urma presiunii sefului de post... :scratch:

 

ÂŞi cu asta, numărul Saharelor pe care îl cunosc în România creÂşte la cifra de 4. (3 în mult hulita stână a lui Bucur).

 

11.jpg

 

surpriza

 

Absolut superb exemplar,nimic de zis.

Transmite-i felicitarile mele ptr. achizitie d-lui Gabriel Paunescu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abandonată de acum câțiva ani buni, a ajuns la BucureÂşti Âşi s-a alăturat colecției motocicletedeepoca.

 

bravo domnu Mihai, sa o auzim pufaind pe la adunarile noastre :cheers:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...