Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

are careva o scarita stanga pt 636 05 ?scarita pilotului

 

care stie cat ulei intra in telecop(fata) la kawa 636 2005 ?

Daca gasesti anunta-ma si pe mine te rog, am binevoit sa rup si eu jumate din a mea :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti,

 

Am si eu o intrebare pentru detinatorii de 636 2005-2006:

Sunteti multumiti de ele? Ca ma tenteaza unul dar am auzit ca modelul acesta ar avea probleme cu cutia. Si am observat ca si pretul e cam cu 1000 de euro mai jos fata de Yamaha, Suzuki, Honda din acelas an...

Am citit la un baiat pe aici (nu mai stiu exact la cine) ca are 10000 de km cu un 636 din 2006 si ca ia mancat doar benzina, ulei si filtre, fara nici o problema mecanica.

 

Astept un raspuns din partea voastra ca imi place tare mult modelul dar nu stiu mai nimic despre el.

 

Multumesc si va doresc asfalt cat mai uscat si curat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

Am si eu o intrebare pentru detinatorii de 636 2005-2006:

Sunteti multumiti de ele? Ca ma tenteaza unul dar am auzit ca modelul acesta ar avea probleme cu cutia. Si am observat ca si pretul e cam cu 1000 de euro mai jos fata de Yamaha, Suzuki, Honda din acelas an...

Am citit la un baiat pe aici (nu mai stiu exact la cine) ca are 10000 de km cu un 636 din 2006 si ca ia mancat doar benzina, ulei si filtre, fara nici o problema mecanica.

 

Astept un raspuns din partea voastra ca imi place tare mult modelul dar nu stiu mai nimic despre el.

 

Multumesc si va doresc asfalt cat mai uscat si curat! :cheers:

 

unde ai vazut tu ca e cu 1000 euro mai jos? Unul bun costa 3600-3700. r6 2005 costa la fel, honda 2005 e la fel,chiar mai ieftina, si suzuki 2005 e vreo 3500 una buna.

 

Da, au probleme cu cutia, dar doar daca abuzezi de el. Si daca etsi nefericit, pinioanele din cutie costa undeva la 300 euro, deci nu-i o avere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ai vazut tu ca e cu 1000 euro mai jos? Unul bun costa 3600-3700. r6 2005 costa la fel, honda 2005 e la fel,chiar mai ieftina, si suzuki 2005 e vreo 3500 una buna.

 

Da, au probleme cu cutia, dar doar daca abuzezi de el. Si daca etsi nefericit, pinioanele din cutie costa undeva la 300 euro, deci nu-i o avere.

 

 

R6 2006 e undeva pe la 4500 (minim) gixxer 2006 tot pe acolo 636 (2006) e undeva pe la 3700...

 

Ma asteptam sa coste ceva mai mult reparatia cutiei. Nu sunt genu care abuzeaza de motocicleta (la modu ca nu trag de ea foarte tare). Oricum e o varianta pentru noua mea moto.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu incurci putin lucrurile ,636 C (05-06) e sora de generatie cu suzi 600 k4 k5 nu cu k6-k7 , si nici cu yamaha 2006-2008

 

Aha... acum inteleg de unde diferenta de pret pentru 2006 intre kawa si restul:)

 

Mersi de info! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu incurci putin lucrurile ,636 C (05-06) e sora de generatie cu suzi 600 k4 k5 nu cu k6-k7 , si nici cu yamaha 2006-2008

 

exact, ceea ce yamaha are in 2006, Kawasaki are doar din 2009 . Chiar si modelul 2007-2008 este sub r6 2006 la performante.

 

exact, ceea ce yamaha are in 2006, Kawasaki are doar din 2009 . Chiar si modelul 2007-2008 este sub r6 2006 la performante,de aici si preturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit la un baiat pe aici (nu mai stiu exact la cine) ca are 10000 de km cu un 636 din 2006 si ca ia mancat doar benzina, ulei si filtre, fara nici o problema mecanica.

 

al meu nu mananca nici ulei nici filtre, si nici macar benzina :lol:

cand o sa manance probleme mecanice o sa va anunt

 

hai sa fim seriosi, cate motociclete (nu vorbesc de motoare in 2 tmpi) cu probleme mecanice ai vazut la 10.000 km?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fi vrut sa zica defapt ca are 10 mii facuti de cand e la el...

 

La asta m-am referit...

 

Azi am vb cu un amic de-al meu care stie ceva mecanica si mi-a spus ca in genereal, Kawasaki nu sunt la fel de fiabile ca Yamaha, Suzuki sau Honda...

 

Voi sunteti de aceeasi parere?

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cea mai buna motocicleta este cea pe care o ai.Cand am avut Honda,ziceam cea mai buna e Honda,cand am avut Yamaha,ziceam ca nu mai vreau sa aud de Honda,cand am avut Suzuki,ziceam ca e bun si Suzuki,cand mi-am luat Kawasaki si am dat-o sa mai schimb, sa mai incerc si altceva,ce crezi,tot Kawasaki mi-am luat.Si sunt f. multumit de alegerea facuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum e o varianta pentru noua mea moto.

 

Eu zic ca cel mai bine e sa dai o tura ca sa vezi cum se comporta. Poti sa incerci pe a mea, nu ma deranjeaza sa te las 5 minute.

 

tu incurci putin lucrurile ,636 C (05-06) e sora de generatie cu suzi 600 k4 k5 nu cu k6-k7 , si nici cu yamaha 2006-2008

Eu zic ca nu prea e sora de generatie cu nici una. E peste K5, dar sub K6.

 

In 2005 a fost considerata cea mai buna din clasa 600(ma rog, a trisat un pic cu 36 cmc in plus). Detalii comparative despre comportamentul pe pista gasesti in comparatia asta, iar despre comportamentul pe strada aici.

 

In ambele cazuri Kawasaki a iesit pe primul loc.

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta m-am referit...

 

Azi am vb cu un amic de-al meu care stie ceva mecanica si mi-a spus ca in genereal, Kawasaki nu sunt la fel de fiabile ca Yamaha, Suzuki sau Honda...

 

Voi sunteti de aceeasi parere?

:cheers:

 

spune-i prietenului tau sa mai invete mecanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut toba sport (noua sau sh) pt. zx 6 2006,indiferent de marca.M-am tot uitat dupa una noua dar la astea care vin pe sub codita au niste preturi de cazi pe spate. Astept oferte.Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut toba sport (noua sau sh) pt. zx 6 2006,indiferent de marca.M-am tot uitat dupa una noua dar la astea care vin pe sub codita au niste preturi de cazi pe spate. Astept oferte.Multumesc anticipat!

 

vezi anuntul asta, s-ar putea sa dea toba separat.

 

mai poti sa incerci si la userul KristaKe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aseara am fost sa vad un 636 din 2005 (asta)... Motorul batea, troncanea cand o bagai in a 1-a si cand plecai de pe loc, se auzea un zgomot gen fier pe fier in oala de ambreiaj, era sparta si zgariata pe dreapta...ce sa zic...mie unul mi s-a parut o ghena. Incerca sa imi ia ochii cu niste mansoane, capete de ghidon si amortizor de ghidon (toate erau noi, nemontate)

 

Imi pare rau ca am pierdut timpul aiurea... Eu m-am gandit ca e ceva dubios la pretul asta, dar nu ma asteptam la asa ceva...

 

Aviz celor care se lasa impresionati de pretul mic, nu merita efortul deplasarii...

 

Asfalt uscat :cheers:

 

Aaa, scarita pilot dreapta (sport) era un surub :)

Editat de c00ly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aseara am fost sa vad un 636 din 2005 (asta)... Motorul batea, troncanea cand o bagai in a 1-a si cand plecai de pe loc, se auzea un zgomot gen fier pe fier in oala de ambreiaj, era sparta si zgariata pe dreapta...ce sa zic...mie unul mi s-a parut o ghena. Incerca sa imi ia ochii cu niste mansoane, capete de ghidon si amortizor de ghidon (toate erau noi, nemontate)

 

Imi pare rau ca am pierdut timpul aiurea... Eu m-am gandit ca e ceva dubios la pretul asta, dar nu ma asteptam la asa ceva...

 

Aviz celor care se lasa impresionati de pretul mic, nu merita efortul deplasarii...

 

Asfalt uscat :cheers:

 

Aaa, scarita pilot dreapta (sport) era un surub :)

 

am vb si eu cu proprietarul pe messenger,mie mi-a spus k a cazut cam cu 40-50km/h incercand sa faca un wheelie sau asa ceva,si k motocicleta e buna,intre timp nu-mi mai raspunde,si pe urma imi zici ca a vandut-o,se pare ca tu trebuia sa fii fericitul posesor!!!:))

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb si eu cu proprietarul pe messenger,mie mi-a spus k a cazut cam cu 40-50km/h incercand sa faca un wheelie sau asa ceva,si k motocicleta e buna,intre timp nu-mi mai raspunde,si pe urma imi zici ca a vandut-o,se pare ca tu trebuia sa fii fericitul posesor!!!:))

 

Si mie mi-a spus k tre' sa vina doi baieti care au zis k o cumpara...dar probabil dupa ce au vazut-o...s-au razgandit si ei :)

 

M-a sunat azi sa ma intrebe daca m-am hotarat...i-am zis k il sun dak ma hotarasc...ceea ce nu se va intampla niciodata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aseara am fost sa vad un 636 din 2005 (asta)... Motorul batea, troncanea cand o bagai in a 1-a si cand plecai de pe loc, se auzea un zgomot gen fier pe fier in oala de ambreiaj, era sparta si zgariata pe dreapta...ce sa zic...mie unul mi s-a parut o ghena. Incerca sa imi ia ochii cu niste mansoane, capete de ghidon si amortizor de ghidon (toate erau noi, nemontate)

n-ai vazut ca are 145 CP? Pai caii aia inghesuiti suplimentar nu incap bine, si nu era troncaint ci tropaitul copitelor! Zgomotul de fier e de la potcoave

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...