Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lippale, vii maine sa ma ajuti cu o idee, ceva, sa tunez veioza? :lol:

 

da taica...spune pe la cat, doar :D

 

am jeanta stramba de la un gropan si'mi pierde aer.. aveti idee dc o pot indrepta???

 

se poate indrepta. incearca la sama service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am jeanta stramba de la un gropan si'mi pierde aer.. aveti idee dc o pot indrepta???

La diham, exista o vulcanizare care indreapta si roluieste roti de moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu o parte din monsteristi la valea Doftanei. M-am gandit ca fiind luni, toata lumea lucreaza ...

 

 

 

daca e vreme frumoasa joi, dupa ce schimb uleiu fac si eu un drum dinasta cu tine pana undeva frumos :lol:

 

 

 

 

cand aveti timp sa va uitati si la traileru asta :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=UAPnJbl8wAc...feature=related

 

 

cand vin robotii aia cu motoare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Bus...otociclete.html

 

simteam ca ma enervez asa ca am zis ca paote daca "spun" imi mai trece.

 

Deci tampitii, dupa ce ca vor sa interzica circulatul noaptea acum vor sa me mai puna si impozit ( de parca nu plateam deja unul ).

 

Excelent...

 

Niste cretini, o tara de ...

In fiecare campanie electorala toti politicienii ne promit ca fac...ne promit ca ne da... iar dupa ce se vad cu sacii in caruta isi arata adevaratele fete.

Eu sunt scarbit de conducerea acestei tari, pacat ca noi nu prea avem ce sa facem. :lol:

Editat de allexx_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"un impozit anual, care se va aplica si la motociclete si va fi calculat in primul rand in functie de capacitatea cilindrica "

 

la 600 cm o sa fie foarte putin .... si plus de asta ... cam cate motociclete aduse din straintate inmatriculati voi pe an ??? 10 ? 15 ???

 

este vorba de niste bani pe care o sa ii dai la impozit atunci cand faci prima inmatriculare ....

 

 

p.s. impozitul ala pe care il platesti tu anual ramane la fel ....

 

p.s.2. cat e impozitu tau anual la motor ?? 30 ron ?? .... imi place cum toata lumea isi da pareri dinalea de genu " conducere de (cuvant urat) ..." .....

Editat de maddok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles din articol ca o sa fie un impozit anual. ADica inlocuiesc taxa de inamtriculare ( platibila 1 data ) cu o taxa anuala ( platibila cat te tine motoreta). Sunt foarte destepti baietii.

 

Si nu ma intereseaza ca o sa fie putin... ideea e ca deja platim un impozit pentru motoreta.

 

Dar vorba lui ciciu : ciocolata si ne trece supararea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"un impozit anual, care se va aplica si la motociclete si va fi calculat in primul rand in functie de capacitatea cilindrica "

 

la 600 cm o sa fie foarte putin .... si plus de asta ... cam cate motociclete aduse din straintate inmatriculati voi pe an ??? 10 ? 15 ???

 

este vorba de niste bani pe care o sa ii dai la impozit atunci cand faci prima inmatriculare ....

 

 

p.s. impozitul ala pe care il platesti tu anual ramane la fel ....

 

p.s.2. cat e impozitu tau anual la motor ?? 30 ron ?? .... imi place cum toata lumea isi da pareri dinalea de genu " conducere de (cuvant urat) ..." .....

Nu ai inteles cred problema principala...poate sa fie si 3 lei ... este o alta taxa, aplicabila peste o alta droaie de taxe, la care se calculeaza sau deduc alte taxe....puii mei suntem locul 2 in Europa ca nr de taxe...si depasim locul 3 cu un procent de 120 %...ti se pare normal?

Si da sustin..conducerea este de "cuvant urat"...pt ca vine in general doar cu taxe si cheltuieli de afara dar nu vine si cu legi ale veniturilor de afara. Plus ca daca in germania se numeste taxa ecologica, in italia se numeste taxa de mediu si in austria taxa verde, la noi vor fi toate trei....

Suntem singura tara din ue care a acceptat legea aia cum ca esti obligat sa pui alarma la coasa ca sa sperii harciogii de pe camp cand iesi la cosit...de asta ce zici?

 

The bottom line este...nu conteaza costul...e o problema de principiu...ca se mai adauga ceva de plata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sustin..conducerea este de "cuvant urat"...pt ca vine in general doar cu taxe si cheltuieli de afara dar nu vine si cu legi ale veniturilor de afara. Plus ca daca in germania se numeste taxa ecologica, in italia se numeste taxa de mediu si in austria taxa verde, la noi vor fi toate trei....

Suntem singura tara din ue care a acceptat legea aia cum ca esti obligat sa pui alarma la coasa ca sa sperii harciogii de pe camp cand iesi la cosit...de asta ce zici?

 

Spidere, esti PSD-ist? :D

 

 

 

:) Noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spidere, esti PSD-ist? :D

 

 

 

:D Noi sa fim sanatosi!

Nu tati...nu sunt PSD-ist...eu pur si simplu as impusca toata clasa politica actuala...asa just for the fun of it... :) .Nu de alta, dar absolut toti sunt de "cuvant urat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tati...nu sunt PSD-ist...eu pur si simplu as impusca toata clasa politica actuala...asa just for the fun of it... :D .Nu de alta, dar absolut toti sunt de "cuvant urat".

 

:) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...