Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

s-ar putea sa vin si io diseara cu frate-miu cu viraga. :finger:

 

ivan, mi s-a parut interesanta chestia pt topicul asta....nu alerg dupa patratele sub avatar stai linistit, dupa cum vezi intr-un an jumate am decat 70 de posturi :moron:

 

a fost o gluma, nicidecum o rautate (nici macar una mica). si mie mi s-a parut interesanta.

 

odata demult stiam o gramada despre mitologia greaca dar de cand imi sta mintea la alte prostii habar nu mai aveam cine erau titanii si ce faceau ei. asa ca observatia ta a fost binevenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iceman :finger:)) te'ai inspirat cu chestia "live to ride, ride to live" dupa logou ala pe care il facusem eu pt titani cand ne innebuneam noi cum sa numim 'trupa' ?

 

Ma nu stiu...eu am preluat faza de la HOG...sau ceva de genu', nu stiu sigur care-i faza...dar am vazut la un Harley D ca avea un capac la filtru de aer pe care era scris "Live to Ride, Ride to Live" si mi-a placut.

Nu stiu exact cine l-a spus prima oara...dar e f interesant motto-ul :moron:

 

PS: facusem si io un logo pt titani (e postat pe forum) dar vad ca n-a prins...ca era logo mai de MC asa... cu toate ca nu-s adeptul 1%-erilor

 

PS2: uite de unde m-am inspirat :eek:

 

 

81-108a.jpg

71-305.jpg

 

PSS: si eu vin tot ca pasager, abia saptamana viitoare depun dosarul pt plastic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mii de scuze ca nu pot apraea nici azi dar asta e ghinionul meu ma lupt de ceva timp cu el dar el redfuza sa ma paraseasca

Salutari celor noi veniti mii de multumiri celor existenti si din tot sufletul mue sper sa va reva cat de curand?

ASFALT USCAT. PLIMBARI PLACUTE SI TOATE CEL MAI BUNE :finger: :moron: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca am putut veni azi desi cu intarziere

sper sa venim cat mai multi la mica intrunire speciala de pe 14.

poate ca vinerea urmatoare o sa vin cu motorul...cred ca va fi gata pana atunci.

 

asfalt uscat si aveti grija cum conduceti!

 

ps: au lipsit totusi cateva persoane de la intrunire...vlad? dragos?! acum vin eu si nu mai veniti voi?! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am ajuns si eu pe la 20 mpt a doua oara; sper sa cunosc cat mai multi ditre voi si sa facem ceva plimbari in afara buc. tot aseara 4 din noi am fost in otopeni la bikers si pot sa spun ca locul e super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu vineri dar cam tarziu, tocmai plecati, am fost eu cu taicamiu el pe un cbf 600 si eu pe un cbr 125, as vrea sa stiu cand e urmatoarea intrunire (tot vineri?) sper sa ajung si eu

 

Da. Vinerea!

 

 

gata eu am incheiat sezonul :blink:

 

cutie de viteza sparta

 

Imi pare rau sa aud asta! Vezi ca te asteapta d-ra in Otopeni cu micii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata eu am incheiat sezonul :blink:

 

cutie de viteza sparta

 

Asa poate invat ceva din treaba asta.Cum ti s-a spart mai exact cutia? In mers normal sau cand ai vrut sa schimbi dintr-a I-a in a II-a la ture mari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine a inceput de ceva vreme sa faca figuri dar aseara a cedat definitiv

totul se trage de la schibat in inferioare fara ambreiaj sau de la schibare de treapta nehotarata

de ceva vreme aveam probleme la treapta 4 care din care sarea tot timpul

asera eram in a treia shimb 4 accelerez sare din viteza se tureaza motorul in gol pana sa trag de ambreiaj sa schimb a 5 a intra la loc singura in a 4 a bubuie ceva in cutie si nu mai schimba; opresc si incerc sa schimb insa nu mai schiba decat 2 si trei pana la grigorescu merg asa insa la grigorescu se mai rupe ceva si raman doar cu a 2 a pana la trapezului unde s-a dus tot

 

motorul merge dar se aude zgomot de fiare rupte in el

 

 

acu sa vad unde gasesc cutie (sper sa fie doar atat) si la ce pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pt cei cu probleme de service - apelati doar la cei pe care ii cunoasteti si de la care ati mai vazut lucrari. Eu imi blestem zilele pt cat am avut si inca mai am de patimit pt 3 zgarieturi pe carena. Nu mai zic de bani risipiti aiurea. La mecanica nu mai vorbesc, am vazut tot felul de meseriasi prin diverse "service-uri" si asa zise lucrari cu suruburi stanse "la mana" si care se desfac cand nu te astepti ca vorba aia n-au auzit de chei dinamometrice, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mica intarziere fata de data la care s-a discutat de eveniment.. iata ca il anunt: SUNTETI INVITATI CU TOTII...

 

PE DATA DE 14. 10. 2007 SA PARTICIPATI LA O INTRUNIRE DE "INCHEIERE DE SEZON CALD" SI DUPA CUM SPUNEA UNUL DIN VOI... DE CE NU.. "DESCHIDERE DE SEZON RECE" PUNCTUL DE INTALNIRE VA FI ACELASI CU INTRUNIRILE SAPTAMANALE, Gura de metrou Titan2. IN FUNCTIE DE VREME... SE VA DESFASURA LA PADURE LA CERNICA SAU INTR-UN BAR A CARUI LOCATIE VA FI ANUNTATA ULTERIOR

 

Va fi "cinstita" cu "bucate alese" din "cheta" care se va face inainte de plecarea spre destinatia de "inflorire" a intrunirii

 

SA VEDEM CATI "Cavaleri de Titan" SUNTEM !!!!

 

VA VOI ASTEPTA CU BUCURIE PE TOTI, SPER SA NE STRANGEM CAT MAI MULTI !!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...