Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

helaau ! ce mai faceti mai cavalerilor :finger: n'am mai intrat d o groaza d timp si nici nu am mai venit la intruniri pt ca am fost f ocupat cu facultatea. s'ar putea vinerea asta sa pot veni dar fara motor pt ca e la academie. pana pe 13 nu pot sa merg pe el :lol:( pe 13 am juramantul si dupa scap is free 2 ride :moron: felicitari raven ! sa ai grija sa o iei usurel sa nu te arunci. sper sa scap si io cat mai rpd sa bagam o plimbarica :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata raven am schimbat, dar din pacate mi-am schimbat si norocul, vineri seara am facut cunostiinta cu asfaltul :finger:

 

Si evident SPECIAL THANKS lui vlad fara ajutorul caruia nu ajungeam la garaj in conditii de siguranta, thx bro' :moron:

 

uncle, bine ca a fost doar atat desi nu e putin lucru daca te-ai ales cu gips. de ajuns ajungeai acasa ok si fara mine, erai doar putin speriat atata tot. Cehu' cred ca are o misiune speciala pe lumea asta ca si pe mine tot el m-a batut pe spate dupa ce m-am botezat. Cuba!!

 

 

Eu nu reusesc sa ajung vineri dar sper sa ii cunosc pe noii veniti saptamana viitoare. Bun venit baieti si sa auzim de bine.

 

@raven: pai daca faci mobra cat mai e cald mergem si la plimbare ca eu nu-s grabit de felul meu. felicitari pt permis si succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad: eu azi bag motocicleta in service, si va dura putin caci ii fac o revizie de la A la Z...vreau sa o iau impecabil de acolo. acum cu caldura...sa dea Domnul...desi eu o sa merg si mai pe frig :finger: ca nu o sa ma pot abtine.

oricum sper sa ne vedem curand la o plimbarica :moron:

 

celor noi: bun venit! si sa ne auzim cu bine la intruniri.

 

conduceti cu grija, titan riders!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca am fost doar doua motoare , chiar daca am incurcat putin drumurile excursia de sambata a fost o tura foarte placuta si inedita. Vultur Argintiu se potrivea mai bine pe drumurile de la Buzau la Urlati (unde am ajuns intr-un tarziu...:eek:) , dar Akan este un mare enduro choperist asa ca ne-am descurcat. Peisajul frumos , si locuri despre care nu stiam ca exista ne-au facut sa ne simtim putin exploratori:). Traseul a fost Buc. , Buzau , Vulcanii Noroiosi , retur pana aproape de Buzau , dreapta spre tabara de sculptura Magura , gresit drumul...:cheers: , ajuns intr-un sat departe ...care se cheama Tisau , continuat spre Mizil cu ajutorul unor informatori locali...schimbat destinatia spre Uralati cu ajutorul altora , ajuns pana la urma la Urlati...plimbat prietena prin acest oras...:cheers::) , Ploiesti , Buc.Pacat pentru cei care au vrut sa vina si nu au reusit. Toate bune tuturor!

:finger: VA OMOR !!!

pai se poate asa ceva...... pai la vulcani am fost si eu sambata, cu un prieten caruia i-am dat aprilica si eu cu transalpica, apoi am mers spre BV si m-a prins noaptea la peretii de sare de la Melenic.

Of of of ce excursii mai facem, unii merg dupa ceilalti sau invers si nici nu se vorbesc si mai fac oarecum si acelasi traseu.

 

asta e.........

Sambata asta daca ma repar vreau sa fac ceva premiera de trecut prin mai multe sate si paduri, nu sunt sigur daca o sa ma ajute genunchiul, Mai multe nu spun ca poate vede a mea nevasta si ..... .

Police men, acum vad si eu cum e naked si tare naspa bate vantul fara parbriz (asta numai la viteza).

 

Hai sa ne facem bine cu totii si sa nevedem.

pe curand

:lol: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

booon... deci dupa cum am promis acum ceva vreme... sa va povestesc aventurile cu ij'uletzul.... :moron:

nu ma puneti sa va dau time frame'uri ca nu prea le am cu timpul global... intr'o zi ma duc eu cu mobra la munci... din pura intamplare luasem cu mine scule, ca stiam ca o nenorocita de piulitza de la pinionul de atac se tot desfacea si zisesem sa o strang cand ajung la job (lucrez la mama dracu in aeroportul otopeni). buuuun... ajung eu la agip la otopeni, ma opresc sa iau tigari and stuff... motoreta dadea semne de "oboseala"... cand sa plec de acolo... oha...!!! incercam sa dau la kick si nu vroia neam, plus un sunet infernal de fier pe fier... (p.s. nu va luati de mine la detaliile tehnice, ca's varza la capitolul asta).

zic, hopaaa... piulitza masii... desfac capac, strang piulitza, pun capac.. nimic.. aceleasi simptome... nervos sun un coleg sa ma ia cu masina si zic ca o fac alta data.. parchez la aia prin benzinarie si plec...

ajung la munca, sun disperat pe nenea Zidu. ok... zice omul ca ne vedem intr'o seara si ii dam de cap.. peste cateva zile, duminica, ne vedem la benzinarie, studieaza Zidu un pic problema si da din cap... "desfa capacul in stanga la ambreiaj" zice... desfac... ce gasit?! oala de ambreiaj facuta praf.. nu mai vedeai nimic din dintii aia... spume draci alea alea... diagnostic... "trebuie oala si lant nou... si ia dracu si siguranta de la piulitza aia de la pinion"... pai bine bine, de unde sa le iau...?! "pai tunaru sau gaspar".. sunam la tunaru... oha.. telefon inchis.. mergem pana in giulesti.. nu era acolo, era socra'su (cred). ca "dom'le... a fost la o nunta.. era obosit.. a plecat in targ.. acu doarme cred..." whatever.... solutia doi... sunam la gaspar... "nu e acasa, incercati dupa 5-6"... deja ma gandeam la distonocalm... ma rog.. il duc pe Zidu acasa.. ma duc si eu acasa... astept ora minunata... sun la gaspar din nou... raspunde.. dau comanda de ce aveam nevoie (omul le avea pe stoc :finger: ), a doua zi, adica luni dupa amiaza, piesele erau la bucuresti....

speranta a reinviat in inima mea... vb iar cu Zidu, hai sa le facem.. mai trec cateva zile pana ne sincronizam programul... eu eram prin oras... plec val vartej spre otopeni, sa ajung la agip pe la 7. trec pe acasa, iau scule, casca, geaca, alea alea... navighez ca ninja prin traficul dement de la ora 6... (seara)... cand sa intru la benzinarie.. ma loveste... "PIESELE!!!! UNDE SUNT PIESELE!!!!" realizez ca in agitatia momentului am luat orice, numai piesele nu...

draci nervi alea alea.. Zidu zice.. bah asta e... tzii tare la masina ta? (eram cu un tico, al prietenei). eu ca na.. ma doare sufletu.. ca nu e al meu.. ca o fi, ca o plesni... prietena zice.. hai sa'l bagam in tico si cu asta basta!! ca io nu mai vin pana aici nici sa ma omori.... !!!

si hai sa ne chinuim sa bagam iju in tico.. culmea...!! a si intrat!!! =))

restul... e istorie.. l'am adus in bucuresti, dus la mecanic.. reparat jucaria... :lol:

post-9979-1190718618_thumb.jpg

post-9979-1190718648_thumb.jpg

post-9979-1190718660_thumb.jpg

post-9979-1190718681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uncle, bine ca a fost doar atat desi nu e putin lucru daca te-ai ales cu gips. de ajuns ajungeai acasa ok si fara mine, erai doar putin speriat atata tot. Cehu' cred ca are o misiune speciala pe lumea asta ca si pe mine tot el m-a batut pe spate dupa ce m-am botezat. Cuba!!

vlade, eu sper sa nu fie asa :moron:

si apropo de batut pe spate dupa botez, si eu am avut pe cineva care sa ma bata la propriu pe spate... unii dintre voi stiti povestea; eu dupa ce mi-am luat botezul (la care m-am lovit destul de zdravan la umar) am ajuns la intrunire la Ploiesti si Micutzul (Andrei_r5) bucuros ca ma vede m-a batut zdravan exact peste umarul bolnav. ma durea de nu puteam sa tip la el sa se opreasca... acum imi amintesc cu placere de chestia asta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor !!! Scuze pentru absenta... acum m-am intors... spre disperarea unora (glumesc !!!)....

 

PT toti cei care si-au luat plasticurile : "Sa le folositi sanatosi / sanatoase !!!! Asfalt uscat mereu !!!! "

 

pt cei noi veniti: Bine a-ti venit !!!

 

 

cat despre acea intrunire generala cred ca ar trebui sa discutam vinerea asta sa vedem cand o programam ca sa poata veni cati mai multi. In aceasta idee v-as ruga pe toti sa veniti vineri (ve-ti fi asteptati chiar daca intarziati doar anunta-ti pe forum ca sa stim) nu conteaza daca veniti cu mobrele, conservele sau cu "pe_josul" IMPORTANT ESTE SA VENITI !!!

 

Va multumesc mult anticipat !!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titani (greacă: Τιτάνες) este denumirea purtată de cei Âşase fii ai lui Uranus Âşi ai Gaiei: Coeus, Crius, Cronos, Hiperion, Iapetus, Oceanus (titani) Âşi cele Âşase fiice: Mnemosina, Phoibe, Rhea, Theia, Themis Âşi Thetis (titanide).

 

Era un grup potrivnic zeilor olimpieni, personificau mai ales forțele naturii. În tradiția greacă erau considerați adesea iraționali Âşi reprezentau forța oarbă a violenței primitive.

 

:finger: :eek:

:moron: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa vin si io diseara cu frate-miu cu viraga. :finger:

 

ivan, mi s-a parut interesanta chestia pt topicul asta....nu alerg dupa patratele sub avatar stai linistit, dupa cum vezi intr-un an jumate am decat 70 de posturi :moron:

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...