Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

foarte interesanta faza cu parcarea de la rucar.. nu stiam de ea.. pe unde se intra..? si tariful este pe luna sau cum?

apropo, mai e un garaj subteran pe la ramnicul sarat... habar n'am ce, cum si cat.. stiu doar ca exista...

adicatelea prin zona asta... http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-9992&-8953

Editat de Kayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am aflat acum ca s-a scumpit tariful si inca se va scumpi...

cica acum e 100 de lei de mobra iar in curand o sa creasca mai mult...

neplacut avand in vedere ca ma pregatesc sa o tin acolo 4 luni.

 

Cred ca ne vedem acolo cu mobrele. Ma interesez si eu maine si va spun cum e pentru ca in fata blocului deja nu se mai poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa facem o treaba organizata ca sa mai negociem putin tarifele

casiera vine marti, ma duc eu si vb de 6-8 locuri poa da mai ieftin

eu o sa vb de contract pe 4 luni

ziceti daca sunteti de acord si cati va bagati, noi suntem deja 3-4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne vedem si noi cati suntem din balta alba, cum aratam, starea civila (ca sa nu se creeze confuzii), varsta, ocupatia,ce motor avem sau vrem sa ne luam, poze cu noi si motorul (asa ca sa stim cine trece pe strada), in ce zona mai exact locuim, locuri de intalnire, etc. .......asa ca sa aflam si noi cum arata si sa aflam si noi mai multe despre cei care "ambaleaza" motoarele pe la noi prin cartier.

 

O sa incep eu: Alexa, 22 ani, casatorita si am si un baietel frumos, fac sc. moto acum si am un minsk (de 3 ani), zona: Str. Liviu Rebreanu intre piata ramnicul sarat si intersectia cu parcul si poze:

 

post-16078-1173128226_thumb.jpg minsk-ul meu

 

eu, sotul, si bebitul

asfalt uscat !!!!! :(

 

 

--- Mesaj completat în 21 Oct 2007 23:57 -------------
salut ! sunt AKE . locuiesc in macaralei , am o motocicleta verde B 85 AKE . si pentru ca sunt pe 2 roti doar de 2 luni deocamdata nu am prieteni motociclisti......:) dar sper sa mi fac in scurt timp... atentie mare la soferii astia care au impresia ca sunt singuri pe strada .... ! v am pupat si ne vedem la semmafor

 

 

--- Mesaj completat în 22 Oct 2007 00:05 -------------

numai raven si eu satam in balta alba - titan .... ???!!!!??

 

Hai mhaaa....... nu e posibil..... am vazut atatea motoare trecand pe dristor, baba novac, campia libertatii, l. rebreanu, nicolae grigorescu...... unde sunte-ti?!........ postati aici sa va cunoasca si lumea... sa nestim intre noi.... faceti-va cunoscuta prezenta.....Hai ca nu musca...

:ok:

 

Hai ma ca poate dupa ce ne strangem cativa ne vedem undeva sa ne cinstim :eek: :D :(

:)

 

Hai ma ca meritam si noi un topic separat de tot bucurestiul , asa.. doar pt cei din Balta

daca nu musca ma bag:)) salut ! sunt ake din macaralei , am o motocicleta verde cu nr B 85 AKE si pt ca sunt doar de 2 luni pe 2 roti nu am prieteni motociclisti dar sper sa mi fac in scurt timp pt ca n are haz sa te plimbi de unul singur:P. Mare atentie la soferii astia care au impresia ca sunt singuri pe strada ... nu i mai luati pe incredere ...ca unii chiar n au nicio treaba..asfalt uscat si ne vedem la semafor:*

 

 

--- Mesaj completat în 22 Oct 2007 00:15 -------------
[salutare ! sunt ake din macaralei, student la poli_ transporturi autovehicule rutiere an 4. AM O ASTRA CLASSIC CU NR B 85 AKE SI O MOTOCICLETA VERDE CU NR B 75 AKE. SUNT PE 2 ROTI DOAR DE 2 LUNI SI NU AM PRIETENI MOTOCICLISTI...DAR SPER SA MI FAC IN SCURT TIMP... ATENTIE MARE LA SOFERII ASTIA CARE AU IMPRESIA CA SUNT SINGURI PE STRADA.....! NU I LUATI PE INCREDERE! NE VEDEM LA SEMAFOR

:*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa facem o treaba organizata ca sa mai negociem putin tarifele

casiera vine marti, ma duc eu si vb de 6-8 locuri poa da mai ieftin

eu o sa vb de contract pe 4 luni

ziceti daca sunteti de acord si cati va bagati, noi suntem deja 3-4

 

Atunci nu ma mai duc eu azi si baga-ma si pe mine la socoteala pentru maine. Ai id-ul meu de mess la profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am acum moto la Rucar. Taxa este acum de 130 lei. Eu vreau s-o iau de acolo deoarece pretul mi se pare exagerat. Spre exemplu, in parcarea subterana de la Universitate pretul e de 120 lei. In mahalaua de Titan e mai scump. De, aici stau numai bastani si au de unde. Ma f.. pe parcarea lor :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D , dragi colegi, voi chiar tineti la fiarele voastre sau ..........., nu stiu ce sa mai cred.

Astazi i-am dat jar pe ploaie si ma pufnea rasul in timp ce calaream: eu vroiam sa merg drept si ma trezeam intr-o parte impins de vant, e asa nostim dar sa nu ai mai mult de 70 km/h ca dupa aceasta viteza iti cam simti chilotii reci la spate.

Eu consider ca tin la fierul meu si de aceea il tin in frig si ploaie si il calaresc si chinui atunci cand mi se pune pata. De exemplu vineri seara m-a prins ora 22.30 ca i-am schimbat uleiul si filtrul de aer dupa care am plecat la Slatina, deci i-am dat fierului ce i-a trebuit chiar daca m-am sacrificat, si am ajuns pe la 01.30 la destinatie.

Am invatat de la prietenul meu Leonardo (italian 100%) ca pe timp de inutilizare (iarna,toamna,primavara iar pt majoritatea si vara) sa se puna sub cauciucuri o bucata de lemn pt a nu se transfera temperatura asfaltului, in rest nimic important.

FRATILOR TREZITIVA credeti ca fiarele sufera daca afara este frig sau soare ?

Eu cred ca sufera atunci cand functioneaza necorespunzator (uleiuri proaste, filtre imputite, iarba proasta, etc) nu cand intervine ploaia, noroiul, frigul, etc.

GANDITI si voi putin tehnic si mai lasati sentimentele mai departe.

 

Va urez asfalt drept si sa ne vedem pe coclauri.

;) :D :blbl:

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine la 11 ma duc la negociere..

pana acum suntem cam 6, poate si mai multi

ideea e sa inchiriem locuri pt auto si sa la share intre 4 moto, doar sa vrea ei

130 lei mi se pare scump...

 

Ai rezolvat ceva? Tare sunt curios...

Conditiile sunt asa - pe fiecare loc de parcare se aloca 3 motoare - 390 Ron fata de un loc de masina care costa 275 Ron. Deci oricum le convin motoare, castiga mai bine... ;)

Eu tin motorul in garajul Dali de la Rebreanu de 5 luni si vreau sa-l iau de acolo pt ca 130 Ron/luna mi se pare scump mai ales ca am vorbit deja cu fetele si o sa se scumpeasca si mai mult. (garajul asta si Rucar sunt cu tariful cel mai mic din divizia vest de garaje).

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o luam logic nu prea aveti ce negocia, credeti ca le incalzeste pe alea cu ceva ca veniti voi MAI MULTE motoare? NU. Decat eventual daca le prestati ALTFEL de servicii.

Si soferii daca vin 5 masini, chit ca vin separat sau impreuna tot 5 locuri ocupa.. so what's the point?

 

Voi castigati la faptul ca puteti intra 3 pe un loc de parcare. acolo costa LOCUL DE PARCARE. SPATIUL ACELA DELIMITAT. => ca impartiti in 3 acel cost de 13o roni. Logic nu?

 

Hai spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca am rezolvat,

 

Desi unii zic ca nu se poate eu am considerat ca depinde si de modul cum abordezi o discutie si persoana respectiva. Ca sa inchei cu unflatul in pene (sau geaca) iata cu ce ne-am ales:

 

Locul de parcare pentru o masina este 275 lei si se va scumpi iar (din nou) in ianuarie

 

Ne dau voie 3 mobre pe loc asa ca pmartim cate 3 un loc si-l platim ca atare. Ar veni 91,66 lei de mobra pe luna.

 

Puntul 2, daca platim in avans pt 4 luni (nov, dec, ian si feb) nu ne mai scumpeste in ianuarie...

 

Atat am putut obtine, as fi vrut sa punem 4 mobre pe loc dar nu se poate...

 

Acte: Copie dupa talon cu nr de tel al propr scris pe foaie si banii pe 4 luni.

Se pot lua oricate locuri pt seturi de cate 3 mobre. Noi am luat 2. Le achitam joi.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D salut motociclistilor,

vreau sa va propun o iesire duminica dimineata:

Bucuresti - Targoviste - C. Lung - Voina - Cuca

si retur posibil pe autostrada buc - pitesti

 

astept intrebari, indiferent de vreme si de stratul de zapada trebuie sa ajung la Cabana Cuca.

 

Este cineva doritor de aventura sau ......... asteptati pozele ?

 

Eu raspunsurile voastre deja le cunosc, dar am zis ca nu este frumos sa nu te consideri un singuratic de aceea am pierdut timpul pe tastatura.

 

Va doresc o zi buna si un drum cat mai drept.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: salut motociclistilor,

vreau sa va propun o iesire duminica dimineata:

Bucuresti - Targoviste - C. Lung - Voina - Cuca

si retur posibil pe autostrada buc - pitesti

 

astept intrebari, indiferent de vreme si de stratul de zapada trebuie sa ajung la Cabana Cuca.

 

Este cineva doritor de aventura sau ......... asteptati pozele ?

 

Eu raspunsurile voastre deja le cunosc, dar am zis ca nu este frumos sa nu te consideri un singuratic de aceea am pierdut timpul pe tastatura.

 

Va doresc o zi buna si un drum cat mai drept.

:D

Vulture, m-as baga, dar sunt in renovare si, deh, in timpul liber ma relaxez cu moloz si lopata :blbl: In plus, daca dau de zapada nu sunt incaltat adecvat!

 

Asa ca ;) si sa nu aveti grija la excese, de orice fel! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag banii'n benzina ... (s anu zic alte prostii ;)) ) .... sunt la facultate la ora aceea:( dar .. iesire afara ... suna tentant :D dc e vreme buna .. adik poate fi si frig ... numa ploaie nu ma bag:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !!!

Ti-ai reparat mobra?

 

Da, am reparat!

Si sa traiesti, bine ai revenit! Ca nu ne mai vazuram de o gramada de vreme!

Incercam vineri seara?

 

--- Mesaj completat în 25 Oct 2007 23:18 -------------

Sunt doritori sa ne vedem vineri la 7.30 la titan, locul nostru de intalnire, pt ca apoi sa mergem pe undeva?

eu as veni

 

Si eu m-as baga.

Altcineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vulture, m-as baga, dar sunt in renovare si, deh, in timpul liber ma relaxez cu moloz si lopata :blbl: In plus, daca dau de zapada nu sunt incaltat adecvat!

 

Asa ca ;) si sa nu aveti grija la excese, de orice fel! :D

:D stiu omule ca ai fi venit, doar te cunosc.

eu am inceput baia din decembrie 2006 si sper sa nu ma depaseasca anul nou.

spor la treba si ...... termina cu molozul ala odata nu te lua dupa mine ca nu e bine.

voi reveni cu poze.

spor la treaba ''prafule''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...