Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I'm bacccckkk!!! :cheers: dupa 1500 km sau chiar mai mult, eu una am nevoie de o mica pauza. Nu de alta dar ma doare o mana de la acceleratie de mor.

Ce ati facut vineri? Eu din cate am auzit v-ati strans totusi.

 

Beeeep pe ea de vreme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 sau 21 MAI2010 plimbarica Bucuresti -Campina -Lacul Paltinul -Comarnic -Bucuresti

plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

viteza va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

..... amatorii d plimbari sa iasa la iveala :cheers:

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 sau 21 MAI2010 plimbarica Bucuresti -Campina -Lacul Paltinul -Comarnic -Bucuresti

 

 

Ori an gresit ori data,ori am fost la plimbarea asta si nu mai tin minte ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditii meteo normale ;)

 

 

Ori an gresit ori data,ori am fost la plimbarea asta si nu mai tin minte ! :cheers:

 

 

mai 2011 poate :wink:

 

 

N-ai inteles nimic. E calatorie in timp.

 

 

DECI pana la urma v-ati prins k e vorba de o calatorie in timp :D

DAR mai e o oferta pt cei care nu au motoare echipate cu teleportoare de timp si spatiu, ::: pe 20 sau 21 Iunie 2010

se va pleca doar dc ploiaiaia) nu ne sta in cale

 

deci si prin urmare :(

 

20 sau 21 MAI IUNIE 2010 plimbarica Bucuresti -Campina -Lacul Paltinul(popas de sandwich) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti

plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

viteza va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

 

 

ps:dc se pricepe careva sa faca un itinerariu pe harta sa vada lumea mai bene drumul e invitatul meu, mie nu mi-a iesit...

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAR mai e o oferta pt cei care nu au motoare echipate cu teleportoare de timp si spatiu, ::: pe 20 sau 21 Iunie 2010

plimbarica Bucuresti -Campina -Lacul Paltinul(popas de sandwich) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti[/b]

plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

viteza va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

Dar aici am mai fost si anul trecut la gratar, nu? Hai in alta parte... parerea mea.

In plus 21 pica luni...lumea e la munca. Poate doar 20 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..am gresit data asa k iar rectific

plimbarica pt orice motoras care poate merge cu 130la ora

 

DATA:.....................19 sau 20 IUNIE 2010 (19sau20 in functie de vreme si de ce o sa posteze majoritatea)

 

TRASEUL:..............Bucuresti -Campina(alimentam+mic popas) -Lacul Paltinul(popas de sandwich 1-2h) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti

 

LOCUL PLECARII: cei din gasca din Titan plecam de la gura de metrou Titan(cea din parc)

ceilalti pute-ti sa va intalniti la prima benzinarie pe dreapta dupa iesirea din Buc. (dupa ce facem dreapta de pe BD. Aerogarii spre DN.1 urmeaza prima benzinarie pe dreapta ... cam in 500m .. cred k e LUkoil )

 

ORA:.....................intre 8 si 10 dar dati-va si voi cu parerea si apoi decidem

CONDITII:............plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

dc se anunta ploaie si alte cataclisme o lasam pe weekendul urmator

VITEZA:.................va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

 

 

ps:dc se pricepe careva sa faca un itinerariu pe harta sa vada lumea mai bene drumul e invitatul meu, mie nu mi-a iesit...

 

contact: Septimiu 0752447970, septimiu_21

dati-va si voi cu parerea...ce preferati referitor la ora si data plecarii

am postat si pe topicul de plimbari asa k participanti or sa fie cu siguranta ..nu tre s ne facem grija de asta:)

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa o luam asa nici prin Bucuresti nu ar trebui sa umblam k doar sunt destule cratere, punem motorul in cui si ne facem poze cu el si le punem pe forum... un pahar cu optimism nu ti-ar strica))

 

DRUMUL de care vorbesc l-am facut de 2*anul trecut si a fost ok, chiar dc s-a mai deteriorat tot e destul de ok.... asa k lasati scuzele si forumul deoparte si bagati kilometri k acolo se vede rodajul nu pe forum

mai vorbim vineri q lumea de plimbarik , k sunt multi care nu au timp de forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne laudam de cate ori a facut fiecare drumul ala. Nu stiu de ce dar am o vaga impresie ca il stiu mai bine decat tine. Dar tu continua sa te lauzi cu km, ca da bine la comunitate. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Septimiu si restu': mare grija la drum dupa iesirea din Campina spre Lunca Mare. Imediat dupa coborarea din padure, de dinainte de statia de epurare pana dupa ea, vreo 2-3 km, cred, drumul este PRAF! Si cand zic praf, vreau sa zic...PRAF! Sunt niste cratere de mai mare dragu', plus ca e plin de nisip. Daca aveti noroc sa fie si balti pe sosea ati pus-o, nu riscati sa treceti prin ele, nu se stie cat de adanc e gropanul de dedesubt. Cand am fost eu ultima data nu plouase si am putut vedea gropi adanci si de 20-25 cm. Asta ca sa nu mai spun ca in aceeasi zona se executa lucrari de ingropare a canalizarii si drenajului de pe versanti.

In afara de asta mare grija si pe serpentinele dinspre Paltinu': acum vreo luna si ceva erau pline de nisip ramas de la dezapeziri. Era sa-mi rup gatu'.

Asa ca daca mergeti mare grija pe bucatile de care v-am zis.

In alta ordine de idei, in we ala s-ar putea sa fiu in zona, asa ca poate ne vedem.

 

@Alex: nu stiu de ce am senzatia ca pierdeti amandoi pariul ala... Cel putin pe ultimul cincinal.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Septimiu si restu': mare grija la drum dupa iesirea din Campina spre Lunca Mare. Imediat dupa coborarea din padure, de dinainte de statia de epurare pana dupa ea, vreo 2-3 km, cred, drumul este PRAF! Si cand zic praf, vreau sa zic...PRAF! Sunt niste cratere de mai mare dragu', plus ca e plin de nisip. Daca aveti noroc sa fie si balti pe sosea ati pus-o, nu riscati sa treceti prin ele, nu se stie cat de adanc e gropanul de dedesubt. Cand am fost eu ultima data nu plouase si am putut vedea gropi adanci si de 20-25 cm. Asta ca sa nu mai spun ca in aceeasi zona se executa lucrari de ingropare a canalizarii si drenajului de pe versanti.

In afara de asta mare grija si pe serpentinele dinspre Paltinu': acum vreo luna si ceva erau pline de nisip ramas de la dezapeziri. Era sa-mi rup gatu'.

Asa ca daca mergeti mare grija pe bucatile de care v-am zis.

In alta ordine de idei, in we ala s-ar putea sa fiu in zona, asa ca poate ne vedem.

 

@Alex: nu stiu de ce am senzatia ca pierdeti amandoi pariul ala... Cel putin pe ultimul cincinal.

 

 

MERSI MULT DE SFAT, oricum o sa mergem incet k am pe cinava care nu prea le are cu serprntinele .. nu dau nume :cheers:

M-ar ajuta dc stie careva cum e drumul care urca de la mijlocul Comarnicului, k anul trecut lucrau un pic la el, l-or fi terminat sau lucreaza si mai tare la el..asta m-ar ingrijora

 

@Alex , nu te supara k ti-am zis de optimism, vreau sa strangem lumea la drumetie nu sa o speriem, toti vrem asfalt k in palma dar totusi traim in Romanica si cunoastem cu totii ce surprize ne poate rezerva mai ales la capitolul drumuri

...iar de rodaj sunt sigur k ai facut mai multe drumuri k mine, eu am niste rude pe acolo si prezentam situatia cum am vazut-o eu anul trecut, anul asta nu am mai fost dar eu zic k ne descurcam

 

oricum te invit sa vii cu noi mai ales k stii drumul bine ... ai putea fii capul de coloana k eu nu ma bag niciodata primul motor la drum lung

scuzele mele dc te-am suparat q ceva

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Septimiu, nu ma supar. Doar ca eu fiind din campina am facut destul de des drumul ala. Cat despre mersul cu voi, e putin probabil. Fara suparare, dar am o problema cu mersul in grupuri mari.

 

Gabi, normal ca is acid, pt ca imi caut o baza sa rezulte o sare si niste apa. :cheers:

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERSI MULT DE SFAT, oricum o sa mergem incet k am pe cinava care nu prea le are cu serprntinele .. nu dau nume :cheers:

M-ar ajuta dc stie careva cum e drumul care urca de la mijlocul Comarnicului, k anul trecut lucrau un pic la el, l-or fi terminat sau lucreaza si mai tare la el..asta m-ar ingrijora

 

@Alex , nu te supara k ti-am zis de optimism, vreau sa strangem lumea la drumetie nu sa o speriem, toti vrem asfalt k in palma dar totusi traim in Romanica si cunoastem cu totii ce surprize ne poate rezerva mai ales la capitolul drumuri

...iar de rodaj sunt sigur k ai facut mai multe drumuri k mine, eu am niste rude pe acolo si prezentam situatia cum am vazut-o eu anul trecut, anul asta nu am mai fost dar eu zic k ne descurcam

 

oricum te invit sa vii cu noi mai ales k stii drumul bine ... ai putea fii capul de coloana k eu nu ma bag niciodata primul motor la drum lung

scuzele mele dc te-am suparat q ceva

Pan' la urma a confirmat cineva pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...