Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dAR CU OAMENII CARE ITI SPUN IN FATA, EU SUNT ALA CARE LA BAUTURA AM VB URAT DESPRE TINE, SI MAI MULT MA REFEREAM LA GIXU SI RIPPER SI TUTUUROR CARE AU ACORDAT CREDIT UNEI FEMEI SA MODEREZE UN FORUM DE MOTOCICLISTI NU MA SCUZATI, ACUZATI IMI PASA CAT CAUCIUCUL PE CARE IL TOCESC CAND IMI FACE PLACERE, AVETI PL CUM AVETI SI OCHIU'PE STRADA , DUCETIVA SI CANTATI CAT SANTETI DE MARI CA FEMEILE LA KARAOKE, SI SCRITI DESPRE ALA CARE SE IMBATA SI ARE O PARERE JUSTA,ONESTA, DIN SUFLET CA SUNTETI MANCATORI DE RAHAT,SI NU RAHAT DIN ALA CARE IMI PLACEA MIE CAND ERAM COPIL, PT CA PROBABIL CA ANI SANT MAI MARE SI CA GIXU SI NIT SI RIPARU SI MULTI DINTRE VOI,DULCEGARII,, ACUM MA VOI REFERII LA TOTI, RESTUL CARE AU AVUT O OPINIE JUSTA SI VA MULTUMESC DIN SUFLET PT CEEA CE M-ATI INVATAT PE MOTOCICLISM, NIT ESTE IERTAT DE MINE OARECUM DUPA SEARA CU SURVOLAJ, DAR ARE O RASPUNDERE PREA MARE, SI NU-I FACE FATA, DE ASTA E CERTAT DE MINE. SI NASOASO DACA STERGI SI IMI DAI BAN INAINTE SA CITEASCA TOTI,TE RECOMANZI DREPT FEMEIE MODERATOARE, VINDE MOTO. SEPTIMIU TE INTELEG PERFECT SI MAI SUNT MULTI CA NOI. MO DOARE IN PL DE PAREREA NEMULTUMITILOR SI DACA AU CEVA DE COMENTAT SA MA SUNE 0763 135 359 BOGDAN

 

pana acum "SEFA" ... moderatoarea noastra preferata!!!, "revenitza" a reusit sa imi inchida gura cu nenumarate ban-uri impartite cu generozitate mie sau altor pretini care au avut curajul sa posteze pt mine

@crugar nu ma bag in povesti pe care nu le stiu dar iti spun cu siguranta ca aceasta dom'soara moderatoare care confunDa bunul simt cu nesimtirea crasa si forumul cu zacusca pe care o face acasa nu merita atentia noastra

nu te lasa atras in discutii contradictorii si oricum offtopice, pt ca de abia asteapta sa aiba un motiv sa iti dea ban dc nu cumva esti deja banat

 

 

 

Nu e nevoie sa sterg nimic, pentru ca ma bucur enorm ca ti-ai dat masca jos. Te faci singur de cacao.

Daca esti asa smecher cum te declari, acum 1 luna cand ne-am intalnit in Open Pub de ce nu ai avut curajul sa imi spui ce gandesti in fata, si te-ai comportat ca o muiere zambind si vorbind cu mine despre cum a fost sa lucrezi in Vama?! Unde iti erau bilutele atunci? Sau si acum esti beat ca sa ai curajul sa spui toate astea fara consecinte?

Nu inteleg care e problema ta cu mine, dar clar ai probleme psihice baiete! Stii ce le spun eu astora ca tine frustrati de faptul ca o femeie e moderatoare: SMIORC! :) sinucide-te daca nu poti suporta gandul!

 

 

Pupici!

 

vad ca iti place sa dai cu "SMIORC" cand incepe sa te copleseasca latura masculina pe care incerci sa ti-o etalezi printre cocoseii dp forum

stim ca ghinusha are mai multe oo decat cocosul bilute dar pana la urma tot ea e "calcata"

problema noastra cu tine, nu tine de feminism si nici de faptul ca esti moderatoare, e ceva de care o sa te lovesti toata viata ta si anume cei 7ani de acasa, bunul simt si incultura pe care o etalezi uneori

o sa ma comport si eu ca o muiere si iti spun ca mai mult de un scuipat mare intre ochi nu meriti, iar daca vrei sa vezi cum reactionez ca si barbat, continua sa imi blochezi contul si sa ma calci pe bilute si vei afla si asta

oricum moderarea forumului de catre tine as numi-o "zacusca cu reguli proprii" de Elena Ceausescu

 

 

Cam asa a inceput acest forum :Zona Titan:Balta Alba,Dristor,Sector3,cred ca ideia a fost uita si sensul sa pierdut,nimeni nu mai vine la intalniri toti scriem mai bine sau mai rau pe aici si cam atat.Acum inteleg dece multi nu mai vin la intalniri sau nu mai scriu,nimeni nu se lupta pentru a uni acest grup care nu mai exista si curand si forum va muri.Poate sarbatorile care vor veni ne vor face mai buni si mai corecti fata de noi ca nu avem ce pierde dar avem mult de castigat.

 

nu mai vine ghinusha la intalnirile de cocosei si de asta..., ar trebui sa mai vina dom'soara revenitza pe la intalniri sa ne adune, si sa ne numere .... stiti voi ce

:P

 

si nu va mai cocositi atata in replici ca nu va fura nimeni ghinusha , nu am treaba cu nimeni si nici cu ea nu as avea ..... numai ca prostia scoate ce e mai rau din noi, iar de ipocrizie si frustrari suferim cu totii dar la unii se manifesta in forma agravata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Septimiu: nu ma mai cobor la nivelul tau pentru a-ti raspunde la post. Omul cand nu are argumente si e frustrat arunca cu jigniri si amenintari. Dar ca sa fie clar, eu pana in acest moment nu ti-am dat niciun Warn, pacat ca nu te duce mintea sa si vezi.

Ignore!

 

Ps: nici crugar nu are warn, stai linistit. Stiu sa raspund oamenilor fara minte si fara sa va scot de pe forum!

Pupici!

 

ADMIN Note Added Sep 16 2010, 10:09 PM

Warn Level Unchanged Suspendare marita cu 15 zile pentru clona (sylvestru). La urmatoarea abatere de al regulament, va sterg contul.

ADMIN Warned on Sep 16 2010, 07:53 PM

Added to warn level Suspendare 30 de zile pentru jigniri aduse grupului de moderatori.

La urmatoarea abatere, de orice fel, va restrictionez definitiv accesul al forum.

Placebo Warned on Sep 15 2010, 02:32 PM

Added to warn level /index.php?...t&p=2596479

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa a inceput acest forum :Zona Titan:Balta Alba,Dristor,Sector3,cred ca ideia a fost uita si sensul sa pierdut,nimeni nu mai vine la intalniri toti scriem mai bine sau mai rau pe aici si cam atat.Acum inteleg dece multi nu mai vin la intalniri sau nu mai scriu,nimeni nu se lupta pentru a uni acest grup care nu mai exista si curand si forum va muri.Poate sarbatorile care vor veni ne vor face mai buni si mai corecti fata de noi ca nu avem ce pierde dar avem mult de castigat.

 

Intradevar e trist si mai trist este ce imi pare rau sa o recunosc dar intr-o foarte mica masura dau dreptate unora. Din totdeauna am incercat sa evit certurile pe acest topic si intotdeauna am indemnat pe cei nemultumiti sa foloseasca pm-ul asa cum o fac si eu cand am ceva de reprosat cuiva astfel fiind evitate lamentarile inutile si ping-pong-ul de replici ca cele de mai sus si din paginile anterioare. Cat despre destramarea acestui grup .... era inevitabil sa se creeze bisericute insa ceea ce ma doare pe mine cel mai mult este ca in perioada de 1 an in care eu am avut treburi personale care m-au impiedicat sa ajung la intrunire sau sa ma ocup de intampinarea noilor veniti pe topic cat si acest an care a fost deosebit de ocupat , am rugat pe cineva (cu totii stiti de cine e vorba) sa aiba grija de topic si intrunirea de vineri cat sunt eu plecata. Atributiile nu erau ceva deosebit sau ceva care sa isi doreasca multe lume sa faca: 1. intampinarea noilor veniti pe topic si raspunsuri la diverse intrebari ale acestora precum locul si ora intalnirii de vineri; 2. Sa intretina o admosfera benefica dezvoltarii si continuitatii constructive al topicului; 3. aplanarea conflictelor de orice fel si indrumarea catre pm a acestora cat si indrumarea celor care fac reclame de vanzare moto pe topic; 4. in fiecare vineri de la ora 7:30 la ora 8:30 pm sa vina pt a intampina noii veniti la intalnire si a intretine si continua sirul de intruniri de vineri (marea majoritate a zilelor de vineri ca poate exista cazuri in care nu se poate 1 vineri); 5. Apropierea bisericutelor din grup si pastrarea locului si orei de intalnire

Nimic din toate astea nu sunt usor de facut si nu implica sefia nimanui, sunt chiar plictisitor de repetitive si nu aduc faima sau altceva in afara de existenta si continuitatea acestui grup.

Tinand cont ca aceste lucruri nu au fost respectate din primavara rog pe toata lumea care doreste ca acest grup sa continue sa ajute, sa indrume si sa respecte cele de mai sus, voi incerca si eu pe cat posibil sa ma ocum de toate aceste aspecte impreuna cu cei interesati

 

Multumesc pt rabdarea de a citi tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dreaq avetzi de impartit, oamenilor? fiecare isi sustine opiniile. vreti sa avetzi un grup, sa-l pastrati? avetzi grija de el! din pacate, ideile personale razbat pana la urma in intentiile oricui. daca sunt orgoliile prea mari, micsorati-le! daca nu gasiti o rezolvare, consultati-va, intrebati si alti oameni. toata lumea o da de gard cu sefia asta, de fapt nu este nici o sefie!

 

imi pare rau sa o zic, dar acum 7-8 ani,cand eram cu aia cu ''comunistele'' si ne strangeam la Gloria, exista mai mult spirit de camaradenie. sincer, petru mine lumea moto, cu anumite exceptii, nu prea mai exista de cativa ani. exista posesori de motociclete, exista prieteni, exista impatimiti, dar nu mai exista acea unitate intre motociclisti. eu prefer sa am prieteni cu aceleasi pasiuni ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea o da de gard cu sefia asta, de fapt nu este nici o sefie!

AMIN! perfect de acord!!!! Fiecare vine daca ii convine, vine daca ii plac oamenii, daca are timp, daca nu are ce face acasa...de cand tre sa am eu grija ca oamenii sa se inteleaga intre ei, de cand tre sa fiu eu acolo in fiecare vineri?! Cu ce ocazie?! Am zis eu ca vreau asa ceva? A zis cineva ca vrea asa ceva?

Din cauza asta nici nu am mai venit, nu imi mai placeau anumite atitudini, fiecare gandeste cum vrea, e treaba fiecaruia. Mi-am ales cativa prieteni buni si ne-am vazut de plimbari. Respect parerea oricui de la titan, e exact ca atunci cand: mergi la o piesa de teatru...daca iti place acea piesa te vei mai duce sa o vezi de nenumarate ori. Daca nu iti place, atunci mergi in alta parte. Dar niciodata nu as fi venit cu pareri de genu: piesa e ingrozitoare, actorii sunt prosti. NU, doar ca nu e pe gustul meu. Exact asa si cu titanul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi cer scuze pentru intruziune, fiind bercenar. Multi ma stiti, si mai multi n-aveti idee cine sunt (nu ca as fi vreo personalitate), dar va rog sa aveti putina rabdare si sa cititi niscai cuvinte de bun simt de la mandea, ca om cu ceva egzperienta atat in genul asta de grupuri, cat si in pisalogia umana..

 

Grupurile astea nu sunt facute sa reziste. Punct. La inceput (si perioada de "acomodare" variaza in functie de o multime de factori) e totul frumos, va intelegeti bine, iesiti la plimbari et caetera. Apoi incep sa apara conflicte de interese (indiferent de subiect). Se formeaza bisericute. Apar oameni noi. Idei noi. Personalitati mai puternice sau mai slabe. Nu aveti prea multe in comun, daca stati s-o ganditi umpiculescu. Din ce vad eu, n-aveti decat doua lucruri in comun: motocicletele si zona de rezidenta..

 

Am facut parte din mai multe astfel de grupuri, si am observat acelasi comportament la absolut toate. Au fost cateva grupuri dinainte sa devin motociclist, au fost cateva grupuri exact ca acesta, dupa ce am devenit motociclist (vorbesc de spirit, nu de permis+moto, desi posed si aceste elemente): bercenarii, "grupul meu de suflet", al carui membru am fost inca de cand veneam la intruniri pe bicicleta; militarosii, care m-au acceptat cu bratele deschise, si mi-au daruit titulatura de Mercenar (Decaveeeeuleee! :P); grupul din crangasi, chiar si la Titan am fost de vreo doua ori.. La voi am ajuns cu aceasta experienta deja formata, si v-am "citit" instant. Va spun din proprie experienta ca grupul asta nu va avea un viitor prea stralucit. Ce s-a intamplat cu motociclismul din romania se intampla si intre voi. La inceput erau o mana de oameni pasionati de motociclete, rock, plimbari et caetera. Cu timpul, au venit oameni care au alte interese. Oameni care nu pun atata suflet, oameni care se fac remarcati in cateva intalniri, dar care nu pot ajunge la fiecare intalnire, si cand pot ajunge, observa cat de mult v-ati racit, asa ca isi pierd interesul..

 

Aveti in comun doua pasiuni. Luati cate 2-3, aveti mult mai multe. Va agitati mult si degeaba - va recomand sa nu va mai inflacarati, si sa pastrati grupul doar pentru a pastra legatura unul cu altul. Daca se propune o plimbare, nu ii sariti in cap celui care spune ca nu vrea sa vina. Nu va aprindeti ca "nu-si dau interesul". Daca vreti sa faceti o plimbare, faceti-o cu cei care isi doresc sa vina. Chiar daca asta inseamna un grup de doua persoane. Si nu va cramponati de TITAN!! TOTI cunoasteti motociclisti din alte zone, oameni cu care va intelegeti poate mai bine decat cu cei din grupul "vostru". Nu mai rasare soarele daca propuneti o plimbare care sa-i includa? Sau va opreste ceva sa iesiti cu ei in plimbarile lor?

 

Ganditi-va la perioada scolara.. cand erati in generala, in liceu, in facultate.. Cu cati mai tineti legatura dintre fostii colegi? 2? 5? De ce? Puneti-va aceasta intrebare si referitor la grupul acesta. De ce va doriti sa faceti parte din el? Care din membri va sunt simpatici? Care va sunt antipatici? DE CE??

 

Si, daca tot ati ajuns la procese cognitive, puneti-va si o intrebare de constiinta: merita sa va consumati nervii ocolind anumite persoane, sau e mai simplu sa le ignorati? Va garantez ca puteti merge in grup la munte, sa fiti DOAR VOI, si sa va puteti simti minunat, in ciuda faptului ca beti cot la cot cu o persoana pe care nu o simpatizati. Invatati sa vedeti jumatatea plina a paharului, invatati sa nu mai fiti meschini, acizi, si, in primul rand, acceptati faptul ca acest grup este un simplu grup de prieteni - nimic mai mult. Ati avut prieteni pe care i-ati iubit, dar cu care nu ati mai vorbit de ani de zile, pentru ca simtiti ca nu va mai potriviti, simtiti ca ati evoluat in directii diferite. Exact acelasi lucru se intampla si in cadrul grupului Titan. Bucurati-va de perioada asta, iesiti macar o data, de doua ori pe luna, si intalniti-va, si, in momentul in care simtiti ca nu mai apartineti de grup, sau ca nu va mai face placere sa veniti la intruniri.. NU MAI VENITI! Va veti face singuri un bine. Credeti-ma, cu cei care va sunt simpatici, cu cei cu care va intelegeti foarte bine veti pastra legatura. Nu se va stirbi absolut deloc prietenia voastra prin simplul fapt ca nu treceti saptamanal prin chinul de a participa la intrunire.

 

Nu stiu daca ati constientizat cand ati intrat prima oara in grup sentimentul de a fi primit, integrat. Nu stiu daca ati constientizat cat de mult inseamna un "Salut cutarescule, bun venit intre titani!".. Poate daca ati fi facut-o (din suflet, nu din obligatie), n-ati fi ajuns in punctul asta. Dar sunt sigur ca si in cadrul vostru exista oameni care prefera "traditionalismul" gresit (noi estem preteni, ne cunoastem de atata timp, de ce sa acceptam uameni noi, pe care nu-i stim?). Nu-i primiti in casa, in pat, oameni buni! Ci pur si simplu va faceti cunostinte noi. Ca va plac sau nu, asta ramane sa vedeti. Prima impresie este overrated, NU va axati pe ea pentru a cataloga un om pe care nu-l cunoasteti, s-ar putea sa fiti placut surprinsi dupa un pahar de vorba..

 

Acum, referitor la impungerile de pe topic. Nu cunosc, n-am mai citit topicul de multicel, si consider ca nu e treaba mea sa spun cine are dreptate si de ce. Asta ramane sa stabiliti singuri. Insa.. ce e in mintea voastra? Va da forumul de mancare? Sunteti cumva pedepsiti de parinti sa stati in casa fara televizor, si forumul este ultima voastra farama de libertate? Aveti rufe de spalat, si preferati sa stie tot grupul ca ati invatat sa imbracati chiloteii dupa principiul "galben in fata, maro in spate"? Sunteti oameni in toata firea, chit ca aveti doar 19-20 de ani, sau 40-50 de ani. Sarcasmul, ironia, cinismul pot fi surse incredibil de bogate de amuzament, cata vreme nu va implicati in ele, cata vreme nu puneti la inima ce zice X sau Y. Daca o persoana de care nu va intereseaza, despre care nu stiti nimic, va face in toate felurile, si reuseste prin asta sa va umfle tarâtza, ar trebui sa va intrebati cum ati decazut intr-atat. Daca gasiti pe un stalp oarecare un bilet in care scrie "cei din Titan sunt toti niste idioti", vi se umfla vena pe frunte? De ce? Pentru niste cuvinte scrise de cine stie ce copchil retard?

In topicul acesta, toti cei care se impung intra in categoria celui ce a scris biletelul din exemplul de mai sus. Sfanta Marie si/sau Sfinte Iisuse, inainte sa-ti pocneasca vena pentru ce am scris, ce-ar fi sa-ti recitesti posturile cu un ochi ceva mai critic, mai sincer, si sa recunosti ca te-ai comportat exact cum am spu?

 

Grow up, people, va pierdeti in detalii, ignorand evidentul. Sunteti o mana de oameni in esenta buni, v-ati putea simti foarte bine impreuna, dar ratati aceste momente de dragul orgoliilor. Step down from the pedestal every now and then, o sa aveti surpriza de a realiza ca nu va apreciaza nimeni daca sunteti mai cocosi decat ceilalti (nimeni a carui opinie sa conteze, garantez!).

 

Over an' out.

PS: Tre' sa dati o bere, ca am scris asta cand trebuia sa-mi vad de serviciu.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place cum se iau unii in serios cu "grupul" asta... Si cand colo... unii au trecut pe acolo de curiozitate, altii din entuziasmul primei gasti de mobristi, altii din lipsa de exercitiu sexual, altii din nevoia de a se simti bagati in seama si facuti "sefi", plm, fiecare cu motivele lui. Si cand fiecare si-a cam epuizat motivele... s-a spart gasca. Simplu.

Dar unii nu vor sa inteleaga, vor sa faca prezenta la metrou vineri, vor sa "tina grupu' strans", si alte balarii de genul asta. Si asta in momente in care motociclistii au inceput sa nici nu se mai salute pe strada prin Bucale.

Eu zic sa trageti un dus rece si sa va vedeti de viata voastra, astia de aveti una. Restu'...tineti grupu' strans.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hooo baaaaaaaaaaaaaa ca ma prapadesc de ras . Deci frate ala cu romanu de nu a avut ce face stai linistit bro nu sa chinuit nimeni sa citeasca ce ai scris acolo :)

Mesaj completat

cine are popcorn ?

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...