Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu, dar s-ar putea sa te afecteze ca nu folosesti frana spate...

De frica sa nu blochez iar fata sa ma imprastii iar, am folosit la ultima plimbare si frana spate. Si s-a blocat destul de repede la o franare nu foarte tare.

Probabil si temperatura a fost un factor important.

 

Mai am de mers pana sa imi dau seama cum sa folosesc si frana spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De frica sa nu blochez iar fata sa ma imprastii iar, am folosit la ultima plimbare si frana spate. Si s-a blocat destul de repede la o franare nu foarte tare.

Probabil si temperatura a fost un factor important.

 

Mai am de mers pana sa imi dau seama cum sa folosesc si frana spate.

Pai na, daca o folosesti numai ocaziunal, normal ca n-o sa te obisnuiesti cu ea niciodata. Si, intr-adevar, acum nu mai e vreme de experimente, prea frig la caucioace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De frica sa nu blochez iar fata sa ma imprastii iar, am folosit la ultima plimbare si frana spate. Si s-a blocat destul de repede la o franare nu foarte tare.

Probabil si temperatura a fost un factor important.

 

Mai am de mers pana sa imi dau seama cum sa folosesc si frana spate.

 

 

Iti propun sa iesi la o plimbarica cu motocicleta pe un drum putin aglomerat(preferabil necirculat)si sa vezi ce si cum este cu franarea aia problematica....din cate stiu eu franele se blocheaza doar daca sti sa franezi in doua trepte->ON/OFF.Vezi ca mai exista o metoda...nu zic ca stiu eu prea bine dar frana de spate chiar este buna si se intelege foarte bn cu frana fata deci le poti combina fara nici o grija...totul este sa nu iti lasi toata greutatea pe saracul levier ca incepe sa planga

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot zis de cand am luat motoru sa merg undeva sa exersez franarea de urgenta da` imi era sa nu o culc...Acum e prea frig asa ca la primavara.

Si in ziua aia pusesem frana chiar mai puternica ,tot la fel de repede am tras de maneta de frana fara sa cad. Oricum daca am cazut tot inseamna ca nu am pus frana cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot zis de cand am luat motoru sa merg undeva sa exersez franarea de urgenta da` imi era sa nu o culc...Acum e prea frig asa ca la primavara.

Si in ziua aia pusesem frana chiar mai puternica ,tot la fel de repede am tras de maneta de frana fara sa cad. Oricum daca am cazut tot inseamna ca nu am pus frana cum trebuie.

 

exerseaza. Oricum daca ai impresia ca tine frana 'aiurea', vezi si tu sa ai franele aerisite, sa nu fie placutele duse sau daca de pe loc cand apesi frana, nu se apasa fluent/cursiv atunci unge cu niste ulei pe la imbinarea manetei. Si daca nu te simti sigur pe tine/ea pune-i repede crash cage (e bine sa nu te flatezi crezand ca esti mare si tare cand nu esti ca nu rezolvi nimic cu asta :) ) Bafta ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De frica sa nu blochez iar fata sa ma imprastii iar, am folosit la ultima plimbare si frana spate. Si s-a blocat destul de repede la o franare nu foarte tare.

Probabil si temperatura a fost un factor important.

 

Mai am de mers pana sa imi dau seama cum sa folosesc si frana spate.

 

 

te invat eu cum sa folosesti frana spate, cum sa controlezi derapajul si cum sa blochezi fata fara sa cazi. vrei???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te invat eu cum sa folosesti frana spate, cum sa controlezi derapajul si cum sa blochezi fata fara sa cazi. vrei???

Daca ai un motor in plus vin cu mare placere sa blochez fata fara sa cad.Da` peste vreo luna ca acum e vremea naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o dilema

am gasit pt GSR amortizoare si la Matris ( varianta M2) si la HyperPro iar la pret sunt cam la egalitate adica aproape 400e cu tot cu adaptoare, cei de la HyperPro il au pe stoc in Buc.

acum tre sa aleg intre ele

 

http://www.matrisdampers.com/

 

http://www.hyperpro.com/index.asp?page=steeringdampers ,la HyperPro as alege din cele 2 modele disponibile tot pe cea mai ieftina ca nu alerg in SBK

 

daca are careva o parere din experienta , ca din auzite HyperPro ar zice lumea ca e mai bun

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie amortizorul de directie pt mers normal pe strada la un motor de 600 mi se pare un moft. ;)

Sunt deacord cu nice_sun_man

 

De banii aia mai bine iti cumperi un powercomander si o sa te distrezi mai mult :angryfire:

 

Daca tii neaparat sa iti iei un amortizor de ghidon si eu am auzit de bine tot de hyperpro...acum depinde de tine de ce "pitici" ai

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...