Sari la conținut

Iara A Trecut Moartea Pe Langa Mine


orestte
 Share

Postări Recomandate

....azi 14-06-2004 ne plimbam in grup la un momendat toata gloata depaseste un hyundai, in spate ramasesem eu si un prieten cu suzuki gsx-r...cel care era la volanul hyundaiu-lui a gandit ca daca a trecut grupul mare nu mai vine nimic din spate si intoarce masina dintr-o data pe linie dubla continua fara a se asigura...impactul a fost inevitabil....urmari:

la acelasi picior la care am 3 tije de metal de la accidentul anterior e luxat si ma doare ingrozitor,

pasagerul spate, o fata e in spital cu rani usoare

motorul....chiuloasa drepta pocnita, cotul drept indoit, jug, coarne, telescoape, aripa..

culmea e ca nici la politie idiotul nu a realizat ca nu avea voie sa intoarca acolo

p.s. eu aveam 40-45km/h am avut noroc ca deabia plecasem de pe loc...

abia astept sa se demareze programul de mediatizare al accidentelor

numai bine si conduceti preventiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ph34r:

Naspa faza Oreste, nu cred ca mai putem spune altceva decat "bine ca nu a fost mai rau". :( Specia asta de soferi traieste peste tot si trebuie sa ne ferim....inca o data s-a demonstrat ca viteza redusa nu te scuteste complet de belea, dar macar contribuie la limitarea consecintelor.

Insanatosire grabnica ( din nou :( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat numai cu atat.Insanatosire grabnica!

 

Am ajuns ca cel putin o data pe saptamana sa mai auzim de cate un accident de motocicleta.Ce draq se-ntampla domnilor?!Eu nu mai inteleg nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de ce???

pt ca omul avea permis de cateva luni din ian parca si debia isi luase masina..nici dupa accident nu putea sa o scoata din impactul cu dnepra, soferul era duma tare in loc de frana accelera si invers...si CULMEA NICI LA POLITIE NU A CONSTIENTIZAT CA A GRESIT :ph34r:

dupa ce a intors pe linie dubla continua fara sa semnalizeze nu mai spun de asigurat.....

si ce ma oftic cel mai tare ca acum cand trebuia sa plec la intrunire mi-a strcat ala motocicleta si ma freaca pe la asigurari si la politie la inspectii si numai stiu io ce...o gramada de drumuri platite de mine si nu ma despagubeste nimeni pt asta...asa e in romania

poate dac vom face si noi campania mult asteptata cu fluturasi le va mai intra mintea la cap unora cu "conserve" si vor constentiza mai mult

de exemplu in america un club moto a facut o campanie pt prevenirea accidentelor moto impreuna cu un concern gen lukoil in care toti care alimentau de la acea firma le erau distribuite fluturase in care li se explica sa aiba grija mai multa cand vad un motociclist sau ceva de genul acesta

sa auzim numai de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să te faci bine repede, Oreste, şi să capeţi putere, să nu-i aştepţi pe alţii să înceapă campanii!

 

Ce, Iaşul singur nu se poate mişca? Pe aia care ţi-a spus că vrea să facă un proiect şi o campanie cu fonduri europene, de cate ori ai văzut-o în Fundaţie, de ce n-ai tras-o de mânecă? Sau macar un şut în gleznă să-i fi articulat, să-şi facă timp de discuţii cu posibilii parteneri de proiect...

 

Poate-o fi presimţit ea ceva azi, de-a cerut audienţă la consultanţi în week-end... Vorbim duminică!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...