Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Virgile!!!! de ce ai DOUA busoane de FUEL? e varianta cu combustibil alternativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va pricepeti la carburatoare ca am o problema cu F-ul

Cand accelerez brusc zici ca nu se mai alimenteaza si da sa se opreasca.Trebuie sa accelerez usor ca sa urce in turatie.

La relanti sta bine.

Presupun ca s-a infundat ceva ori s-au desincronizat carburatoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Fratilor care aveti doua locuri disponibile intr-un garaj, monstrul meu si cebeul omului cu plescoii necesita cazare ....sau poate stiti vreun garaj oferit spre inchiriere, v-am fi recunoscatori !

Pentru orice informatie dam o bere asortata cu un plescoi prajit !

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Fratilor care aveti doua locuri disponibile intr-un garaj, monstrul meu si cebeul omului cu plescoii necesita cazare ....sau poate stiti vreun garaj oferit spre inchiriere, v-am fi recunoscatori !

Pentru orice informatie dam o bere asortata cu un plescoi prajit !

 

:rusinica:

 

Pai ar fi fostele garaje ale CICLOP (actualmente Dali). Sunt subterane, pe sub unele complexe din Drumul Taberei. Eu stiu unul la Orizont (unde o tin pe a mea), unul la Favorit si unul la complexul de pe Timisoara, prima statie de tramvai dupa Plaza cum mergi spre Valea Cascadelor.

 

Ca bani, 30 EUR/luna pt moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar fi fostele garaje ale CICLOP (actualmente Dali). Sunt subterane, pe sub unele complexe din Drumul Taberei. Eu stiu unul la Orizont (unde o tin pe a mea), unul la Favorit si unul la complexul de pe Timisoara, prima statie de tramvai dupa Plaza cum mergi spre Valea Cascadelor.

 

Ca bani, 30 EUR/luna pt moto.

 

 

merci man, si noi le tinem tot in subterane dali dar am vrea sa schimbam cu un garaj la parterul unui bloc, undeva intre pta moghioros si valea ialomitei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doresc pe asta cale sa-l salut pe colegul de garaj shorty. eu sunt ala cu banditu ala mic si rosu de sta intre kawa ala gri si scuterul ala de 125 negru. exista o zi din saptamana cand se intalnesc oamenii din drumul taberei? daca e asa si nu va e cu suparare as veni si eu cu voi, cu toate ca mai opresc motorul pe la semafoare si mai mult de 1.500 de km nu am facuti.

 

si inca ceva. motorul de il am in dotare e cel dupa care tot plange acum bulibasha, adicatelea e luat de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doresc pe asta cale sa-l salut pe colegul de garaj shorty. eu sunt ala cu banditu ala mic si rosu de sta intre kawa ala gri si scuterul ala de 125 negru. exista o zi din saptamana cand se intalnesc oamenii din drumul taberei? daca e asa si nu va e cu suparare as veni si eu cu voi, cu toate ca mai opresc motorul pe la semafoare si mai mult de 1.500 de km nu am facuti.

si inca ceva. motorul de il am in dotare e cel dupa care tot plange acum bulibasha, adicatelea e luat de la el.

 

Mah tu mi-ai ocupat locul de parcare la garaj la subteran la Orizont, nu ? :cheers:

Glumesc am tinut-o si eu GSXR-u cam 1 luna acolo, intre Kawa gri si Banditu roshu, probabil l-ai vazut, insa acum nu o mai tin la subteran ca nu mai ridica astia temporar garajele de suprafata alea de beton... insa nu se stie cat vor mai rezista...asa ca , ai grija la coborare in garaj ca e asfaltul prost :cheers:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, Norok man!

 

Esti forumist cu acte in regula acum :drink: :cheers:

 

Adevarat, multe cosmaruri am avut dupa ce l-am vandut :crack:. Mi-a lasat un gol "mititica" dar l-am umplut repede cu Hornetul asta nesatul... :) :cheers: :cheers: , care spre deosebire de Bandit inca ma conduce el pe mine, nu eu pe el :alcy: (de la 45 de cai la 94... big difference)

Deci... intalnirea este vinerea cam pe la 7.30 in statia Poiana Muntelui de la Moghioroshi, posibil parcare Billa. Cel mai bine pui o intrebare pe topic-ul asta inainte sa nu vi degeaba sau prea tarziu.

 

Poate ne vedem Vineri?!

Asfalt uscat pana atunci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@neamuule - tu o tii in subteran pe Timisoara langa un GS, nu?

De ce vrei sa o muti de acolo?

 

P.S. Mey roacherilor satanisti nu va mai strangeti la parc ca speriati copii si babutele. :)

 

 

dap

 

un garaj impartit cu alti 3-4 motoristi m-am gandit ca este o solutie mai practica (operatiunile curente de intretinere ale mobrei nu prea se pot face in subteranul dali) si eventual mai ieftina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru buna primire. daca ar fi de gasit un garaj comun pentru noi ar fi excelent. as fi dispus sa platesc si 1 milion, cat dau la orizont. ideea e ca am fi la un loc, ne-am mai ajuta cand se ineaca motorul, am mai face schimb de scule sau alte nebunii. in plus, am putea sa ne inecam si noi in bere, dar asta nu cred ca ar fi o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

daca inca n-am motor ma primiti si pe mine la o intalnire. :) .va arat ce casca mi-am luat :cheers: .promit ca in curand imi iau si A-ul si zgomoteca. pana atunci vin cu conserva.

Multa bafta

Editat de pandulinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care din drumul taberei merge maine la Sibiu

nu ma grabesc dar nici n-as pleca la 14 sau la 19 cum pleaca altii, as vrea sa plec dimineata pe la 8-9 daca sunt doritori dati un semn.

Suntem deja 3, posibil 4.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au expirat numerele ca as fi venit :|

 

Am fost si la udriste si nu mi-au dat actele si nr noi... deci, sunt pe bara...

 

Distrati-va si pt mine :bigstar:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...