Sari la conținut

Dansand Cu Moartea


printart
 Share

Postări Recomandate

Doamne ajuta sa treaca cu bine peste asta si sa avem vesti bune.

 

Nu imi vine sa cred ce am citit legat de spitale sau politistii cu pricina. Speram ca lucrurile au mai evoluat dar se pare ca am avut doar eu noroc. Cu mine au fost super profi, m-au ingrijit imediat si mi-au acordat toata atentia desi aveam pretentii ca "nu am nimic" si vroiam acasa (in timp ce aveam coste rupte si splina praf). Iar politistul a fost super om, mi-a luat alcooemia pe loc prin analiza de sange - avea el la el tot ce trebuie - ne-a dat mobilul sa il sunam samd...

E inrozitor sa aflu ca nu asta e cazul general..

 

Ma rog mai departe sa fie totul bine pana la urma!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

F*tu-l in cruce pe neam de politist bou!! Sa fortezi victima accidentului sa-si sufle plamanii afara pentru fiola! Da' nici o asistenta nu a fost acolo sa-i zica aluia ca extenueaza pacientul? WTF?

 

 

Sa-i ajute Dzeu motociclistului sa scape cu viata, ca Radu (accidentul Magheru-galeriile Orizont) tot asa a avut plaman perforat, hemoragie si in 2 saptamani a murit.

 

Ficatul nu cred ca-i problema, e un organ care se regenereaza chiar si daca pierzi peste jumatate din el. De hemoragie si plaman mi-e frica insa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce s-a intamplat m-am revoltat si am l-am intrebat pe prostăvan cum il cheama... mi-a spus ca nu am acest drept. I-am zis ca nu se poate asa ceva si ca e de rasu' lumii. GRASUL MUSTACIOS MI-A REPLICAT: "Cumva imi faci morala ?" :crack: Apoi s-a urcat in masina si a plecat. In mintea mea este o jigodie si o târâtură de om si cand o sa-l intalnesc in trafic o sa-i reamintesc zambind. Am observat ca astia mai tineri chiar daca sunt mai ințepați din dorința de afirmare, totusi din punct de vedere moral sunt mai ok. AÂştia boÂşorogi sunt niÂşte scârbe Âşi niÂşte lepădături. Nu generalizez, :wave: dar cei doi ciumpalaci erau niste resturi.

Editat de printart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce s-a intamplat m-am revoltat si am l-am intrebat pe prostăvan cum il cheama... mi-a spus ca nu am acest drept. I-am zis ca nu se poate asa ceva si ca e de rasu' lumii. GRASUL MUSTACIOS MI-A REPLICAT: "Cumva imi faci morala ?" :crack: Apoi s-a urcat in masina si a plecat. In mintea mea este o jigodie si o târâtură de om si cand o sa-l intalnesc in trafic o sa-i reamintesc zambind. Am observat ca astia mai tineri chiar daca sunt mai ințepați din dorința de afirmare, totusi din punct de vedere moral sunt mai ok. AÂştia boÂşorogi sunt niÂşte scârbe Âşi niÂşte lepădături. Nu generalizez, :wave: dar cei doi ciumpalaci erau niste resturi.

Si nu ai putea sa-l identifici,cumva?U n numar de insigna,ceva?Macar nr de inmatriculare al masinii de politie?Este inadmisibil asa ceva!Si nici un cadru medical care sa-l puna la respect....Doamne Dumnezeule!

 

Insanatosire grabnica,GABI!Fii tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUMELE LUI E SCRIS MARE PE PROCESUL VERBAL. MAINE O SA TREC PE LA GABI SA-L INTREB DESPRE CIUMPALAC. CAND IL PRIND IN TRAFIC O SA-I FAC SI O POZA pe care o s-o postez aici. Sunt gata sa merg si la declaratii pentru ca exista 2 mari documente care sa demonstreze cretinismul: BONUL DE LA ALCOOLMETRU - confirma ca a suflat de si-a dat sufletul in aparatul ala, si FISA MEDICALA (care confirma ca in timp ce sufla avea plamanul gaurit). Treaba e simpla si e de dat exemplu la alti politisti. Nu stiu daca Gabi o sa vrea sa faca ceva in directia asta. Sper ca DA atunci cand o sa se faca bine... si o sa citeasca aici.

Oricum vreau sa mentionez ca doctorii sunt singurii oameni adevarati de acolo prin ce fac ei. In rest, nu mai am pretentii de la nimeni.

 

ASISTENTE -> :crack:

 

POLITISTI - > :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar strica un GLONTZ in capul aluia.

 

 

sau cel putin o caramida de shamota, asa de la etaj, cand nu e atent SI cand poarta haine de civil (sa simta ce bine e sa nu ai uniforma si unora sa nu le pese de tine si de lege si de alte prostii de genu)

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut!

 

Ai facut o gresala.. daca ai asistat la interviului politaiului cu accidentatul, DE CE NU AI SUNAT imediat la 112 sa RECLAMI UN POLITIST PENTRU ABUZ IN SERVICIU? De fata cu politaiul??? Sau ma rog..

Aviz tuturor: la fiecare sectie de politie este afisat numarul gratuit 0900.. unde se pot reclama acte de coruptie sau incompetenta ale angajatilor MAI. chiar dac sunt mici, exista totusi sanse ca cineva sa inceapa o ancheta in astfel de cazuri. Insa prima conditie e sa-l reclamati pe individ!

 

O scrisoare / sesizare redactata frumos, cu lux de amanunte, date personale, nur de proces verbal etc se poate trimite pe adresa politiei romane, apoi la diversele televiziuni (c are fie vorba intre noi, in ultimul timp au pea multe cazuri si nu prea te baga in seama daca nu cunosti pe cineva din interior)... in fine, asta e tot ce imi vine in minte acum.

 

Iar faptul ca a semnat c aprimarul procesul verbal.. trebuie reclamat tot politaiul, pentru ca accidentatul nu era in stare de shoc si nu trebuia fortat sa semneze!

Aici poate fi pus in discutie eventualul "abuz in serviciu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jalnic! Jeguri de militieni... Mortii lor de ciobani!

 

Acu doi ani cand am avut eu accidentul, desi abia ma tineam pe picioare si imi siroia sangele din genunchi de facusem varza holul la Floreasca, mi-au zis sa stau la coada si sa astept sa imi vina randul... :crack:

 

Iar cand a derapat taica-miu si a intrat sub o masina de politie... cretinii aia in loc sa-l ajute sa iasa de acolo au inceput sa-l injure... (incredibil) si sa faca galagie ca le-a stricat masina de politie...

 

Cu asemenea oameni in uniforma... :wave:

 

La frate-miu la spital (tot accident moto cu un pusti care i-a taiat fata) asistentele se uitau la telenovele iar amaratul urla de durere (laba piciorului facuta praf)! M-am dus la ele si mi-au raspuns sec: sa astepte!

 

FUTU-LE MUMA-N poponeata!!!

 

Insanatosire grabnica si reclamatie jegului ala de militian! Dobitocii inca nu realizeaza ca ei lucreaza pentru noi! Inca nu realizeaza ca scopul lor in viata este sa aiba grija de noi!

 

Incredibil!

 

Lupta omule, sa te faci bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut o gresala.. daca ai asistat la interviului politaiului cu accidentatul, DE CE NU AI SUNAT imediat la 112 sa RECLAMI UN POLITIST PENTRU ABUZ IN SERVICIU? De fata cu politaiul??? Sau ma rog..

 

:crack: Pentru ca motociclistul era semi-inconstient de durere si cred ca am nevoie da acordul lui ca sa fac ceva in cazul lui. Astept sa-si revina. Sunt constient de dobitocenia politaiului dar n-as vrea sa-i fac rau motociclistului. Daca Gabi e de acord, o sa fac tot ce se poate si o sa scriu cat trebuie despre asta.

 

P.S: pentru cei care au prieteni la televiziuni care se ocupa si de altceva decat razboiul Base-Tari, sa dea un simplu copy paste la link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Pentru ca motociclistul era semi-inconstient de durere si cred ca am nevoie da acordul lui ca sa fac ceva in cazul lui. Astept sa-si revina. Sunt constient de dobitocenia politaiului dar n-as vrea sa-i fac rau motociclistului. Daca Gabi e de acord, o sa fac tot ce se poate si o sa scriu cat trebuie despre asta.

 

ține-ne Âşi pe noi la curent cu starea lui Gabi.

te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Pentru ca motociclistul era semi-inconstient de durere si cred ca am nevoie da acordul lui ca sa fac ceva in cazul lui. Astept sa-si revina. Sunt constient de dobitocenia politaiului dar n-as vrea sa-i fac rau motociclistului. Daca Gabi e de acord, o sa fac tot ce se poate si o sa scriu cat trebuie despre asta.

 

P.S: pentru cei care au prieteni la televiziuni care se ocupa si de altceva decat razboiul Base-Tari, sa dea un simplu copy paste la link.

 

In primul rand sanatate multa ptr Gabi.

 

In al doilea rand, despre cazul asta poti sa auzi doar aici. Daca nu e cineva care sa scoate problema asta in fata nu ajungem nicaieri. Indiferent ca e tv, ziar sau ceva online.

 

Oricum sunt multe cazuri de genul asta si nimeni nu face nimic. Trebuie facut ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate, putere de a se recupera si speram sa auzim de bine...

Cat despre modul de lucru al politistilor si a personalului medical.... ce sa mai zicem... unii stiu ca sunt in slujba oamenilor, iar altii ca e exact invers.... privesc oameni ca pe o sursa de spaga, uitand ca noi, toti cei ce cotizam la stat, le platim salariile.

Dar asa cum se zice, poate ne si meritam soarta, atata timp cat privim, dar nu miscam un deget, doar latram dar nu muscam, sa fim sanatosi !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...