Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Domnilor, va anunt ca incepand de ieri grupul posesorilor de TDM s a mai marit cu inca o persoana. Dupa indelungi cautari prin Italia prietenul meu Florin a resuit sa si achizitioneze un superb TDM 900. Motorul o sa ajunga in tara la sfarsitul lunii. Noul TDM ist isi va face cont in curand atat aici cat si pe TDMRomania si isi va prezenta singur achizitia.

Welcome FLorin !!! :)

Salut si sa-i fie de bine prietenului!

Zi-mi si mie te rog, daca se poate... ce mobra, ce scor (cu tot frecusul)? Nu de-alta, dar sa stiu si eu ce reperuri sa-mi iau, c-am una care sta saraca la vanzare de un an. :)

 

Un sezon perfect la toata lumea! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Liviu...motoare ieftine gasesti in zona de sud a Italiei dar nu are cine sa ti le aduca de acolo, din nord pana in sud sunt peste 1200 de km, plus ca la acest pret sunt cazute rau sau au f multi km. Si eu gasisem una albastra la 1400 euro dar era praf. Am preferat sa caut ceva vreme pana cand a aparut ceva convenabil.

LinX... eu mi am luat un TDM din 2002 cu 44500 km, are doar o zgarietura pe carena dreapta si am dat cu tot cu drum undeva pe la 2500 euro dar precizez ca a fost o ocazie si am avut pe cineva care mi a luat 300 euro transport. Prietenul meu si a luat un TDM 900 din 2005, 25 000 km, impecabil, zici ca e nou si pus pe strada si a dat pe el 3000 euro.

Eu stiu motorul tau ca l am admirat de multe ori de cand l ai scos la vanzare dar pretul initial era prea mare pt mine ( inca imi cautam ),plus ca sa fiu sincer si nr de km ma "speria" putin. Dupa ce mi am luat TDM ul am vazut ca lasase i ceva la pret si deja ma intrebam daca am facut rau ca nu am luat legatura cu tine si sa intram in niste negocieri "tiganesti" :))) Acum la ce pret il ai ? si alta intrebare...ai ceva de vanzare, accesorii ? side case uri, parbriz mai inalt sau altele...ma intereseaza.

Astept un raspuns...stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoarele ieftine din sud sunt cele manarite. Nu prea pune nimeni botul la super-ofertele sudiste. Motorul de mai sus era din nord. Pretul pentru Yamaha TDM 900 in Italia variaza de la 1400 la 6800 euro. La 1400 sunt cateva oferte (2002), iar la 6800 iti iei mobra noua (0 km - 2012).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata Liviu acum am reusit sa vad si eu link urile...ieri eram pe tel si poate asta sa fi fost o problema. Eu spun ca la banii aia si daca nu sunt cazute motoru merita luat chiar daca mai bagi ceva banuti in el. E alegerea fiecaruia in functie de ce isi doreste, ce ii place si de bugetul de care dispune.

Are cineva de vanzare un parbriz de TDM 900 ? MRA Touring sau MRA Vario Touring sau niste genti laterale ( side case uri) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:dropsmilie: :dropsmilie: :dropsmilie: Tare omu'... Tocmai mi-a dat o idee cum sa-mi promovez mobra cand oi mai scoate-o la vanzare. Sa vedem pe cine conving sa faca modelling ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea de-a sasea Intrunire Nationala Yamaha TDM Romania va si si prima Intrunire Internationala Yamaha TDM Romania.

Anul acest, in perioada 5-7 iulie, la Padis, vom avea participanti atat din Italia, cat si din Grecia.

Toate datele despre intrunire, locatie, program vor aparea in scurt timp pe TDM Romania.



Pentru TDM-istii bucuresteni : nu uitati ca prima intalnire, pe anul acesta, a TDM-istilor bucuresteni va avea loc miercuri, 6 februarie, orele 19-19,30 la Curtea Berarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti originale pe e-bay la vreo 20 euro.

Pentru a cumpara de aici, originale, cred ca tre' sa vorbesti cu Patrick.

De facut, fac si io, dar numai pentru 4TX. N-am macheta pentru 3VD si nu merita efortul construirii...

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti originale pe e-bay la vreo 20 euro.

Pentru a cumpara de aici, originale, cred ca tre' sa vorbesti cu Patrick.

De facut, fac si io, dar numai pentru 4TX. N-am macheta pentru 3VD si nu merita efortul construirii...

am gasit si eu pe e-bay doar ca e problema comenzii/livrarii, etc

speram sa gasesc prin tara chiar daca nu sunt originale ci facute de vreun tip intreprinzator, as intra in posesia lor mai repede

 

btw are careva de vanzare crashbar pentru 3vd?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...