Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

salutare... am tdm de azi... si sunt multumit de el mai ales ca am avut si timp sa il testez aproape 400 de km numai astazi.

 

 

Bine ai venit intre noi!!

 

Suntem si noi curiosi de Modelul mobrei tale.. ;) dak potzi da detalii ;)

 

Sa ne vedem cu bine la o :cheers:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare... am tdm de azi... si sunt multumit de el mai ales ca am avut si timp sa il testez aproape 400 de km numai astazi.

 

 

sa o stapanesti sanatos!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome in the jungle! :cheers:

 

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme.

 

 

 

@ Cavaleru : misto poza lui Linx ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare... am tdm de azi... si sunt multumit de el mai ales ca am avut si timp sa il testez aproape 400 de km numai astazi.

Salutare si bine a-i venit in randul TDMistilor. :D

Iti urez sa ai parte de cati mai multi km cu el, caci e o mobra super.

Numai bine iti doresc si sa ne vedem cat de curand, cu totii, la o tura prin tara sau peste hotare :wave:

 

PS: se inmultesc tdmistii, e de bine :cheers:

 

sa vezi ca mi-o iau de la florin cand ma prinde

Cu siguranta ;) . O sa dea cu ;) in tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-aveti ma? :cheers: E vorba de poza cand stau la masa sau care, ca nu mi se pare nici una "ofensatoare"...

 

Ce ziceti, incercam sa fixam o data anuala cand se facem intalnirea asta, ca sa stie toata lumea din timp? Ceva de genul ultimul weekend din mai, sau primul din iulie etc. O data fixa nu prea merge ca poate pica in timpul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi de acord cu primul din iulie. dar de fiecare data sa schimbam locatia.

 

eventual sa ne gasim o zona unde sa putem pune corturile linisti chiar daca vom fi mai multi.

 

propun ca adunarea sa aibe loc de-a lungula 3 zile :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru ambițioÂşii parteneri de marcă care au reusit să

organizeze prima întâlnire a TDM-iÂştilor din România.

Orice început e greu .Să speram că la următoarea întâlnire

vom fi preyenți mai mulți :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi de acord cu primul din iulie. dar de fiecare data sa schimbam locatia.

 

eventual sa ne gasim o zona unde sa putem pune corturile linisti chiar daca vom fi mai multi.

 

propun ca adunarea sa aibe loc de-a lungula 3 zile ;)

salut cavalere, cu parere de rau aflu ca va-ti intalnit ca-ntre TDM-isti si eu am aflat prea tarziu, eee da asta e , poate data viitoare ! :cheers:

post-37709-1244054065_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un tdm din 97 4tx, am avut r6 inainte. s-a mai discutat pe forum despre ea e din alba si are suspensii WP. aveam chef de un drum asa lung si de la alba pana la bacau nu am facut oprire decat la peco pt alimentare scurta. e foarte confortabila si ii place si viitoarei sotii deci motocicleta a trecut testul :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut cavalere, cu parere de rau aflu ca va-ti intalnit ca-ntre TDM-isti si eu am aflat prea tarziu, eee da asta e , poate data viitoare ! ;)

 

salut!

urmareste topicul asta si nu vei mai pierde nimic :cheers:

 

ceva poze

 

 

superba ;)

 

 

 

duminica s-ar baga careva la o iesire la mare cu cortu in vama??

 

m-au invitat niste prieteni la o iesire pt duminica si luni, dar eu inca nu stiu cum am programul ...

 

deci s-ar baga careva??

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Loti : stai cu ochii pe forum ca sunt din zona...si eu am fost:D

 

VanHelsing: faina mobra ti-ai tras, sa o stapanesti sanatos si km la kilogram

 

@ Rocker: am dat acele jos, unul era la 3 si unul la 2...curios...acum ambele sunt maxim jos, merre bine mobra (am facut un test de 10 km) a pierdut un pic de putere parca pe la 2000 turatii dar in rest musca ca Pitbullu'

parca urca un pic mai greu intre 2000 si 3000 in rest nu vad nici o diferenta deocamdata.

Revin sper maine cu un consum, bag 100 km de test.

Editat de Fotok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Rocker: am dat acele jos, unul era la 3 si unul la 2...curios...acum ambele sunt maxim jos, merre bine mobra (am facut un test de 10 km) a pierdut un pic de putere parca pe la 2000 turatii dar in rest musca ca Pitbullu'

parca urca un pic mai greu intre 2000 si 3000 in rest nu vad nici o diferenta deocamdata.

Revin sper maine cu un consum, bag 100 km de test.

Floriane, dupa cum ti-am si zis la telefon, eu nu simt nici o diferenta chiar daca am dat si eu acum doua zile acele la maxim jos. Momentan zilele acestea ma ocup cu calculatul benzinii, sa vedem cum va iesi. Sper sa fie un consum pe placul meu, vom vedea :D

Am sa va anunt, referitor la modificarea consumului.

 

Numai bine tuturor si asfalt uscat :blink:

 

salut cavalere, cu parere de rau aflu ca va-ti intalnit ca-ntre TDM-isti si eu am aflat prea tarziu, eee da asta e , poate data viitoare ! :P

Salutare Banditule :P , si bine te-am gasit. Sper ca ne vom vedea pe viitor la o tura moto.

Respecte :D

 

duminica s-ar baga careva la o iesire la mare cu cortu in vama??

 

m-au invitat niste prieteni la o iesire pt duminica si luni, dar eu inca nu stiu cum am programul ...

 

deci s-ar baga careva??

Cavalere, eu si Maia am fii venit intro tura la mare, dar deocamdata nu mai dispunem de finanate, plus ca luna asta si luna viitoare trebuie sa mergem la doua nunti.

Asta e, pe viitor sigur vom iesi la o tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a picat si la mine tura la mare din cauza iubitei care nu are liber luni.

 

deci ma gandeam la o iesire la munte aici aproape cu o eventuala urcare pe cascada 7 scari.

 

sa plecam sambata diminteata stam la cort si duminica seara intoarcerea acasa,

 

de data asta aduc si grataru. care se baga?? astia din bucuresti hai curaj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere iesti mortal :blink:

Oricum imi pare rau sa aud ca planurile tale pentru weekend, ti s-au dat peste cap :D

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditule :blink: , si bine te-am gasit. Sper ca ne vom vedea pe viitor la o tura moto.

Respecte :D

 

 

 

Salut Rocker-e :D ! Imi pare bine de cunostinta si abia astept urmatoarea iesire la care sa particip si eu (sper cu cat mai multi dintre voi ) , de acum am sa stau mai des cu ochii pe topicul asta ca m+am ofticat de moarte ca nu am reusit sa va cunosc si personal

post-37709-1244146634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti! marti am vandut tdm-ul :blink: .actualul posesor este VanHelsing ,din bacau. dupa primele impresii cred ca o sa se inteleaga bine impreuna (el, tdm-ul si viitoarea sotie). sa aveti noroc de motoare toti tdm-isti si sa nu aveti evenimente neplacute.pentru VanHelsing sa o stapaneasca sanatos si sper sa fie ceea ce a cautat. va salut pe toti si asfalt uscat.

cu acordul vostru o sa mai arunc si eu un ochi pe aici sa vad pe unde va mai plimbati. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face pauza! Somnik pufos... :rock:

 

Ahh.. Bine ai venit intre tedemisti, banditule`!

multumesc, dar am intrat mai de mult dar nu prea am stat eu mult pe aici ! Merci , oricum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...